ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
25 липня 2014 року м. Київ № 826/10469/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Генерального штабу Збройних Сил України
про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,
25.07.2014 р. до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі-позивач/ОСОБА_1) до Генерального штабу Збройних Сил України (надалі-відповідач), в якому просить суд:
1. Визнати протиправним рішення Генерального штабу Збройних Сил України про відмову у розгляді звернення ОСОБА_1 від 17.02.2014 р. зі скаргою на невідповідність рекомендацій безпосереднього та прямого начальника у картках щорічного оцінювання у 2012 та 2013 роках вимогам чинного законодавства;
2. Визнати протиправними та скасувати рекомендації «Доцільно перемістити на іншу посаду» безпосереднього та прямого начальника у картці щорічного оцінювання у 2012 р. та 2013 роках;
3. Зобов'язати Генеральний штаб Збройних Сил України вжити заходів з приведення рекомендацій щорічного оцінювання у 2012 р. та 2013 роках до вимог п.7.17 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 10.04.2009 р. №170;
4. Стягнути на користь школяра В.І. понесені витрати пов'язані з розглядом справи.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі -КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Так, у своїй позовній заяві позивач просить суд зокрема, визнати протиправними та скасувати рекомендації «Доцільно перемістити на іншу посаду» безпосереднього та прямого начальника у картці щорічного оцінювання у 2012 р. та 2013 роках та зобов'язати Генеральний штаб Збройних Сил України вжити заходів з приведення рекомендацій щорічного оцінювання у 2012 р. та 2013 роках до вимог п.7.17 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 10.04.2009 р. №170.
Водночас, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, про результати щорічного оцінювання за період з 01.11.2011 р. по 01.11.2012 р., з висновком «Займаній посаді відповідає» і рекомендацією «Доцільно провести ротацію у зв'язку із закінченням терміну перебування на посаді» безпосереднього начальника та висновком «Займаній посаді відповідає» і рекомендацією «Доцільно перемістити на іншу посаду» позивач дізнався ще 19.02.2013 р.
В той же час, 19.12.2013 р. позивачу було доведено результати щорічного оцінювання за період з 01.11.2012 р. по 01.11.2013 р., з висновком «Займаній посаді відповідає» та рекомендацією «доцільно перемістити на іншу посаду» безпосереднього та прямого начальника.
З наданих позивачем матеріалів, вбачається про пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду, при цьому, клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачем до суду подано не було, а також не було зазначено жодних причин поважності пропущення строку звернення до суду та не надано відповідних доказів.
Так, при усуненні недоліків, позивач має виконати вимоги п.5 ч.1 ст.107 КАС України та надати суду докази поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/10469/14 від 25.07.2014 р.), зокрема надати:
- докази поважності пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/10469/14 від 25.07.2014 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін