Справа: №2-а-1157/10/1026 Суддя - доповідач: Вівдиченко Т.Р.
Іменем України
03 липня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Вівдиченко Т.Р.
Суддів: Гром Л.М.
Міщука М.С.
За участю секретаря: Свириди Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2011 року у справі № 2-а-1157/10/1026 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області про визнання відмови щодо перерахунку та виплати щорічної допомоги пенсії як дітям війни неправомірною та зобов'язання провести таку виплату, -
Постановою Тетіївського районного суду Київської області від 16 грудня 2010 року у справі № 2-а-1157/10/1026 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області про визнання відмови щодо перерахунку та виплати щорічної допомоги пенсії як дітям війни неправомірною та зобов'язання провести таку виплату позовні вимоги задоволено частково.
Визнано неправомірною відмову відповідача щодо перерахунку та виплати ОСОБА_2 щомісячної доплати до пенсії як дитині війни.
Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 16 грудня 2010 року з урахуванням проведених виплат з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком та провести виплату у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з даним рішенням, відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області подав апеляційну скаргу, просив скасувати рішення суду.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2011 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області задоволено частково.
Постанову Тетіївського районного суду Київської області від 16 грудня 2010 року в частині задоволення позовних вимог за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 06 червня 2010 року скасовано, позовні вимоги в цій частині залишено без розгляду.
В решті постанову Тетіївського районного суду Київської області від 16 грудня 2010 року залишено без змін.
Заявник - Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області звернувся із заявою перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2011 року у справі № 2-а-1157/10/1026 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області про визнання відмови щодо перерахунку та виплати щорічної допомоги пенсії як дітям війни неправомірною та зобов'язання провести таку виплату.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення заяви, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити розгляд заяви за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що заява задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 245 КАС України, підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; 2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення; 3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення; 4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути; 5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.
Згідно п. 4 ч. 2 статті 248 КАС України, у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються, зокрема, обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи.
Так, в поданій заяві як на нововиявлену обставину Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області посилається на те, що 19 червня 2011 року набув чинності Закон України від 14 червня 2011 року №3491-VІ „Про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України на 2011 рік, яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статей 39,50,51,52,54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни'' застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
Після чого, на виконання вимог вищевказаного Закону Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 06 липня 2011 року №745 „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, яка набрала чинності 23 липня 2011 року.
26 грудня 2011 року рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011, яким у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VІІ Прикінцевих положень Закону України ,,Про державний бюджет України на 2011 рік'' вказані вище норми визнані такими, що відповідають Конституції України.
Таким чином, до набрання чинності вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України № 745, розмір підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги дітям війни, визначається у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Враховуючи вищевказане, посилання заявника на викладені в заяві обставини є безпідставними.
Таким чином, колегія суддів вважає, що зазначена заявником обставина не є нововиявленою обставиною у відповідності до положень ч. 2 ст. 245 КАС України, оскільки могла бути встановлена під час розгляду справи по суті.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку про безпідставність вимог заявника, а тому заява Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 245, 248, 253, 212, 254 КАС України, суд, -
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Тетіївському районі Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2011 року - залишити без задоволення
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Вівдиченко Т.Р.
Судді: Гром Л.М.
Міщук М.С.
Повний текст ухвали виготовлено 09.07.2014 року.
Головуючий суддя Вівдиченко Т.Р.
Судді: Гром Л.М.
Міщук М.С.