Постанова від 25.06.2014 по справі 814/1419/14

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв

25.06.2014 р. Справа № 814/1419/14

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Малих О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за

адміністративним позовомОчаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області, (вул. Шкрептієнка, 27, м. Очаків, Миколаївська область, 57508)

до відповідача:фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_1)

проприпинення підприємницької діяльності,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Очаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (далі - Очаківська ОДПІ), звернувся до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1) у зв'язку з неподанням протягом року податкових декларацій та документів фінансової звітності до органів державної податкової служби.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Представники сторін копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримано (арк. спр. 18, 19). Заперечення чи заяви про визнання позову у встановлений строк від відповідача до суд не надано.

ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа (арк. спр. 8, 9) та взята на облік як платник податків до Очаківської ОДПІ (арк. спр. 7).

Згідно п.п. 16.1.3. п. 16.1 ст. 16 розділу І Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України документами податкової звітності є - податкова декларація, розрахунок (далі декларація), що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Статтею 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2004р. №755-IV встановлено, що підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

На підставі акту перевірки дотримання податкового законодавства України СПД-фізичної особи ОСОБА_1 № 100 від 12.05.2014 року було встановлено факт неподання відповідачем звітності до Очаківської ОДПІ (арк. спр. 6).

15.05.2014 року Очаківською ОДПІ було винесено розпорядження № 17 про звернення до суду про скасування державної реєстрації (арк. спр. 5).

Заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня (арк. спр. 5, 12 - 14).

Керуючись ст.183-2 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2.Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1).

3. У день набрання постановою законної сили направити її копію для виконання Державному реєстратору реєстраційної служи Очаківського міськрайонного управління юстиції у Миколаївській області, якого зобов'язати повідомити суд про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя О.В. Малих