Ухвала від 10.04.2014 по справі 697/378/14-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 697/378/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Бурлак О.В. Суддя-доповідач: Бабенко К.А

УХВАЛА

Іменем України

10 квітня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Земляної Г.В. Лічевецького І.О., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м.Каневі та Канівському районі Черкаської області на Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 24 лютого 2014 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м.Каневі та Канівському районі Черкаської області визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке відповідно до п. 2 частини першої ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України прийнято у порядку скороченого провадження, згідно з абз. 4 частини 8 ст. 183-2, п. 3 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 24 лютого 2014 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Як вбачається з Пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с. 13), Позивач є пенсіонером по інвалідності.

Позивач звернувся до Відповідача із Заявою від 07 лютого 2014, копія якої також наявна в матеріалах справи (а.с.16), щодо перерахунку призначеної йому з грудня 2012 року пенсії, врахувавши нараховані та виплачені йому суми індексації відповідно до ст.47 Закону України «Про виконавче провадження згідно доданої ним Довідки «Про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (далі - Довідка), виданої Державною фінансовою інспекцією в Черкаській області 24.01.2014 року за №23-11/60-19, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.15).

Листом від 07.02.2014 року №944/09, копія якого також наявна в матеріалах справи (а.с.17), Позивача повідомлено про відсутність підстав для перерахунку пенсії, тому, як в поданій ним Довідці про заробітну плату за період з 01.01.2007 року по 31.12.2011 року зазначено індексацію, яка не включається до заробітку, що враховується при призначенні пенсії державним службовцям, оскільки її не зазначено в переліку складових заробітної плати, передбачених ч.2 ст.33 Закону України «Про державну службу».

Відповідно до частини першої ст. 33 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 року №108/95-ВР (надалі - Закон №108/95-ВР), у період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.

Згідно з п.1 частини першої ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року №1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до частини першої ст. 2 зазначеного Закону, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру.

Згідно з частиною другою ст. 2 Закону №108/95-ВР, додаткова заробітна плата - це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Відповідно до пп. 2.2.7 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої Наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року № 5, суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників, входять до складу фонду додаткової заробітної плати.

Як вбачається з Довідки, на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У графі «інші виплати» Довідки зазначено, зокрема, суми нарахованої індексації.

Відповідно до частини першої ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ, в чинній на момент відмови Відповідачем у здійсненні перерахунку пенсії Позивача редакції, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

В зв'язку з вищенаведеним, колегія суддів погоджується з висновками суду першої, що індексація є невід'ємною складовою заробітної плати, з якої сплачено внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому її має бути враховано при здійсненні перерахунку пенсії.

Проте, відповідно до частини другої ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач просить задовольнити його позовні вимоги з 06 грудня 2012 року, а позовну заяву подано 12 лютого 2014 року, що підтверджується відбитком штемпелю вхідної кореспонденції суду першої інстанції, тобто, з частковим пропущенням строку звернення до адміністративного суду.

Згідно з частиною першою ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Питання щодо наявності підстав визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними судом першої інстанції не розглядалось, а Позивачем їх не наведено, в зв'язку з чим, судове рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог за період з 06 грудня 2012 року по 12 серпня 2013 року скасовується та адміністративний позов в цій частині залишається без розгляду.

Згідно з частиною десятою статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.100, частиною десятою статті 183-2, ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Каневі та Канівському районі Черкаської області задовольнити частково, Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 24 лютого 2014 року в частині задоволення позовних вимог за період з 06 грудня 2012 року по 12 серпня 2013 року скасувати та адміністративний позов в цій частині залишити без розгляду.

В іншій частині Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 24 лютого 2014 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Земляна Г.В.

Лічевецький І.О.

.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Земляна Г.В.

Лічевецький І.О.