Справа № 815/1957/14
21 липня 2014 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого Токмілової Л.М.,
за участю: секретаря - Музика А.О.,
представника позивача - Ейсмонт І.С. (за посвідченням),
представники відповідача - не прибули,
представника третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних
вимог на предмет спору ТОВ «Обрій» - Суворової М.М. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Суворовського району м. Одеси до державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О., Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, третя особа на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій» про визнання протиправними дії та скасування рішення, -
28 березня 2014 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Заступника прокурора Суворовського району м.Одеси Ярославцева М.В. до державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О., Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції про визнання протиправними дії державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан Майї Олександрівни щодо проведення державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна - центр побутових послуг, що розміщений за адресою: м. Одеса, проспект Добровольського, 84-А за Товариством з обмеженою відповідальністю «Обрій» (податковий код: 31382560); скасування рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції від 17.01.2014 №10022217 про державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна - центр побутових послуг, що розміщений за адресою: м. Одеса, проспект Добровольського, 84-А за Товариством з обмеженою відповідальністю «Обрій» (податковий код: 31382560).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішення про державну реєстрацію права на нерухоме майно державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О. прийнято незаконно, оскільки ТОВ «Обрій» не надало до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції правовстановлюючих документів на земельну ділянку за адресою м. Одеса, проспект Добровольського, 84-А, на якій розміщений центр побутових послуг.
09.04.2014 через канцелярію суду надійшла заява директора ТОВ «Обрій» Богданова Д.Д. про залучення Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів.
В судовому засіданні 10.04.2014 залучено до справи в якості третьої особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій».
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позові (а.с. 2-6).
Представник відповідача Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції в судове засідання не з'явився, відповідач державний реєстратор прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О. не з'явився. Про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
Представник третьої особи заперечувала проти задоволення позовних вимог, просила відмовити в задоволенні позову, зазначивши при цьому, що ними отримано рішення Одеської міської ради про надання дозволу товариству з обмеженою відповідальністю «Обрій» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельною ділянки в оренду, орієнтовною площею 0,2600 га за адресою м.Одеса, просп.. Добровольського, 84, для експлуатації та обслуговування центру побутового обслуговування з торговими приміщеннями.
Дослідивши обставини справи, наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення сторін, суд встановив наступне.
13.08.2003р. між Одеською міською радою та суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_7 укладено договір оренди земельної ділянки (договір посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського округу ОСОБА_8. зареєстровано в реєстрі за №9502, зареєстровано у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі « 2» жовтня 2003р. за №040350500005). Згідно п. 1.1 вказаного договору орендодавець - Одеська міська рада - на підставі Закону України «Про оренду землі» та рішення Одеської міської ради №972-XXIV від 20.01.03р. надає, а орендар - суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_7 - приймає у строкове платне володіння і користування земельну ділянку, загальною площею 2510 кв.м, що знаходиться за адресою: місто Одеса, Суворовський район, проспект Добровольського, під номером вісімдесят чотири «А», за рахунок земель міста, раніше не переданих у власність та користування і згідно. Відповідно до п. 1.2 цього ж договору зазначена земельна ділянка, загальною площею 2510 кв.м надається у володіння та користування орендаря, а саме: земельна ділянка площею 568 кв.м. терміном на 49 років для будівництва, експлуатації та обслуговування центру побутових послуг (в тому числі на 1 рік - для будівництва); земельна ділянка площею 1942 кв.м. терміном на 1 рік - на період будівництва, для благоустрою та озеленення прилеглої території.
Рішенням Господарського суду Одеської області від « 13» травня 2009р. у справі №17/69-09-2170 договір купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва №11/22 від 22.11.2004р., укладений між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_7 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Обрій», визнано дійсним, а також визнано право власності на об'єкт незавершеного будівництва центр побутових послуг із торговельними приміщеннями (готовністю 50%), який знаходиться за адресою: м. Одеса, пр-т. Добровольського, 84-А, розташований на земельній ділянці площею 568,0 кв.м, кадастровий номер 5110137600130140010 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Обрій».
На підставі вказаного рішення суду 09.10.2009р. Комунальним підприємством «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» видано витяг №240088917 про реєстрацію права власності на об'єкт незавершеного будівництва, розташований за адресою Одеська область, м. Одеса, пр-т Добровольського, буд. 84-А, розташований на земельній ділянці площею 568,0 кв.м, за Товариством з обмеженою відповідальністю «Обрій».
25.11.2013 р. Приватним підприємством «Одеське БТІ» на замовлення Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» виготовлено технічний паспорт на громадський будинок центр побутових послуг з торгівельними приміщеннями №84-А проспект Добровольського місто Одеса. Згідно технічного паспорту загальна площа приміщень складає 2538,4 кв.м.
28.11.2013р. Юридичний департамент Одеської міської ради на підставі замовлення Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» від « 14» листопада 2013 року №4212 видав Довідку з Адресного реєстру міста Одеса про резервування адреси об'єкта нерухомого майна №355141/1, відповідно до якої в Адресному реєстрі міста Одеси зарезервовано адресу центру побутових послуг місто Одеса, проспект Добровольського, 84-А.
10.12.2013р. Інспекцією ДАБК в Одеській області зареєстровано за №ОД1431333440012 Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (двоповерхового з підвалом центру побутових послуг з торговими приміщеннями за адресою: м. Одеса, проспект Добровольського, 84-А, категорія складності ІІІ, код - 1230.1).
17.01.2014 року Реєстраційної службою Одеського міського управління юстиції видано свідоцтво про право власності на центр побутових послуг, розташований за адресою м. Одеса, проспект Добровольського, 84-А, на ім'я Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій».
17.01.2014 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О. прийнято рішення про проведення державної реєстрації права власності на центр побутових послуг, що розташований за адресою об'єкта незавершеного будівництва, відкриття розділу у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстраційну справу на об'єкт нерухомого майна та надано витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №16304915.
Розглянувши подані документи та з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 78 Земельного кодексу України право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.
Згідно ч.1 ст. 331 ЦКУ право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Ч.2 ст. 331 ЦКУ визначає, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно ч.4 ст. 334 ЦКУ права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.
Відповідно до ч. 7 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації права власності та інших речових прав, крім випадків, установлених абзацами другим і третім частини п'ятої цієї статті.
Відповідно до ч.4 ст. 9 Закону державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмову в такій реєстрації. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора, пов'язану з проведенням державної реєстрації прав, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Як вбачається з матеріалів справи, 31.12.2013р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій» в особі директора Богданова Дмитра Дмитровича (паспорт громадянина України КЕ 147080 виданий Малиновським РВ УМВС України в Одеській області 27 березня 1996 р.), повноваження якого підтверджуються довідкою АА №667840 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), виданою Головним управлінням статистики в Одеській області 11.10.2012, звернулось до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції із заявою про державну реєстрацію права власності на центр побутових послуг, що розташований за адресою Одеська область, м. Одеса, пр-т. Добровольського, буд. 84-А.
Згідно ч.2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор: 1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень; відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав; 2) приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав; 3) відкриває і закриває розділи Державного реєстру прав, вносить до них відповідні записи; 4) веде реєстраційні справи щодо об'єктів нерухомого майна; 5) присвоює реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна під час проведення державної реєстрації; 6) видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 7) надає інформацію з Державного реєстру прав або відмовляє у її наданні у випадках, передбачених цим Законом; 8) у разі потреби вимагає подання передбачених законодавством додаткових документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень; 8 1) під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані в установленому порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент реєстрації законодавства проводили таку реєстрацію, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правонабувача або про нерухоме майно. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, до яких надійшов запит, зобов'язані безоплатно в установленому законодавством порядку протягом трьох робочих днів надати державному реєстратору відповідну інформацію, зокрема щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки; 9) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами України.
Згідно ч.1 ст.15 Закону, державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/ або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з державного реєстру прав про зареєстровані права та/ або їх обтяження.
Відповідно до ч.7 ст. 16 Закону державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч.3 ст.16 Закону разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку. У разі подання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подаються оригінали електронних документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, або електронні копії оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, виготовлені шляхом сканування таких документів у паперовій формі.
Згідно ч.3 ст. 17 Закону документи, що встановлюють виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно та їх обтяжень і подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами
Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону державна реєстрація прав проводиться на підставі: 1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом; 2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; 3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; 4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; 5) рішень судів, що набрали законної сили; 6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Згідно п.14 ст. 15 Закону порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також порядок надання інформації з Державного реєстру прав встановлює Кабінет Міністрів України.
Порядок проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень на момент прийняття оскаржуваного рішення визначався Законом та Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 року №703.
Відповідно до абз. 3 п.4 Порядку державна реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду або їх окремі частини проводиться незалежно від того, чи зареєстроване право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані.
П.12 Порядку визначає, що під час розгляду заяви про державну реєстрацію і документів, що додаються до неї, державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно, їх обтяженнями, зокрема щодо:1) обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у встановлених законом випадках); 2) повноважень заявника; 3) відомостей про нерухоме майно, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; 4) наявності обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до закону; 5) наявності факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав.
Відповідно до п.25 Порядку у разі проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно заінтересованою особою є власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі), сторона (сторони) правочину, відповідно до якого виникло право власності та інше речове право. Згідно з п. 26 Порядку для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком.
П. 27 Порядку визначає, що документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є: 1) укладений в установленому законом порядку договір, предметом якого є нерухоме майно, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або речове право на нерухоме майно, чи його дублікат; 2) свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат; 3) свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою України, чи його дублікат; 4) свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, видані нотаріусом, чи їх дублікати; 5) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане державним реєстратором відповідно до цього Порядку; 6) свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; 7) свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування або місцевою держадміністрацією до набрання чинності цим Порядком; 8) рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняте власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном; 9) державний акт на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою; 10) рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно; 11) ухвала суду про затвердження (визнання) мирової угоди; 12) заповіт, яким встановлено сервітут на нерухоме майно; 13) закон, яким встановлено сервітут на нерухоме майно; 14) рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації; 15) рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність; 16) інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.
Згідно з п.29 Порядку для проведення державної реєстрації права власності на новозбудований чи реконструйований об'єкт нерухомого майна заявник, крім документів, що зазначені у пунктах 27 і 28 цього Порядку, подає органові державної реєстрації прав технічний паспорт на такий об'єкт.
Відповідно до п. 42 Порядку державний реєстратор у встановлених законом випадках за результатами розгляду заяви про державну реєстрацію видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно, на підставі якого проводить державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Згідно абз. 1 ч.1 ст. 18 Закону свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна.
Згідно абз.2 п.44 Державна реєстрація прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно щодо новозбудованого або реконструйованого нерухомого майна проводиться за наявності державної реєстрації речового права на земельну ділянку, на якій розташоване таке майно, за заінтересованою особою (крім випадків проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на квартиру, житлове чи нежитлове приміщення).
Згідно пояснень, наданих державним реєстратором Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О. заступнику прокурора Одеської області старшому раднику юстиції Німому О.В., вказана заява подана 31.12.2013р., до заяви додано статутні документи юридичної особи, довідка про резервування адреси №355141/1 від 28.11.2013р., технічний паспорт від 25.11.2013 р., договір оренди земельної ділянки від 13.08.2013 р., посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_8, декларацію про готовність об'єкту до експлуатації № ОД1431333440012 від 10.12.2013р.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
На момент винесення цього рішення суду стало відомо, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій» здійснює заходи щодо оформлення дозволу на оренду земельної ділянки за адресою: м. Одеса, проспект Добровольського, 84-А. В матеріалах справи міститься копія проекту рішення Одеської міської ради «Про надання дозволу Товариству з обмеженою відповідальністю «Обрій» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, орієнтовною площею 0,26 га за адресою: м. Одеса, просп. Добровольського, 84-А, для експлуатації та обслуговування центру побутового обслуговування з торговими приміщеннями».
Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі вимог частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні 21 липня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Керуючись ст.ст. 7, 8, 9, 14, 71, 86, 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Заступника прокурора Суворовського району м. Одеси до державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Рубан М.О., Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, третя особа на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій» про визнання протиправними дії та скасування рішення - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 28 липня 2014 року.
Суддя Л.М.Токмілова
28 липня 2014 року.