2/289/435/14
Справа № 289/721/14-ц
06.08.2014 року
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Невмержицький І. М. , розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області про визнання права власності(на трактор),-
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача з зазначених підстав.
Дослідивши матеріали справи прихожу до наступного.
У відповідності до ст.15 ЦПК України, судами розглядаються в порядку цивільного судочинства,зокрема, справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав,свобод чи інтересів,що виникають із цивільних,житлових,земельних,сімейних,трудових відносин, а також з інших правовідносин.
Згідно ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії),дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу,її проходження,звільнення з публічної служби;спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання незаконними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів позивач придбав транспортний засіб - Трактор виробництва КНР,однак державним інспектором управління технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області йому відмовлено в реєстрації придбаного транспортного засобу в зв»язку з відсутністю у покупця довідки-рахунку та вантажно-митної декларації. Подавши до суду даний позов позивач таким чином оспорює правомірність дій посадових осіб суб»єкта владних повноважень.
Частиною 1 ст.18 КАС України визначений перелік справ,які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Разом з цим ч.2 ст.18 КАС України передбачено,що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи у яких однією зі сторін є орган державної влади,інший державний орган,орган влади АРК,обласної ради,Київської або Севастопольської міської ради,їх посадових чи службових осіб,крім справ з приводу їхніх рішень,дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ,які підсудні місцевим судам як адміністративним.
Приймаючи до уваги те,що у Позивача по справі виникли правовідносини по спору саме з посадовими особами суб'єкта владних повноважень,яким є Державна інспекція сільського господарства в Житомирській області то справу слід розглядати в порядку Кодексу Адміністративного Судочинства.
Відповідно до п. 1 ч.2 ст.122 ЦПК України ,якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст.ст.122,209,210 ЦПК України суддя,-
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в справі за його позовом до Державної інспекції сільського господар-ства в Житомирській області про визнання права власності(на трактор)в зв»язку з тим, що заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства .
Копію даної ухвали, позовну заяву та додані матеріали невідкладно повернути позивачу.
Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд протягом п»яти днів починаючи з дня її проголошення. Особи,які мають право на оскарження Ухвали і які не були присутні під час її проголошення мають право оскаржити її протягом п»яти днів з дня отримання копії Ухвали.
Суддя: І. М. Невмержицький