Постанова від 13.12.2006 по справі 15061-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 320

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.12.2006

Справа №2-24/15061-2006А

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді Господарського суду Автономної Республіки Крим Колосової Г.Г.,

секретаря судового засідання Капустіної І. М., розглянувши за участю представників:

від позивача - Ковальова Н.В., представник, довіреність №13-14/148 від 16.01.2006р.

від відповідача - не з'явився

у відкритому судовому засіданні справу

за адміністративним позовом - Контрольно-ревізійного управління в АР Крим (КРУ в АРК), м. Сімферополь

до відповідача - Берегової сільської ради, смт. Берегове, м. Феодосія

про зобов'язання виконати певні дії та відшкодувати до бюджету 59860,00 грн.

Обставини справи:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до суду, у якому просить зобов'язати відповідача забезпечити виконання вимог КРУ в АРК від 23.08.2006р. № 26-12/466 та відшкодувати до бюджету суму у розмірі 59,86 тис. грн.

Відповідач просить у позові відмовити за мотивами, викладеними у судових засіданнях та відзиві на позов.

31.10.2006р. в порядку ст. 150 КАС України у справі оголошено перерву до 20.11.2006р., 20.11.2006р. - до 13.12.2006р., після перерви слухання справи продовжено.

Відповідач у судове засідання 13.12.2006р. не з'явився, від нього надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, свої заперечення на позов відповідач підтримує.

Згідно з п. 6 Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України» № 2953-ІV від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991р. (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до внесених змін до Кодексу Адміністративного судочинства України (від 08.09.2005р. № 2875-ІУ) повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу здійснюється судом тільки за вимогою особи, яка бере участь у справі, або за ініціативою суду.

Вказаних вимог від сторін не надходило.

Суд вважає можливим проведення судового процесу без здійснення фіксування судового процесу технічними засобами.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

У період з 22.07.2005р. по 23.08.2005р. з перервами КРО у м. Феодосія була проведена ревізія складання та виконання бюджету, кошторис доходів та витрат Берегової сільської ради за період з 01.02.2003р. по 01.07.2005р.

За результатами ревізії складений акт № 26-21/74 від 23.08.2005р. (а.с. 7-22).

23.08.2005р. КРУ в АР Крим виніс обов'язкові вказівки за результатами ревізії «Про усунення порушень, що виявлені ревізією складання та виконання бюджету кошторис доходів та витрат Берегової сільської ради за період з 01.02.2003р. по 01.07.2005р. № 26-12/466 (а.с. 6).

У позовній заяві позивач просить зобов'язати відповідача забезпечити виконання вимог КРУ в АРК від 23.08.2006р. № 26-12/466 та відшкодувати до бюджету суму у розмірі 59,86 тис. грн.

Позивач посилається на те, що ревізією були встановлені порушення законодавства, а саме в порушення п. 8, п. 9 Указу президента України «Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення» від 19.01.1999р. № 32/99 із змінами та доповненнями, внесеними Указом Президента України від 09.03.2000р. № 399/2000, ст. 127, п. 6 ст. 128 Земельного кодексу України відповідачем незаконно занижена ціна продажу земельної ділянки за 1 кв.м. на суму 32 грн., та загальна вартість земельної ділянки без врахування ПДВ на суму 59,86 тис. грн., у результаті чого недоотримано фінансових ресурсів державним та місцевим бюджетом у сумі 59,86 тис. грн.

Оскільки вимоги КРУ в АР Крим про відшкодування до бюджету вказаної суми відповідачем не виконані, позивач, посилаючись на п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», вважає заявлені вимоги обґрунтованими.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача задоволенню не підлягають у зв'язку з наступним.

Згідно з п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» № 2939-ХІІ від 26.01.1993р. із змінами та доповненнями (Закон № 2939) КРУ в АРК надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

Пунктом 10 ст. 10 Закону № 2939 КРУ в АР Крим надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Згідно звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться в оренді у ЗАТ ЗМВК «Коктебель» для будівництва фірмового магазину, розташованого за адресою: АР Крим, м. Феодосія, с. Берегове, вул. Приморська, 18а, площею 1870,52 кв.м., оціночна вартість вказаної земельної ділянки несільськогосподарського призначення складає 107180,80 грн., у розрахунку на один квадратний метр - 57,3 грн. (а.с. 38-46).

Рішенням 20-ї сесії 24-го скликання Берегової сільської ради від 22.06.2004р. № 648 затверджений звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться в оренді у ЗАТ ЗМВК «Коктебель» для будівництва фірмового магазину, розташованого за адресою: АР Крим, м. Феодосія, с. Берегове, вул. Приморська, 18а, площею 1870,52 кв.м., оціночна вартість 107180,80 грн., з розрахунку 57,3 грн. за 1 кв.м., а також прийнято рішення щодо продажу шляхом викупу ЗАТ «Завод марочних вин та коньяків «Коктебель» земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 1870,52 кв.м., що знаходиться у нього на правах оренди.

Ціна продажу земельної ділянки встановлена у розмірі 150 грн. за 1 кв.м. без врахування ПДВ, загальна вартість земельної ділянки без врахування ПДВ складає 280,58 тис. грн., з врахуванням ПДВ - 336,69 тис. грн.

Рішенням 21-ї сесії 24-го скликання Берегової сільської ради № 716 від 16.07.2004р. «Про внесення змін у рішення 20 сесії 24 скликання № 648 від 22.06.2004р.» змінений пункт 3 рішення 20 сесії 24 скликання № 648 від 22.06.2004р., ціна продажу земельної ділянки встановлена у розмірі 118 грн. за 1 кв.м., без врахування ПДВ. Загальна вартість складає 220721,36 грн. без врахування податку на додану вартість (а.с. 51).

29.09.2004р. між Береговою сільською радою м. Феодосії та ЗАТ «Завод марочних вин та коньяків «Коктебель» був укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що розташована за адресою: м. Феодосія, с. Берегове, вул. Приморська, 18а, площею 0,187052 га, вартість земельної ділянки, що встановлена договором - 220721,36 грн. без урахування податку на додану вартість (а.с. 48-50).

Тобто вартість земельної ділянки за договором відповідає її вартості яка встановлена рішенням 21-ї сесії 24-го скликання Берегової сільської ради № 716 від 16.07.2004р.

Вказана сума перерахована до відповідних бюджетів, що підтверджено матеріалами справи та не заперечується сторонами.

Рішенням 30 сесії 4 скликання Берегової сільської ради № 942 від 07.04.2005р. «Про розгляд протесту прокурора м. Феодосії від 22.03.2005р. № 09-1787» протест прокурора м. Феодосії від 22.03.2005р. № 09-1787 на рішення 21-ї сесії 4-го скликання Берегової сільської ради № 716 від 16.07.2004р. «Про внесення змін в п. 3 рішення 20 сесії 24 скликання Берегової сільської ради № 648 від 22.06.2004р.» задоволений.

Рішення 21-ї сесії 4-го скликання Берегової сільської ради № 716 від 16.07.2004р. «Про внесення змін в п. 3 рішення 20 сесії 24 скликання Берегової сільської ради № 648 від 22.06.2004р.» відмінено. (а.с. 55).

Посилання позивача на порушення відповідачем п. 8, п. 9 Указу Президента України «Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення» від 19.01.1999р. № 32/99 із змінами та доповненнями, внесеними Указом Президента України від 09.03.2000р. № 399/2000, ст. 127, п. 6 ст. 128 Земельного кодексу України до уваги судом не приймаються.

Пунктом 8 Указу Президента України «Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення» від 19.01.1999р. № 32/99 із змінами та доповненнями, внесеними Указом Президента України від 09.03.2000р. № 399/2000 (Указ) передбачено, що громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності та юридичні особи України, заінтересовані у купівлі земельних ділянок несільськогосподарського призначення, подають до відповідної сільської, селищної, міської ради або уповноваженого нею органу, місцевої державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим заяву (клопотання) установленого зразка. Зразок заяви (клопотання) та порядок її подання затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Сільська, селищна, міська рада або уповноважений нею орган, місцева державна адміністрація, Рада міністрів Автономної Республіки Крим у місячний строк від дня надходження заяви (клопотання) приймає рішення про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення або про відмову в ньому.

Продавець має право відмовити покупцеві у продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення в разі: неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення; виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; якщо стало відомо, що стосовно покупця порушена справа про банкрутство або про припинення діяльності юридичної особи.

Згідно з п. 9 Указу рішення сільської, селищної, міської ради або уповноваженого нею органу, місцевої державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим є підставою для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення між покупцем і продавцем.

Організацію купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення здійснюють місцеві державні органи земельних ресурсів.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення підлягає нотаріальному посвідченню і є підставою для оформлення відповідного державного акта на право власності на цю земельну ділянку.

Стаття 127 Земельного кодексу України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування і державні органи приватизації відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності громадянам та юридичним особам, які мають право на набуття земельних ділянок у власність, а також іноземним державам відповідно до цього Кодексу.

Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам здійснюється на конкурентних засадах (аукціон, конкурс), крім викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок.

Пункт 6 ст. 128 Земельного кодексу України передбачає, що рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради, державного органу приватизації про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки выд 29.09.2004р. укладений у відповідності до вимог чинного законодавства.

Умови договору відповідають умовам, що визначені рішенням 21-й сесії 24-го скликання Берегової сільської ради № 716 від 16.07.2004р. «Про внесення змін у рішення 20 сесії 24 скликання № 648 від 22.06.2004р.», яке існувало на момент укладення договору.

Вартість земельної ділянки, що вказана у рішенні, не менше вартості, що вказана у експертному звіті.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки не розірваний, не визнаний недійсним у встановленому законом порядку.

Крім того, як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить зобов'язати відповідача забезпечити виконання вимог КРУ в АРК від 23.08.2006р. № 26-12/466 та відшкодувати до бюджету суму у розмірі 59,86 тис. грн.

Однак, до матеріалів справи додана вимога № 26-12/466 від 23.08.2005р.

З урахуванням вищевикладеного, вимоги позивача задоволенню не підлягають, у позові відмовлено.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена у повному обсязі 18.12.2006року.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.94, 98, 158-161, ч. 2 ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

Постановив:

У позові відмовити.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України у Севастопольський апеляційний господарський суд.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Колосова Г.Г.