Ухвала від 15.07.2014 по справі 809/1894/14

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про закриття провадження у справі в частині

"15" липня 2014 р. Справа № 809/1894/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Скільського І.І.

за участю секретаря судового засідання - Волочій Л.І.,

представника позивача - Пукіш Т.Р.,

представників відповідача - Прохоренкова Т.В., Сем'янчук Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про закриття провадження у адміністративній справі за позовом Державного підприємства «Івано-Франкіський котельно-зварюваьний завод» до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та скасування винесених висновків до Акту ревізії №08-21/9 від 24.04.2014 року,-

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та скасування винесених висновків до Акту ревізії №08-21/9 від 24.04.2014 р.

В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі. В обґрунтування клопотання посилається на те, що акт ревізії не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні ст. 17 КАС України, оскільки не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов'язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялися, тому його положення не можуть бути предметом спору. Відсутність спірних відносин, в свою чергу, унеможливлює звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

В судовому засіданні представник позивача щодо задоволення клопотання про закриття провадження у справі заперечив, зазначив, що підстави для закриття провадження у справі відсутні.

Заслухавши представника позивача та представників відповідача, дослідивши матеріали даної адміністративної справи, судом установлено наступне.

Відповідно до частини 1, 4 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Відповідно до частини 1,2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» дії або бездіяльність посадових осіб органу державного фінансового контролю можуть бути оскаржені в судовому або адміністративному порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року №550 затверджений Порядок проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами (далі - Порядок), яким визначено процедуру проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання.

Згідно з пунктом 35 вищезазначеного Порядку результати проведення ревізії оформлюються актом.

Загальне поняття акта перевірки наведено у пункті 3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства , затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року №984 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 року за №34/18772, згідно з яким акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов'язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялися, тому його висновки не можуть бути предметом спору. Відсутність спірних відносин, в свою чергу, виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства .

Враховуючи наведене, вимоги ч.1,4 ст. 6, ст. 17 КАС України, статті 13 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», суд приходить до висновку, що заявлене представником відповідача клопотання про закриття провадження у справі підлягає до часткового задоволення в частині визнання протиправними та скасування висновків Державної фінансової інспекції у Івано-Франківській області до акту ревізії №08-21/9 від 24.04.2014 року «Позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод»» за період з 01.01.2012 року по 01.04.2014 року.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

клопотання про закриття провадження у справі задовольнити частково.

Провадження у справі за позовом Державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» до Державної фінансової інспекції у Івано-Франківській області в частині визнання протиправними та скасування висновків Державної фінансової інспекції у Івано-Франківській області до акту ревізії №08-21/9 від 24.04.2014 року «Позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод»» за період з 01.01.2012 року по 01.04.2014 року - закрити.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.