Ухвала від 29.07.2014 по справі 686/8715/14-а

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 686/8715/14-а

Головуючий у 1-й інстанції: Бондарчук В.В.

Суддя-доповідач: Совгира Д. І.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Совгири Д. І.

суддів: Білоуса О.В. Курка О. П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії , -

ВСТАНОВИВ:

В травні 2014 року позивач звернувся до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з позовом до управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії.

Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 червня 2014 року адміністративний позов задоволено у повному обсязі.

Не погоджуючись з даною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі в судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_2 27 березня 2014 року звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому із заявою про призначення пенсії по інвалідності, оскільки досягнув визначено Законом віку 49 років, має інвалідність 3 групи.

Однак, листом від 7 квітня 2014 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому у призначенні пенсії було відмовлено, у зв'язку із тим, що ОСОБА_2 немає необхідного страхового стажу 12 років, який визначений ст.32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому відповідач також зазначив, що період роботи ОСОБА_2 за трудовим договором із приватним підприємцем ОСОБА_3 не був зарахований до страхового стажу, оскільки при подачі відомостей про застрахованого працівника ним не вірно було зазначено прізвище позивача як ОСОБА_2.

Відповідно до ч.1 ст.32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією для інвалідів З групи від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років.

Відповідно до запису у трудовій книжці ОСОБА_2 в період з 25 лютого 2008 року по 20 березня 2011 року працював за трудовим договором водієм у фізичної особи-підприємця ОСОБА_3. Відповідний договір був зареєстрований у Хмельницькому міському центрі зайнятості 25 лютого 2008 року та розірваний 20 березня 2011 року.

Згідно виписки з акту огляду медико-соціальною експертної комісії серії АВ №0166390 ОСОБА_2 встановлено третю групу інвалідності внаслідок загального захворювання.

З індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_2, номер облікової картки НОМЕР_1, який співпадає з ідентифікаційним номером ОСОБА_2 вбачається, що з отриманої заробітної плати в період з лютого 2008 року по березень 2011 року сплачувалися страхові внески.

П.3 ч.1 ст.1 Закону України від 08.07.2010, № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

В силу абз. 2 п.1 ст.4 Закону № 2464-VІ платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців).

Згідно абз. 4 ч.1 ст.5 Закону № 2464-VІ взяття на облік осіб, зазначених в абзацах другому, третьому, п'ятому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, на яких поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", - здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.12-1 Закону № 2464-VІ Пенсійний фонд здійснює контроль, у тому числі спільно з органами доходів і зборів, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

ст.20 Закону № 2464-VІ визначено, що реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону № 2464-VІ персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Згідно з ч.5 цієї статті передбачено, що зміни та уточнення вносяться до відомостей реєстру застрахованих осіб у порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.

Наявність помилки у написанні прізвища застрахованої особи у індивідуальних відомостях, де ідентифікаційний номер співпадає з номером, яким користується позивач, що підтверджується копією картки фізичної особи платника податків, при тому що, трудовий договір був укладений із ОСОБА_2, зареєстрований у Хмельницькому міському центрі зайнятості, що підтверджується і відповідним записом у трудовій книжці, на думку суду не може бути обґрунтованою підставою відмову у призначенні пенсії позивачу, при тому, що в силу ст.20 Закону № 2464-VІ Пенсійний фонд наділений правом вносити зміни до реєстру застрахованих осіб, де допущено помилку у написанні прізвища ОСОБА_2

З урахуванням того, що було доведено обставину сплати страхових внесків за позивача ФОП ОСОБА_3 з 25 лютого 2008 року по 20 березня 2011 року, суд приходить до висновку, що слід зобов'язати відповідача врахувати роботу в цей період до страхового стажу, який дає право на призначення пенсії по інвалідності, та за наявності необхідного страхового стажу на час встановлення інвалідності 3 групи більше 12 років зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому призначити пенсію по інвалідності ОСОБА_2

Тому, враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийнята постанова відповідає матеріалам справи та вимогам закону і підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому, - залишити без задоволення, а постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 червня 2014 року, - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 01 серпня 2014 року .

Головуючий Совгира Д. І.

Судді Білоус О.В.

Курко О. П.