Ухвала від 31.07.2014 по справі 2а/0370/2277/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" липня 2014 р. м. Київ К/800/33617/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

суддівОстровича С.Е.

Карася О. В.

Маринчак Н. Є.

секретаря судового засідання Лисюк І. О.

представники позивача Папенко Т. А., Бобровський В. В.

представник відповідача Мельничук М. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2012 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Волиньобленерго" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИЛА:

Публічне акціонерне товариство "Волиньобленерго" (далі - ПАТ "Волиньобленерго") звернулось до суду з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області (далі - Луцька ОДПІ) в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2012 року позов ПАТ "Волиньобленерго" задоволено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року апеляційну скаргу Луцької ОДПІ залишено без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2012 року - залишено без змін.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій Луцька ОДПІ подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2012 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ПАТ "Волиньобленерго" у задоволенні позову.

Крім того, відповідачем заявлено клопотання про заміну сторони правонаступником у зв'язку з реорганізацією на Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію головного управління Міндоходів у Волинській області.

Відповідно до ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи викладене та надані докази перейменування відповідача, судова колегія вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.

29 травня 2007 року Луцькою ОДПІ було проведено невиїзну перевірку дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання ВАТ "Волиньобленерго". За результатами перевірки складено акт №02262.

Перевіркою встановлено порушення позивачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме несвоєчасну сплату ВАТ "Волиньобленерго" податку на прибуток в сумі 1798881,78 грн. та податку на додану вартість на суму 1364721,50 грн.

На підставі акту перевірки 16.06.2007 року Луцькою ОДПІ були прийняті податкові повідомлення - рішення №0000792301/0, яким нараховане податкове зобов'язання зі сплати штрафу в сумі 682360,75 грн. за платежем податок на додану вартість та №0000802301/0, яким нараховане податкове зобов'язання зі сплати штрафу в сумі 899440,89 грн. за платежем податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності.

В результаті адміністративного оскарження скаргу позивача залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення - без змін, а повторну скаргу залишено без розгляду.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що нарахування Луцькою ОДПІ позивачу податкових зобов'язань з податку на прибуток в сумі 2866472,00 грн. згідно з податковим повідомлення - рішення від 20 квітня 2004 року №0001462301/0 та з податку на додану вартість в сумі 1910980,00 грн., згідно з податковим повідомленням - рішенням від 20 квітня 2004 року № 0001472301/0, є незаконним, а дії відповідача, пов'язані включенням в податковий борг штрафу в сумі 4099181,00 грн., є протиправними, а також те, що ДПА у Волинській області визнано безпідставним застосування до позивача штрафних санкцій за платежем з податку на прибуток в сумі 83310,08 грн. згідно з податковим повідомленням - рішенням від 27 жовтня 2006 року №0006182301/0, тому і дії Луцької ОДПІ щодо розподілу отриманих грошових коштів в погашення вказаних податкових зобов'язань є протиправними.

Крім того, судами попередніх інстанцій встановлено, що в порушення підпункту 6.4.1 пункту 6.4. статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Луцька ОДПІ не здійснила перерозподіл, раніше віднесених на погашення незаконно нарахованих податкових зобов'язань сум, в рахунок узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток, з врахуванням договорів №28 та №29, в тому числі: в рахунок оплати податку на прибуток в сумі 1798881,78 грн., згідно з податковим повідомленням - рішенням від 26 травня 2005 року та податку на додану вартість в сумі 1364721,50 грн., згідно з податковим повідомленням - рішенням від 26 травня 2005 року №0001722301, які прийняті на підставі акта перевірки від 24 травня 2005 року та рішення суду від 19 квітня 2006 року №2/82-2А.

Також, судами попередніх інстанцій зазначено, що Луцькою ОДПІ безпідставно зроблено висновок про незабезпечення позивачем своєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання в сумі 1798881,78 грн. з податку на прибуток, згідно з податковим повідомленням - рішенням від 26 травня 2005 року № 0001732301 та в сумі 1364721,80 грн. з податку на додану вартість, згідно з податковим повідомленням - рішенням від 26 травня 2005 року та безпідставно винесені податкові повідомлення - рішення від 16 червня 2007 року № 0000792301/0, щодо сплати штрафу в сумі 682360,75 грн. за платежем податок на додану вартість, та № 0000802301/0, щодо сплати штрафу в сумі 899440,89 грн. за платежем податок на прибуток підприємств.

Суди попередніх інстанцій дійшли до висновку про те, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення Луцької ОДПІ від 16 червня 2007 року №0000792301/0, від 20 серпня 2007 року №0000792301/1, від 18 вересня 2007 року №0000792301/2, від 16 червня 2007 року №0000802301/0, від 20 серпня 2007 року №0000802301/1 та від 18 вересня 2007 року №0000802301/2 винесені із порушенням вимог чинного податкового законодавства, є протиправними та підлягають скасуванню.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про задоволення позовних вимог ПАТ "Волиньобленерго".

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Здійснити процесуальне правонаступництво та замінити Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію Волинської області Державної податкової служби на Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію головного управління Міндоходів у Волинській області.

Касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Волинській області залишити без задоволення, постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2012 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судді С.Е. Острович

О. В. Карась

Н. Є. Маринчак