Постанова від 28.07.2014 по справі 661/2974/14-а

Справа № 661/2974/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2014 року

Новокаховський міський суд Херсонської області в складі :

Головуючого судді Матвєєвої Н.В.

При секретарі Чорномурко І.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка Херсонської області адміністративну справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, вказавши, що з 01.02.2009 року ОСОБА_1 призначено допомогу на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, як одинокій матері. Призначення здійснено відповідно до вимог ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», за яким право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини запис про батька проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері. При оформленні допомоги відповідачка була письмово під розпис попереджена про вимоги ст. 22 Закону та п. 46 Порядку про обов'язок в десятиденний термін повідомляти органи, що призначають та здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Зокрема до таких обставин належить визнання батьківства відносно дитини, на яку вона отримує допомогу. На підставі заяви про визнання батьківства від 18.02.2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новокаховського МУЮ 24 лютого 2009 року до актового запису № 94 про народження дитини було внесено відомості про батька. Виплату було припинено 18.03.2014 року на підставі повідомлення відділу РАЦС Новокаховського міського управління юстиції в Херсонській області про факт визнання батьківства. Оскільки відповідачка не повідомила своєчасно УПСЗН Новокаховської міської ради про факт визнання батьківства, тому утворилася заборгованість за період з 01.03.2014 року по 31.03.2014 року в сумі 309 грн. 60 коп.

Просив суд стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по державній допомозі як одинокій матері в сумі 309 грн. 60 коп.

В судове засідання представник позивача не з'явилася, надала письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.

Дослідивши докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.02.2009 року призначено допомогу на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, як одинокій матері. Призначення здійснено відповідно до вимог ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». При оформленні допомоги відповідачка була письмово під розпис попереджена про вимоги ст. 22 Закону та п. 46 Порядку про обов'язок в десятиденний термін повідомляти органи, що призначають та здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Зокрема до таких обставин належить позбавлення матері батьківських прав відносно дітей, на яких вона отримує допомогу. Відповідно до протоколу УПСЗН Новокаховської міської ради № 23172 від 06.03.2009 року слідує, що відповідачка з 01.02.2009 року отримувала допомогу як одинока мати відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». На підставі заяви про визнання батьківства від 18.02.2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Новокаховського міського управління юстиції 24 лютого 2009 року до актового запису № 94 про народження дитини було внесено відомості про батька. З 18.03.2014 року відповідач припинив виплату ОСОБА_1 допомоги на підставі повідомлення відділу РАЦС Новокаховського МУЮ, переплата складає 309 грн. 60 коп. 22.04.2014 року та 20.05.2014 року відповідачці було запропоновано повернути переплату, яка склалася внаслідок зловживання з її боку.

Відповідно до ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», за яким право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини запис про батька проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.

Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Відповідно до п. 49 Порядку призначення і виплати державних допомог сім'ям з дітьми, затвердженого ПКМУ від 27.12.2001 року № 1751, особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 було призначено державну допомогу як одинокій матері, проте 18.03.2014 року виплату було припинено на підставі подання УПСЗН Новокаховської міської ради у зв'язку з виявленням факту встановлення батьківства та внесення відомостей про батька до актового запису про народження дитини Після виявлення порушення позивачем було запропоновано ОСОБА_1 повернути переплачену допомогу в сумі 309,60 грн. разом з індексацією, шляхом надіслання їй повідомлення та виклику на співбесіду, проте відповідачка в добровільному порядку не сплатила переплату по допомозі, тому у суду є підстави для її примусового стягнення.

На підставі ст. 18-1,22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», п.49 Порядку призначення і виплати державних допомог сім'ям з дітьми, затвердженого ПКМУ від 27.12.2001 року №, керуючись ст. ст. 1-4, 6-9, 18, 41 ч.2, 71, 72, 158-163, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради заборгованість по державній допомозі як одинокій матері в сумі 309 грн. 60 коп., судовий збір на користь держави в сумі 73 грн. 08 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС, а також прийняття постанови в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 167 КАС було повідомлено про можливість отримання постанови суду безпосередньо в суді, десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанов суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Н. В. Матвєєва