Справа: № 753/2129/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Каліушко Ф.А. Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.
Іменем України
30 липня 2014 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Саприкіної І.В.,
суддів: Безименної Н.В., Федотова І.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дарницького районного суду м. Києва від 16.06.2014 року по справі за його позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,-
ОСОБА_1 звернувся до Дарницького районного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльність, внаслідок якої було порушене право на отримання пенсії з урахуванням посадового окладу у розмірі - 1761 грн. та інших видів грошового забезпечення, у тому числі премії у розмірі 90%; зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 28.09.2011 року з розрахунку розміру посадового окладу - 1761 грн., як це передбачено постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2013 року по справі № 2а-747/12; зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2012 року виходячи з розмірів грошового забезпечення, зазначених у довідці Київського міського військового комісаріату від 28.05.2012 року на суму 7 157 грн. 85 коп., виданої на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.03.2012 року.
Постановою Дарницького районного суду міста Києва від 16.06.2014 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про задоволення позову в повному обсязі. При цьому апелянт посилається на незаконність оскаржуваної постанови, неповне з'ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування оскаржуваної постанови.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи апеляційних скарг та перевіривши матеріали справи, колегія суддів знаходить, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Суд першої інстанції прийшов до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову. Апеляційна інстанція повністю підтримує таку правову позицію з огляду на слідуюче.
З матеріалів справи вбачається, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ м. Києва та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
01.06.2012 року Київський міський військовий комісаріат надав ГУ ПФ України в м. Києві довідку від 28.05.2012 року № 1488982601016347 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355, відповідно до якої станом на 01.04.2012 року, розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за посадою начальник відділу - заступник начальника управління по фінансуванню становить 7 157 грн. 85 коп.
16.01.2014 року позивач звернувся до ГУ ПФ України в м. Києві із заявою про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки.
Листом ГУ ПФ України в м. Києві від 21.01.2014 року № 1680/12/У-103 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355, пенсію позивачу було підвищено:
з 01.07.2012 року - 443, 64 грн. ( 11%);
з 01.09.2012 року - 927, 60 грн. (23%);
з 01.01.2013 року - 1411, 57 грн. (35%).
З приводу встановлених обставин справи колегія суддів зазначає наступне.
23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої було установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.
При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
Відповідно до п. 2 вказаної постанови Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Державній податковій службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2007 р., № 86, ст. 3148; 2010 р., № 9, ст. 454) та додатків 15, 26, 31, 32, 36 і 37 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (Офіційний вісник України, 2006 р., № 10, ст. 632; 2007 р., № 37, ст. 1455), станом на 1 квітня 2012 р. у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301).
Враховуючи вищевикладене, колегія судів приходить до висновку, що позивачу вчасно та в повному обсязі було здійснено підвищення пенсії відповідно до постанови КМУ № 355, а тому відсутні будь які правові підстави задовольнити позовні вимоги в частині перерахунку пенсії на підставі довідки від 28.05.2012 року № 1488982601016347.
Крім того, з аналізу Постанови КМУ № 355 від 23.04.2012 року вбачається, що вищезгадана довідка була надана Головному управлінню Пенсійного фонду України в місті Києві з метою встановлення граничного розміру підвищення пенсії, так як розмір підвищеної пенсії не може перевищувати розміру пенсії за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012 року.
Варто також зауважити, що не було прийнято жодного нормативного документу щодо зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію.
Щодо зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 28.09.2011 року з розрахунку розміру посадового окладу - 1761 грн., як це передбачено постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2013 року по справі № 2а-747/12, то колегія суддів погоджується з висновком суд першої інстанції, що невиконання рішення суду суб'єктом владних повноважень не є підставою для звернення до суду з вимогою про його виконання.
З огляду на встановлені обставини справи, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційних скарг не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
За таких обставин в задоволенні апеляційної скарги необхідно відмовити, а постанову суду першої інстанції - залишити без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205 та 206 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Дарницького районного суду міста Києва від 16.06.2014 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Саприкіна І.В.
Судді: Безименна Н.В.
Федотов І.В.