Справа 709/2140/14-ц
04.08.2014 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Левченко В.В.,
за участі секретаря - Нікітенко В.Г.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Чорнобай цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
Позивачка звернула до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що 02 серпня 2009 року сторони уклали шлюб, який був зареєстрований винонкомом Ревбинської сільської ради Чорнобаївського району, Черкаської області, актовий запис № 1. Подружнє життя не склалося. Сторони не підтримують сімейних відносин по причині втрати почуттів один до одного, мають різні погляди на сімейне життя, що негативно впливає на їх інтереси як чоловіка та жінки. В цьому шлюбі сторони мають двох малолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
В судове засідання сторони не з"явилися, надіслали до суду заяви про розгляд справи в їх відсутність, відповідач не заперечував проти задоволення позову.
У відповідності до ч.2 ст.197 ЦПК України в зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
02 серпня 2009 року сторони уклали шлюб, який був зареєстрований винонкомом Ревбинської сільської ради Чорнобаївського району, Черкаської області, актовий запис № 1.
Подружнє життя не склалося. Сторони не підтримують сімейних відносин по причині втрати почуттів один до одного, мають різні погляди на сімейне життя, що негативно впливає на їх інтереси як чоловіка та жінки. Спору за майно не має. На даний час шлюб носить формальний характер.
Згідно ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Відповідно до ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлені фактичні взаємини подружжя, що сторони мали різні погляди на життя, не знаходили спільної мови при вирішенні сімейних питань, в зв"язку з чим виникали часті сварки, що порушувало право сторін на повагу до сімейного життя і при такій поведінці сторін, подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін і ці обставини мають істотне значення в їх сім'ї.
Керуючись ст.ст.10, 11, 212, 214, 215, 224 ЦПК України, ст.ст.110, 112 СК України, суд,-
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 02 серпня 2009 року винонкомом Ревбинської сільської ради Чорнобаївського району, Черкаської області, актовий запис № 1, дошлюбне прізвище позивачки ОСОБА_1
Після розірвання шлюбу позивачці залишити прізвище - ОСОБА_1
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судових витрат в сумі 243 грн.60 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Чорнобаївського
районного суду Левченко В.В