Ухвала від 01.07.2014 по справі 822/2564/14

Копія

Справа № 822/2564/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

01 липня 2014 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,

при секретарі Дехтярук В.В. ,

за участі: представника позивача представника відповідача Рибака Ю.О., Матвіюка В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в місті Хмельницькому адміністративну справу за позовом приватного підприємства "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" м. Хмельницький до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про скасування постанови.

На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги: 1) поновити процесуальний строк подання адміністративного позову; 2) скасувати видану Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області постанову № 3/7/22-3 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 08 січня 2014 року.

Вимогу про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивач мотивує тим, що про існування оскаржуваної постанови він дізнався 09.06.2014 року, оскільки у цей день він отримав постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження № 42250984 від 24.02.2014 року.

За таких обставин позивач вважає, що строк звернення до адміністративного суду ним пропущено з поважних причин.

В судовому засіданні представник позивача вимогу про поновлення строку звернення до адміністративного суду підтримав повністю, пояснив суду, що обставини підтверджуючі клопотання зазначені у позові.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду заперечив, та пояснив суду, що позивачу оскаржувану постанову направлено 09.01.2014 року, що підтверджується поштовим повідомленням, тобто позивачем пропущено місячний строк на її оскарження до суду.

Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання приватного підприємства "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" м. Хмельницький про поновлення строку звернення до адміністративного суду задоволенню не підлягає, а позовну заяву необхідно залишити без розгляду з наступних підстав.

Частиною 5 статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

В судовому засіданні встановлено, що Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області 08.01.2014 року прийнято постанову № 3/7/22-3 про накладення на приватне підприємство "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Згідно реєстру рекомендованої кореспонденції інспекції ДАБК у Хмельницькій області та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу позивачу, 09.01.2014 року направлено оскаржувану постанову.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995 року № 244 "Про затвердження Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" надіслання рекомендованим листом з повідомленням документів, які є підставою для притягнення до відповідальності, за адресою місцезнаходження (місце проживання) суб'єкта містобудування, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважається належним врученням зазначених документів незалежно від факту їх отримання суб'єктом містобудування.

З аналізу даних норм суд приходить до висновку, що оскільки відповідач направив оскаржувану постанову 09.01.2014 року рекомендованим листом із повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідно саме із цієї дати необхідно рахувати місячний строк звернення до суду про її оскарження.

До Хмельницького окружного адміністративного суду позивач звернувся 17.06.2014 року, чим порушив місячний строк на звернення.

Згідно частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Судом не встановлено підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, тому клопотання приватного підприємства "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" м. Хмельницький задоволенню не підлягає, а адміністративний позов приватного підприємства "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" м. Хмельницький до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області про скасування постанови, необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст. 99, 100, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання приватного підприємства "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" м. Хмельницький про поновлення строку звернення до адміністративного суду відмовити.

Адміністративний позов приватного підприємства "БУД КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ" м. Хмельницький до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області про скасування постанови, залишити без розгляду, в зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду .

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський