17 липня 2014 року Справа № 915/966/14
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі Куліненко А.І.,
за участю представників сторін:
від боржника: ОСОБА_1 - за договором б/н від 21.08.2013 р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою боржника: Фізичної особи ОСОБА_2 (54001, АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1)
про банкрутство
У судовому засіданні 17.07.2014 р. згідно зі ст. 85 ГПК України судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Фізична особа ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2.) звернувся до господарського суду з заявою про визнання його банкрутом в порядку ст. 90 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв'язку з неспроможністю сплатити заборгованість перед кредиторами в сумі 449 126,65 грн., недостатністю майна та грошових коштів для повного задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 26.06.2014 р. у справі № 915/966/14 заяву боржника прийнято та призначено до розгляду у підготовчому засіданні на 09.07.2014 р.
У підготовчому засіданні господарським судом винесено ухвалу від 09.07.2014 р. про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, призначення засідання суду для прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
17.07.2014 р. у судове засідання з'явилася представник боржника - ОСОБА_1, яка просила суд визнати боржника банкрутом та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, суд дійшов висновку про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури, виходячи з наступного.
Згідно ст. 51 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.
Стаття 53 ЦК України передбачає, що фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Порядок припинення підприємницької діяльності фізичною особою передбачений ст. ст. 51, 105, 110-111 ЦК України, ст. ст. 59-60 Господарського кодексу України, розділом VI Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Статті 90-92 Закону про банкрутство містять спеціальні положення про банкрутство фізичної особи за боргами, які виникли у неї у зв'язку зі здійсненням підприємницької діяльності.
Згідно ч. 3 ст. 90 цього Закону заява про порушення справи про банкрутство фізичної особи може бути подана в господарський суд фізичною особою, який є боржником, або його кредиторами.
Відповідно до частини другої вищевказаної статті Закону, підставою для визнання фізичної особи банкрутом є його нездатність задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок із сплати обов'язкових платежів.
Згідно частини другої статті 91 названого Закону, за заявою фізичної особи господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди.
Частиною 4 статті 91 Закону про банкрутство передбачено, якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк фізичною особою не подано доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає фізичну особу банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Статтею 1 Закону про банкрутство визначено, що боржник - юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності або фізична особа за зобов'язаннями, які виникли у фізичної особи у зв'язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності, неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
З матеріалів справи вбачається слідуюче.
ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1), 54001, АДРЕСА_1, зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, дата проведення державної реєстрації 15.12.1993 р. № 2 522 017 0000 002584, як фізична особа-підприємець, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серія НОМЕР_2.
21.08.2013 р. між ОСОБА_2 (замовник) та гр. ОСОБА_1 укладено договір про надання послуг по ліквідації замовника.
21.08.2013 р. державному реєстратору Миколаївського міськвиконкому подано заяву № 1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 та призначення ліквідатором ОСОБА_1.
На підставі ст. 50-1 ЦКУ, ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор вніс в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомості про припинення підприємницької діяльності ОСОБА_2, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_3 від 24.09.2013 р.
29.08.2013 р. в Бюлетені державної реєстрації № 258 (23) опубліковано оголошення про припинення підприємницької діяльності ОСОБА_2
08.10.2013р. в газеті "Голос України" № 187 (5687) розміщено оголошення про припинення підприємницької діяльності ОСОБА_2, призначення ліквідатором ОСОБА_1 та надано інформацію про порядок заявлення кредиторських вимог.
25.10.2013 р. ліквідатором ОСОБА_2 направлено повідомлення до ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва про прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності, та надіслано заяву Форми № 8-ОПП від 25.10.2013 р. про припинення платника податків.
Згідно п 11.3 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Міністерством фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, у разі отримання документів згідно з пунктом 11.2 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, органом державної податкової служби приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими підпунктами 11.3.2 та 11.3.3 цього пункту) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Призначається та розпочинається перевірка у такі строки: протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; або протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим, в інших випадках.
ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва направлено на адресу ліквідатора претензію № 2934/10/14-02-10-009 від 04.12.2013 р. про визнання кредиторських вимог у сумі 2 247,92 грн.
Листом № 01-34/162 від 05.12.2013 р. ліквідатор повідомив ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва про те, що сума податкової заборгованості ОСОБА_2 буде включена до проміжного ліквідаційного балансу.
На адресу ліквідатора надійшла заява від ПАТ КБ "ПриватБанк" № 05.110 від 08.11.2013 р. про визнання вимог у сумі 23 659,73 грн.
Листом № 01-34/158 від 11.11.2013 р. ліквідатор повідомив ПАТ КБ "ПриватБанк" про те, що заборгованість буде включена до проміжного ліквідаційного балансу.
На адресу ліквідатора надійшла вимога ОСОБА_4 б/н від 14.11.2013 р. про сплату заборгованості в сумі 423 219,00 грн.
Листом № 01-34/163 від 05.12.2013 р. ліквідатор повідомив ОСОБА_4 про те, що заборгованість буде включена до проміжного ліквідаційного балансу.
Листом № 07-10-2453 від 22.10.2013 р. Виконавча дирекція Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомила, що ОСОБА_2 в робочих органах відділення у якості страхувальника не значиться.
Листом № 15226/09 від 08.10.2013 р. Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва повідомило, що згідно даних картки особового рахунку станом на 01.10.2013 р. ОСОБА_2 заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежах перед управлінням не має.
Листом № 04-5173 від 08.10.2013 р. Ленінський районний центр зайнятості повідомив, що ОСОБА_2 станом на 08.10.2013 р. згідно акту перевірки № 183 від 08.10.2013 р. не має заборгованості по страховим внескам перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Публічне акціонерне товариство "Миколаївобленерго" листом № 10-13ю/689 від 23.10.2013 р. повідомило, що договір про постачання електричної енергії з ОСОБА_2 не укладався.
Заборгованість щодо виплати заробітної плати, вихідної допомоги, відшкодування шкоди та виплати авторської винагороди відсутня.
Вимоги, забезпечені заставою майна боржника, не заявлялись.
Таким чином, загальна сума грошових вимог кредиторів до ОСОБА_2 складає 449 126,65 грн.
За результатами здійснення діяльності по ліквідації, ОСОБА_2 було складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 05.06.2014 р., який затверджено його рішенням б/н від 05.06.2014 р.
На підтвердження даних проміжного ліквідаційного балансу ОСОБА_2 надано:
- інвентаризаційний опис від 25.09.2013 р., який свідчить про відсутність майнових активів;
- перелік майна, який свідчить про відсутність у ОСОБА_2 майна;
- перелік кредиторів.
Дебіторська заборгованість за ОСОБА_2 не обліковується; кредиторська заборгованість обліковується за ОСОБА_2 перед наступними кредиторами: ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва у сумі 2 247,92 грн., ПАТ КБ "ПриватБанк" у сумі 23 659,73 грн., ОСОБА_4 у сумі 423 219,00 грн., про що свідчить розшифровка станом на 05.06.2014 р.
Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 18877751 від 20.06.2014 р. ОСОБА_2 знаходиться в стані припинення.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 18877676 від 20.06.2014 р., в Реєстрі записів щодо фізичної особи ОСОБА_2 як засновника не знайдено.
Згідно рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно № 10405703 від 29.01.2014 р. відмовлено в наданні інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно, в зв'язку з відсутністю відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження щодо ОСОБА_2
Згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 42840400 від 12.12.2013 р. у Реєстрі інформація відсутня.
Згідно листа Державної служби інтелектуальної власності України № 1-15/9807 від 19.12.2013 р., відсутні підстави для надання інформації у порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Згідно довідки Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Миколаєва УДАІ УМВС України в Миколаївській області № 2971 від 03.10.2013 р. жодного транспортного засобу за гр. ОСОБА_2 не зареєстровано.
Згідно відмітки Територіального управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області від 11.10.2013 р. на запиті ліквідатора за вих. № 01-34/100 від 27.09.2013 р. технологічні транспортні засоби та інше обладнання за ОСОБА_2 не зареєстровані.
Згідно відмітки Відділу технічного нагляду Управління технічного нагляду, ОП та ПБ Державної інспекції сільського господарства у Миколаївській області від 07.10.2013 р. на запиті ліквідатора за вих. № 01-34/102 від 27.09.2013 р. сільськогосподарська техніка та транспортні засоби за ОСОБА_2 не зареєстровані.
Згідно листа Управління Держземагенства у Миколаївському районі Миколаївської області № 4885/751-2/1400 від 31.10.2013 р. інформація щодо наявності або відсутності зареєстрованої земельної ділянки в управлінні відсутня.
Згідно довідки Капітана Миколаївського морського торговельного порту № КП-26/160-13 від 28.10.2013 р. в Державному судному реєстрі України не зареєстровані морські та річкові плавзасоби, власником яких є ОСОБА_2
Згідно довідки Південного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 07/04/2769 від 09.10.2013 р. не можливо надати інформацію про зареєстровані за ОСОБА_2 цінні папери.
Згідно довідки Управління СБУ в Миколаївській області № 64/20-6321 від 09.10.2013 р. ОСОБА_2 спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, не видавався.
Згідно довідки Департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України № 20.01.19-12922 від 04.11.2013 р. в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ОСОБА_2 повітряні судна не зареєстровані.
Згідно довідки Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області № 14-11-02033 від 22.10.2013 р. інформація щодо наявності об'єктів державної власності, зареєстрованих за ОСОБА_2, у Регіональному відділенні відсутня, а також відсутні кредиторські вимоги.
Згідно листа Архіву з особового складу Управління архівної роботи та урочистих подій № 206/01-22 від 07.10.2013 р. документи з особового ОСОБА_2 на зберігання до архіву не надходили.
Згідно листа Ленінського ВДВС ММУЮ № 1998 від 23.01.2014 р., на виконанні у Відділі знаходиться відкрите виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2/489/615 від 06.03.2013 р., виданого Ленінськи районним судом м. Миколаєва про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 боргу 420 000,00 грн., судового збору 3 219,00 грн.
Згідно Свідоцтва про розірвання шлюбу Серія НОМЕР_4 від 21.03.2014 р., шлюб між чоловіком ОСОБА_2 і дружиною ОСОБА_5 розірвано 21.03.2014 р.
За даними Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (лист № 2366/10-14-02-18-02-234 від 13.11.2013 р.), ОСОБА_2 має відкриті рахунки в Миколаївському РУ "ПриватБанк".
05.06.2014 р. ОСОБА_2 прийняв рішення про звернення до господарського суду Миколаївської області з заявою про банкрутство в порядку ст. 90 Закону про банкрутство (а.с. 86).
Приймаючи до уваги дотримання заявником порядку ліквідації у відповідності з вимогами ст. ст. 51, 105, 110-111 ЦК України, ст. ст. 59-60 ГК України та розділу VI Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", наявність кредиторської заборгованості та недостатність майнових активів для її задоволення, суд визнає ОСОБА_2 банкрутом, відкриває відносно нього ліквідаційну процедуру.
Щодо кандидатури для призначення ліквідатором у даній справі, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 6 ст. 91 Закону про банкрутство у постанові про визнання фізичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.
Так, автоматизованою системою у порядку, визначеному п. 4.6 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 р. № 1, погодженого листом Міністерства юстиції України від 15.01.2013 р. № 13.2-20/120, визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_6 (далі - ОСОБА_6.) (свідоцтво НОМЕР_5 від 21.03.2013 р.), про що свідчить довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого від 26.06.2014 р. (п. 4.11 Положення).
Ухвалою від 26.06.2014 р. арбітражного керуючого ОСОБА_6 зобов'язано відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" надати заяву на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та документи, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.
Від визначеної судом кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_6 заяви на участь у даній справі не надійшло.
09.07.2014 р. до суду надійшла заява арбітражного керуючого ОСОБА_7 (далі - ОСОБА_7.) № 01-34/50 від 08.07.2014 р. на участь у даній справі в якості ліквідатора банкрута з документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.
Також, заявник (боржник) у своєму клопотанні б/н від 08.07.2014 р. просить суд призначити ліквідатором у даній справі арбітражного керуючого ОСОБА_7
Враховуючи наявність у положеннях ст. 114 Закону про банкрутство приписів щодо дій, які вживаються судом у разі ненадходження від арбітражного керуючого заяви на участь у справі у встановлений строк, а саме згідно абз. 4 ч. 1 вказаної статті, у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Арбітражний керуючий ОСОБА_7 внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, тому суд приймає до розгляду її заяви на участь у даній справі в якості ліквідатора банкрута.
Відповідно до частини 2 статті 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до приписів статті 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону про банкрутство арбітражний керуючий - фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку в справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з числа осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Відповідно до вимог ст. 97 Закону про банкрутство арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Згідно ч. 2 вказаної статті не може бути арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа: 1) яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною; 2) яка має судимість за вчинення корисливих злочинів; 3) яка не здатна виконувати обов'язки арбітражного керуючого за станом здоров'я; 4) якій заборонено обіймати керівні посади; 5) якій відмовлено в наданні допуску до державної таємниці або скасовано раніше наданий допуск за порушення законодавства у сфері охорони державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Законом, у разі якщо з часу такої відмови або скасування пройшло менше року.
Таким чином, при виборі кандидатури розпорядника майном боржника суд має врахувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майном у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які б свідчили про його здатність належним чином виконувати передбачені Законом про банкрутство обов'язки.
Відповідно до приписів ст. 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;
4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого).
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого ОСОБА_7, заслухавши представника боржника, суд встановив наступне.
В своїй заяві арбітражний керуючий ОСОБА_7 просить суд призначити її ліквідатором ОСОБА_2, посилаючись на те, що судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не має; управління боржником раніше не здійснювала; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; дисциплінарні стягнення у вигляді анулювання ліцензії на право провадження господарською діяльністю арбітражного керуючого не застосовувались, до адміністративної відповідальності та інших видів відповідальності не притягувалась.
До заяви додано наступні документи:
- свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_7 від 20.02.2013 р.;
- диплом про повну вищу освіту НОМЕР_6 від 31.12.2003 р.;
- договір страхування відповідальності арбітражного керуючого № 3302792 від 09.06.2014 р.;
- показники діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_7 станом на 08.07.2014 р.;
- витяг з Єдиного реєстру арбітражних керуючих про арбітражного керуючого ОСОБА_7
Окрім того, арбітражний керуючий ОСОБА_7 має офіс за адресою: АДРЕСА_2, забезпечена технічними та іншими засобами для здійснення повноважень ліквідатора по справі.
Враховуючи, що кандидатура арбітражного керуючого ОСОБА_7 відповідає вимогам ст. ст. 97, 114 Закону про банкрутство, суд не вбачає перешкод у виконанні вказаним арбітражним керуючим обов'язків ліквідатора боржника, у зв'язку з чим вважає за доцільним призначити ліквідатором ОСОБА_2 арбітражного керуючого ОСОБА_7
Відповідно до ч. 5 ст. 91 Закону про банкрутство з дня прийняття господарським судом постанови про визнання фізичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
строки виконання зобов'язань фізичної особи вважаються такими, що настали;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності;
припиняється стягнення з фізичної особи за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
Частиною 7 вказаної статті передбачено, що ліквідатор відкриває спеціальний банківський рахунок, на який зараховуються кошти, отримані від продажу майна банкрута, та здійснюються розрахунки з кредиторами банкрута.
Відповідно до ч. 10 зазначеної статті продажу підлягає все майно фізичної особи, за винятком майна, що не включається до складу ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено цим Законом.
Частиною 8 ст. 91 Закону про банкрутство передбачено, що офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 92 Закону про банкрутство вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого частиною восьмою статті 91 цього Закону, задовольняються в останню чергу.
Частиною 3 ст. 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Частиною 4 вказаної статті встановлено, що повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Відповідно до п. 2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України № 16 від 17.12.2013 р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З врахуванням вищезазначеного, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання ОСОБА_2 банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
Керуючись ст. ст. 37-41, 90-91, п. 1 Розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Визнати фізичну особу ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) банкрутом.
2. Відкрити відносно фізичної особи ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
3. Ліквідатором фізичної особи ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) призначити арбітражного керуючого ОСОБА_7 (свідоцтво НОМЕР_7 від 20.02.2013 р.)
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання фізичної особи ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого ОСОБА_7 ліквідатором банкрута, текст якого додається.
5. Зобов'язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст. ст. 90, 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. Строки виконання зобов'язань фізичної особи вважаються такими, що настали.
7. Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
8. Припиняється стягнення з фізичної особи за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
9. Продажу підлягає все майно фізичної особи, за винятком майна, що не включається до складу ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено Законом про банкрутство.
10. Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом про банкрутство.
11. Зобов'язати ліквідатора надавати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами один раз в два місяці.
12. Ліквідатору після завершення ліквідаційних заходів, але не пізніше 17.07.2015 р., надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
13. Розгляд справи з приводу затвердження порядку і розміру задоволення вимог кредиторів призначити на 22 вересня 2014 р. о 10 год. 00 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:
м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.
14. Зобов'язати ліквідатора скласти реєстр вимог кредиторів та надати його на затвердження суду в строк до 19.09.2014 р.
15. Постанову надіслати: ліквідатору банкрута - арбітражному керуючому ОСОБА_7 (54001, АДРЕСА_2), Ленінському Відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/23, пов. 5) - до виконання.
16. Копію постанови надіслати: банкруту, Публічному акціонерному товариству Комерційному банку "ПриватБанк" (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 50), ОСОБА_4 (03048, АДРЕСА_3), Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (54028, м Миколаїв, вул. Гмирьова, 1/1), державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Головному управлінню юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-Березня, 107) - до відома.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття.
Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93 ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону № 4212-V1 від 22.12.2011 р.).
Суддя В.С. Адаховська
Повний текст постанови складено
та підписано суддею 22.07.2014 р.