Постанова від 01.08.2014 по справі 576/1683/14-а

Справа № 576/1683/14-а

2-а/576/4314

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.08.2014 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області

в складі судді Моргун О.В.

з участю секретаря Суглобової М.І.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глухові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Глухівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Глухівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності серії РН № 496227 від 3 липня 2014 року за ст. 165-1 ч. 5 КУпАП у виді штрафу 1817 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що постанова є незаконною . Підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності стало ніби то порушення ним пп.1 ч.2 ст.6 , п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» що полягає у несвоєчасній сплаті єдиного соціального внеску. Однак вказане сталося через те ,що філія «Глухівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор» не є юридичною особою , виконує роботи , розрахунки за які проводяться з ДП «Сумський облавтодор» який спрямовує кошти на філію . Несвоєчасність сплати внесків не залежать від його волі чи недбалого виконання обов'язків.

В судовому засіданні позивач підтримав доводи позовної заяви з тих же підстав та просить суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився , надав заяву про розгляд справи без його участі та заперечення проти позову.

Суд, заслухавши позивача , представника відповідача вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно постанови про притягнення до адміністративної відповідальності серії РН № 496227 від 3 липня 2014 року ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності за те що згідно звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів Глухівської ДЕД ДП «Сумський облавтодор» нараховано єдиний внесок за квітень 46813 грн. 49 коп. у граничний термін сплати не пізніше 20 числа наступного за місяцем , за який сплачується не сплачено, сплачено 3 липня 2014 року, за ст. 165-1 ч.5 КУпАП у виді штрафу 1817 грн.(а.с.4)

Згідно п.1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно п.8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Статтею 165-1 ч. 5 КУпАП передбачена відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення у виді накладення штрафу на посадових осіб від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень , дій чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють , чи прийняті вони на підставі і у межах повноважень та у спосіб , що передбачений конституцією та законами України , з використанням повноваження з метою якою це повноваження надано , обґрунтовано з урахуванням усіх обставин що мають значення для прийняття рішення , безсторонньо, добросовісно , з дотриманням принципу рівності перед законом запобігаючи несправедливій дискримінації , пропорційно , зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи і цілями на досягнення яких спрямовано це рішення .

Згідно ст.. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов»язаний з»ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення , чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності , чи є обставини , що пом»якшують та обтяжують відповідальність , чи заподіяно майнову шкоду , чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації , трудового колективу , а також з»ясувати інші обставини , що мають значення для правильного вирішення справи .

Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах установлених цим кодексом та іншими Законами України . При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення , особа порушника , ступінь його вини , майновий стан обставини що пом»якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем по справі в судове засідання не були надані докази правомірності постанови від 3 липня 2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

Суб'єктивна сторона правопорушення за ст. 165 -1 КУпАП характеризується наявністю вини як у формі умислу тай і у формі необережності .

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Згідно ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Згідно положення філії «Глухівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» філія не є юридичною особою, має окремий баланс, розрахунковий рахунок у банку печатку та штамп , однак діє на принципах підпорядкованості та підзвітності органам управління Підприємства, за результатами виконаних робіт складає і підписує від імені Підприємства акти виконаних робіт , представляє їх Підприємству для розрахунків з замовниками. Забезпечення діяльності філії здійснюється начальником за рахунок коштів , переданих філії Підприємством як оборотні кошти, отримані філією за результатами господарської діяльності.(а.с.13-14)

Згідно платіжного доручення від 29 травня 2014 року № 1068 ДП «Сумський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» сплатив заборгованість по внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та внески за квітень 2014 року в сумі 115278 грн.06 коп.

Згідно роздруківки руху коштів по філії «Глухівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор» внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сплачувались 10 квітня 2014 року , 28 квітня 2014 року, 8 травня 2014 року як заборгованість за січень 2014 року (а.с.10-15).

Суд не приймає до уваги посилання відповідача як на підставу своїх заперечень проти позову що позивач зовсім не сплачував внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за наявності на рахунку коштів.

Заперечення відповідача проти позову не обґрунтовано мотивами які заслуговують на увагу суду

Згідно пояснень ОСОБА_1 в судовому засіданні він не мав на меті несвоєчасно сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, також несвоєчасна сплата вказаних внесків не пов'язана з неналежним виконанням його обов'язків. Кошти для сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перераховуються їм ДП «Сумський облавтодор» або самостійно останнім перераховуються до бюджету .

Саме ці пояснення позивача в повній мірі відповідають встановленим судом обставинам справи і в сукупності узгоджуються , взаємодоповнюються та підтверджуються вище проаналізованими доказами .

З досліджених матеріалів справи та наданих суду пояснень позивача в бездіяльності ОСОБА_1 яка призвела до несвоєчасної сплати філією «Глухівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» вищевказаного єдиного внеску за квітень 2014 року, вбачається відсутність ознак свідомого наміру цієї особи допустити такий наслідок, тобто як прямого умислу на несвоєчасну сплату вищевказаного внеску так і необережності.

Таким чином судом не встановлено вини ОСОБА_1 як у формі умислу так і у формі необережності.

Згідно ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато , а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події адміністративного правопорушення .

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Матеріалами справи не встановлено наявності складу правопорушення передбаченого ст. 165-1 ч. 5 КУпАП за якою притягнений до відповідальності позивач.

Згідно ст. 293 КУпАП орган посадова особа при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає в тому числі одне з рішень - скасовує постанову і закриває справу.

Таким чином, проаналізувавши пояснення позивача , вищезазначені нормативні акти , а також ознайомившись із зібраними по справі доказами, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню, а постанова начальника Глухівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області Дейнеко М.М. від 3 липня 2014 року серії РН № 496227 про притягнення начальника філії «Глухівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор» ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 165-1 ч. 5 КУпАП скасуванню, справа закриттю.

Відповідно до ст. ст. 165 -1 ч. 5, 247 , 293 КУпАП , керуючись ст. ст.2; 4;11;71;94;160-163 , 171-2 КАС України,-

постановив :

Позов ОСОБА_1 задовольнити .

Постанову начальника Глухівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області Дейнеко Миколи Миколайовича від 3 липня 2014 року серії РН № 4962278 про притягнення начальника філії «Глухівська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор» ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 165-1 ч. 5 КУпАП скасувати , справу закрити .

Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова виконана суддею на комп»ютері в нарадчій кімнаті.

Повний текс постанови виготовлено 4 серпня 2014 року.

СУДДЯ