06 травня 2009 року №22а-4769/08/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача - Богаченка С.І.,
суддів - Нос С.П., Яворський І.О.,
при секретарі судового засідання - Петлеваній Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Галицького районного суду міста Львова від 16 листопада 2007 року про закриття провадження у справі № 2-а-178/07 за позовом ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, з участю третіх осіб: ОСОБА_2, ЛМКП «Айзберг», про визнання нечинним розпорядження,-
ОСОБА_1 звернулась в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, з участю третіх осіб: ОСОБА_2, ЛМКП «Айзберг», про визнання нечинним розпорядження Галицької райадміністрації від 09.10.2003 року №1144 про розгляд заяви власника квартири АДРЕСА_1
Ухвалою судді Галицького районного суду міста Львова від 16 листопада 2007 року провадження у справі № 2-а-178/07 закрито за клопотанням представника відповідача про закриття провадження у справі. Суддя закрив провадження по справі, оскільки спір між сторонами не носить адміністративний характер.
Не погодившись із ухвалою судді її оскаржила ОСОБА_1 і просить скасувати дану ухвалу судді та постановити нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи. Вважає, що оскаржене рішення приймалось суддею з порушенням норм матеріального та процесуального права, а подана позовна заява підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Заслухавши суддю доповідача, проаналізувавши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що дана апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом вірно встановлено те, що позивачем оскаржується розпорядження, яке стосується третьої особи, тобто на підставі оскаржуваного розпорядження між третьою особою та Галицькою рай адміністрацією у ОСОБА_2. виникли права та обов'язки, що оспорюються позивачем.
Тобто між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог пункту 1 частини1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Отже, передана на розгляд суду справа не підлягає розгляду в порядку адміністратиного судочинства, що в силу п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, є підставою для закриття провадження у справі.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та прийняв рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування ухвали колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ч.3 ст.160, ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а ухвалу судді Галицького районного суду міста Львова від 16 листопада 2007 року про закриття провадження у справі № 2-а-178/07 за позовом ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, з участю третіх осіб: ОСОБА_2, ЛМКП «Айзберг», про визнання нечинним розпорядження - без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України, до касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя-доповідач Богаченко С. І.
Суддя Нос С.П.
Суддя Яворський І.О.