Ухвала від 24.09.2013 по справі 872/13957/13

УХВАЛА

"24" вересня 2013 р. справа № 0870/5758/12

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ясенова Т.І.,

перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2012 року у справі №0870/5758/12 за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства „Банк Фінанси та Кредит" в особі філії „Запорізьке регіональне управління" Публічного акціонерного товариства „Банк Фінанси та Кредит" до Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області Відділу Держкомзему у Вільнянському районі Запорізької області, треті особи: Приватне підприємство „Спец" , Українсько-німецьке товариство з обмеженою відповідальністю „Лани Країни", ОСОБА_1, Публічне акціонерне товариство „Мета Банк" про визнання недійсним рішення в частині та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2012 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушенням судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

При перевірці апеляційної скарги встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 2 статті 186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до частини 4 статті 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення копію оскаржуваної постанови представником ОСОБА_1 отримано 30 січня 2013 року.

30 серпня 2013 року ОСОБА_1 поштою направлено апеляційну скаргу на вищезазначену постанову до суду, тим самим пропустивши строк звернення до суду з апеляційною скаргою.

За таких обставин, вважаю за необхідне апеляційну скаргу залишити без руху та надати строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом звернення до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків апеляційного оскарження з наведенням підстав щодо наявності поважних причин пропуску строку встановленого для подання апеляційної скарги.

Керуючись ст.187, ч. 4 ст. 189 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2012 року у справі №0870/5758/12 залишити без руху та надати строк тридцять днів з моменту отримання ОСОБА_1 копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

Якщо недоліки апеляційної скарги не будуть усунені в зазначений строк апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Суддя Т.І.Ясенова