Постанова від 14.07.2014 по справі 813/2418/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2014 року № 813/2418/14

Львівський окружний адміністративний суд

в складі : головуючого - судді Дем'яновського Г.С.,

при секретарі Гавірко О.О.

з участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши в судовому засіданні адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до відділу державної виконавчої служби Кам»янка-Бузького районного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій .визнання протиправною та скасування постанови.

встановив:

ОСОБА_2 звернулась з позовом до відділу державної виконавчої служби Кам»янка-Бузького районного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій щодо безпідставного відкриття виконавчого провадження , визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 41685163 від 24.01.2014 року.

В судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився , подав клопотання про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги заперечив з підстав викладених в запереченні, просить в запереченні відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, оцінивши наявні в матеріалах справи докази , суд приходить до наступних висновків.

24 січня 20014 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Кам»янка-Бузького районного управління юстиції Львівської області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 41685163 про стягнення з ОСОБА_2 недоїмки на користь Держави в особі ПФУ в сумі 2312,07 грн.

З означеної постанови про відкриття виконавчого провадження від 24.01.2014 року вбачається ,що підставою для її винесення була вимога № Ф-769 ,видана Управлінням Пенсійного фонду України у Кам»янка-Бузькому районі від 14.08.2013 року про стягнення недоїмки з ОСОБА_2.в сумі 2312,07 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 18 ЗУ « Про виконавче провадження», встановлені такі вимоги до виконавчого документа:

1. У виконавчому документі зазначаються:

1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;

2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ:

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;

4) резолютивна частина рішення;

5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;

6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Відповідачем надано належним чином посвідчену вимогу про сплату боргу № Ф-769 від 14 серпня 2013 року ,видану начальником управління Пенсійного фонду України в Кам»янка-Бузькому районі Львівської області ,з якої вбачається ,що управління вимагає від ОСОБА_2 сплатити недоїмку зі сплати єдиного внеску в сумі 2312,07 грн. Означена Вимога ОСОБА_2 не оскаржувалась і є виконавчим документом. Встановлено строк добровільного виконання вимоги : до 31.01.2014 року.

Відповідачем надана копія листа стягувача від 20.01.2014 року № 281\04-20, на адресу начальника відділу державної виконавчої служби Кам»янка-Бузького району Львівської області ,з тексту якого вбачається що управління Пенсійного фонду України в Кам»янка-Бузькому районі Львівської області повторно направляє на виконання виконавчий документ , а саме :-вимогу про сплату боргу № Ф 769 від 14. 08.2013 року .

Суд вважає, що означений лист по суті є заявою стягувача про прийняття виконавчого документа до виконання.

З копії Журналу вхідних документів про відкриття виконавчого повадження вбачається ,що означений виконавчий документ зареєстровано № 140 в момент поступлення , що вбачається із штампу реєстрації вхідної кореспонденції , проставленому на листі-заяві.

Таким чином при відкритті виконавчого провадження відповідачем витримані вищезазначені вимоги.

З супровідного листа № 2\108\276 вбачається ,що копію постанови про відкриття виконавчого провадження направлено ОСОБА_2 \Лист від 24.01.2014 року.

Відповідачем надано копію реєстру відправлених рекомендованих листів за 28.01.2014 року ,з печаткою поштового відділення , з якого вбачається відправлення поштової кореспонденції позивачці в село Вихопні.

Тому суд не погоджується з доводами позивача про неналежне оформлення виконавчого документа та постанови ,оскільки в них присутні всі відомості ,які надають можливість виконати рішення суду, а також з доводами про не направлення копії постанови ,що спростовується зазначеним реєстром відправлення рекомендованої кореспонденції та супровідним листом.

Як вбачається з частини другої статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Згідно зі статтею 46 Закону, в разі невиконання рішення у строк, установлений для добровільного його виконання, з боржника постановою державного виконавця, яка затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків від фактично стягненої суми або вартості майна боржника, яке передане стягувачу за виконавчим документом, а в разі невиконання рішення немайнового характеру в строк, встановлений для добровільного його виконання, з боржника після повного виконання рішення в тому ж порядку стягується виконавчий збір у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - громадянина і в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - з боржника - юридичної особи.Постанова про стягнення виконавчого збору виноситься при першому надходженні виконавчого документа державному виконавцю.

Крім того, згідно з пунктом 4.16.2 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 1999 року N 74/5 ( z0865-99 ), зареєстрованої в Мін'юсті України 15 грудня 1999 р. за N 865/4158, постанова про стягнення виконавчого збору, зокрема, виноситься після завершення добровільного строку та встановлення, що рішення боржником у добровільному порядку не виконано.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи

Таким чином суд вважає ,що відповідачем не вчинено протиправних дій при відкритті виконавчого провадження та винесення постанови про відкриття виконавчого провадження № 41 685163 від 24.01.2014 року і підстави для скасування зазначеної постанови відсутні.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача є безпідставними та документально необґрунтованими,а постанова ,що оскаржується, прийнята правомірно і не підлягає скасуванню,і позовні вимоги слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7, 14, 23, 86, 94, 99, 100, 128, 158, 159, 160, 161, 163, 162, 167,181 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_2 до відділу державної виконавчої служби Кам»янка-Бузького районного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій .визнання протиправною та скасування постанови відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України

.

Суддя Дем'яновський Г.С.