17.07.06
Справа № АС13/314-06.
За позовом Сумського обласного відділення фонду України соціальногозахисту інвалідів
До відповідача Державного підприємства “Охтирський комбінат хлібопродуктів»
Про стягнення 28 851 грн. 08 коп.
Суддя ЛИХОВИД Б.І.
Представники:
від позивача : Груздо Т.С
від відповідача: не зявився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 28 851 грн. 08 коп., що становить розмір штрафних санкцій за нестворені робочі місця в 2005р. відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Відповідач відзив на позов суду не подав, в судове засідання не з'явився.
Ухвалою господарського суду від 29.06.2006р. по справі №АС13/314-06 явку сторін в судове засідання на 17.07.2006р. було визнано обов?язковою відповідно до ст.120 КАС України. Відповідач не подав до суду відповідних документів в підтвердження поважних причин неприбуття в судове засідання.
У відповідності до ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони (відповідача) та неповідомлення суду про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні докази для вирішення справи по суті, суд встановив:
Відповідно до ст.4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 1991 року №875-ХІІ(далі Закон), діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості 1 робочого місця.
Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від Форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом (ч.1 ст.20 Закону).
Відповідач в повному обсязі не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України». І крім того, не перерахував встановлені Законом штрафні санкції за нестворені робочі місця.
Так, згідно, звіту про зайнятість інвалідів за 2005 рік, середньооблікова чисельнісь штатних прцівників облікового складу підприємства становила 235 чоловік.
Норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів (у відповідності з вимогами чинного законодавства) для відповідача становить 9 робочих місць, фактично в 2005 році відповідачем були створені лише 5 робочих місця для працевлаштування інвалідів.
Отже відповідачем не виконано норматив по створенню 4 робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.
Відповідачем не додано до матеріалів справи відповідних доказів щодо створення 4 робочих місця для працевлаштування інвалідів та щодо інформування центру зайнятості, місцевих органів соціального захисту населення та відділення Фонду про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів, як це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України № 314 від 03.05.1995 р. затверджені Положення про робоче місце інваліда та Порядок працевлаштування інвалідів. Розмір середньомісячної оплати на підприємстві за 2005 рік становила 7 212 грн. 77 коп. Таким чином, відповідач повинен сплатити позивачу 28 851 грн. 08 коп. штрафних санкцій за нестворене 4 робочих місця для працевлаштування інвалідів в 2005 році.
Доказів сплати боргу в сумі 28 851 грн. 08 коп. відповідач не подав, тому вимоги позивача обґрунтовані, правомірні і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства “Охтирський комбінат хлібопродуктів» (Сумська обл., м.Охтирка, вул.Червоноармійська, 11, філія ВАТ КБ “Надра» м.Охтирка, МФО 337331, код 00956031) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів (м. Суми, вул. Горького, 2, код ЄДРПОУ 23636315) 28 851 грн. 08 коп. штрафних санкцій за нестворене робоче місце у 2004 р.
Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.