Ухвала від 14.10.2013 по справі 872/14713/13

УХВАЛА

"14" жовтня 2013 р. справа № 804/8351/13-а

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ясенова Т.І., перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2013 року у справі №804/8351/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Спецтехмаш" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

При перевірці апеляційної скарги встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною другою статті 186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до частини 4 статті 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 КАС України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Повний текст оскаржуваної постанови складено 06 серпня 2013 року.

01 жовтня 2013 року відповідач подав апеляційну скаргу на оскаржувану постанову, тим самим пропустивши строк звернення до суду з апеляційною скаргою.

В обґрунтування пропуску строку податковий орган посилається на те, що копію оскаржуваної постанови ним отримано 23 вересня 2013 року, проте відповідачем не надано копії отриманої оскаржуваної постанови з штампом, на яку він посилається.

В матеріалах справи відсутні докази отримання відповідачем копії оскаржуваної постанови.

Таким чином, для усунення недоліків апеляційної скарги відповідачу необхідно протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків звернення з апеляційною скаргою, навести підстави для поновлення строку та надати до суду апеляційної інстанції документ, що підтверджує отримання копії оскаржуваної постанови.

Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 186 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху.

Керуючись ч. 4 ст. 189 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2013 року у справі №804/8351/13-а - залишити без руху та надати строк тридцять днів з моменту отримання відповідачем копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

Якщо недоліки апеляційної скарги не будуть усунені в зазначений строк апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Суддя Т.І.Ясенова