Рішення від 25.03.2009 по справі 2-901/09

Справа № 2 - 901/09 р.

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Каховського міськрайонного суду, Херсонської області.

25 березня 2009 року місто Каховка

Каховський міськрайонний суд Херсонської області

у складі судді Лохматової А.А.

при секретарі Крамаренко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду, в місті Каховка Херсонської області

цивільну справу за позовом:

Комунального підприємства

“Наш дім”

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по оплаті витрат

на утримання будинку та прибудинкової

території,

ВСТАНОВИВ:

КП “Наш дім” звернулися до суду мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до ст.10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» утримання приватизованих квартир здійснюється за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків. На особовому рахунку ОСОБА_1 № НОМЕР_1 станом на 01.01.2009 року заборгованість склала 734,38 грн. (сімсот тридцять чотири грн.) 38 коп.

Просили суд стягнути з відповідача, ОСОБА_1 на користь КП «Наш дім” заборгованість в сумі 734,38 грн. по оплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.

Представник позивача надала до суду заяву, в якій на позовних вимогах наполягає, просить справу розглянути за її відсутності.

Відповідач у судове засідання не з'явився у друге, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає необхідним задовольнити позов.

У відповідності до ст.10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», утримання приватизованих квартир здійснюється за рахунок коштів їх власників.

Відповідно до ч.1 ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно особового рахунку відповідача № НОМЕР_1 станом на 01.01.2009 р. заборгованість по оплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території складає 734,38 грн. (а.с. 4).

ОСОБА_1 попереджувався про заборгованість по оплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території. Даний факт знайшов своє підтвердження у претензії на погашення заборгованості, станом на 01.12.2008 р. (а.с. 6).

Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст.610 ЦК України порушення зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Таким чином, оскільки зобов'язання не виконується належним чином, відповідач ОСОБА_1 заборгованість по оплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території у сумі 734,38 грн. не виплатив, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

На підставі ст. ст. 21.22.41.55 Конституції України, ст. ст. 15.16.20.509.526.610 ЦК України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», керуючись ст. ст. 10.11.60.174.212.224 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги:

Комунального підприємства

“Наш дім”

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по оплаті витрат

на утримання будинку та прибудинкової

території,

- задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь КП “Наш дім” заборгованість по оплаті витрат на утримання будинку та прибудинкової території в сумі 734,38 грн., витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду цивільної справи в сумі 30 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя: А.А.Лохматова

Попередній документ
3995461
Наступний документ
3995463
Інформація про рішення:
№ рішення: 3995462
№ справи: 2-901/09
Дата рішення: 25.03.2009
Дата публікації: 08.07.2009
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (15.11.2022)
Дата надходження: 15.11.2022
Розклад засідань:
22.04.2021 09:30 Ленінський районний суд м.Харкова
13.05.2021 09:15 Ленінський районний суд м.Харкова
11.06.2021 09:15 Ленінський районний суд м.Харкова
07.12.2022 09:00 Бершадський районний суд Вінницької області
16.12.2022 09:00 Бершадський районний суд Вінницької області