Ухвала від 16.07.2014 по справі 337/3020/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" липня 2014 р. справа № 337/3020/14-а (2а/337/74/2014)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Ясенової Т.І.

суддів: Головко О.В. Суховарова А.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя на постанову Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 26.05.2014 року у справі № 337/3020/14-а (2-а/337/74/2014) за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В травні 2014 року позивач звернувся з позовом до суду в якому просив визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя щодо не включення в розрахунок пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум одноразової премій і сум індексації заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне страхування. Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням у складі заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум разових премій і сум індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підставі довідки № 3137/04 від 25.04.2014 року з моменту призначення пенсії, тобто з 30.05.2009 року.

Постанову Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 26.05.2014 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано дії управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя про відмову включити в розрахунок пенсії сум індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові потреби, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, незаконним. Зобов'язано управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця з 28 квітня 2014 року з урахуванням у складі заробітної плати сум індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові потреби, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи та просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя та отримує пенсію, призначену відповідно до статті 37 Закону України „Про державну службу" з 30.05.2009 року.

28.04.2014 року позивач звернулась до управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя із заявою щодо включення індексації та матеріальної допомоги в заробітну плату для обчислення пенсії державного службовця.

Листом від 30.04.2014 року № 77/Т-9 позивачу відмовлено, з тих підстав, що такі види виплат, як матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, грошова винагорода та індексація не передбачені статтею 33 Закону України „Про державну службу", як складова заробітної плати державного службовця, тому не має законних підстав для перерахунку пенсії відповідно (а.с 21).

Згідно з статтею 37 Закону України „Про державну службу" (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України „Про оплату праці" (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону до структури заробітної плати входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до частини 1 статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до статті 41 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що ухвалюючи рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд першої інстанції правильно вирішив справу по суті та дійшов вірного висновку про наявність у позивача права на перерахунок пенсії, у зв'язку з чим підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі міста Запоріжжя - залишити без задоволення.

Постанову Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 26.05.2014 року у справі № 337/3020/14-а (2-а/337/74/2014) - залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: Т.І. Ясенова

Суддя: О.В. Головко

Суддя: А.В. Суховаров