Справа № 404/3676/14-к
Номер провадження 1-в/404/172/14
30 квітня 2014 року м. Кіровоград
Суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , засудженого - ОСОБА_4 , розглянувши подання начальника Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кіровограда, українця, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , -
30 квітня 2014 року начальник Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , в якому зазначив, що ОСОБА_4 будучи засудженим до позбавлення волі за вчинення тяжкого та невеликої тяжкості злочину та звільненим з місць позбавлення волі 18 квітня 2008 року по відбуттю строку покарання на шлях виправлення не став та протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області та прокурор подання підтримали та просили його задовольнити, посилаючись на обставини зазначені в поданні.
ОСОБА_4 проти встановлення адміністративного нагляду не заперечував, зазначив, що дійсно протягом року вчиняв адміністративні правопорушення та попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Заслухавши доповідь представника Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області та пояснення засудженого ОСОБА_4 , думку прокурора, який не заперечував щодо задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого, дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку про те, що подання задоволення не підлягає за таких підстав.
Судом встановлено, що вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда від 24 грудня 2004 року ОСОБА_4 був засуджений, з застосуванням ч. 3 ст. 70 КК України, до 4 років позбавлення волі за вчинення тяжкого та невеликої тяжкості злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 та ч. 3 ст. 357 КК України.
Спеціальним нормативним-правовим актом, що регулює порядок та підстави встановлення адміністративного нагляду стосовно повнолітніх осіб, які були раніше судимі, є Закон України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” від 01.12.1994 року ( з внесеними в подальшому змінами).
Цим Законом зокрема встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Разом тим правовий аналіз ст. 6 “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” дає підстави для висновку, що адміністративний нагляд не може бути встановлено до повнолітніх осіб, які підпадають під критерії визначені ст. 3 даного Закону, судимість яких погашена або знята у встановленому Законом порядку.
Пунктом 8 ч. 1 ст. 89 КК України встановлено, що особи засуджені до позбавлення волі за тяжкий злочин визнаються такими, що не мають судимості, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Згідно довідки про звільнення ОСОБА_4 відбув покарання у виді позбавлення волі за вищевказаним вироком суду 18 квітня 2008 року та враховуючи, що строк погашення судимості за вчинення тяжкого злочину становить шість років з дня відбуття покарання, то на час звернення з поданням до суду судимість ОСОБА_4 є погашеною. Будь-яких належних даних про наявність інших судимостей у ОСОБА_4 суду надано не було.
Таким чином в даному конкретному випадку відсутні законні та обґрунтовані підстави для встановлення стосовно ОСОБА_4 адміністративного нагляду, а тому подання начальника Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 3-6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі”, ст. 88, 89, 90 КК України, ст.ст. 369, 371-372, 392-395, 537, 539 КПК України, суд,
В задоволенні подання начальника Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена прокурором або засудженим в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її оголошення через Кіровський районний суд м. Кіровограда.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда ОСОБА_1