Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 676-311, факс 77-44-62
про повернення позовної заяви
"16" липня 2014 р. № 927/1058/14
Суддя Моцьор В.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 07.07.14
Позивач: Вакерт ЕУ с.р.о. (Vakert EU, s.r.o.), вул. Алейова, 4, Кошице, 04011, Словаччина; представник: Войстрикова Ксенія Миколаївна, вул. Горького. 1, м. Чернігів, 14000
Відповідач 1: Фізична особа - підприємець ОСОБА_2, код ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 14026
Відповідач 2: Відкрите акціонерне товариство "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта", код ЄДРПОУ 00034186, вул. Жилянська, 75, м. Київ, 01032
Відповідач 3: Товариство з обмеженою відповідальністю "Порше Україна", код ЄДРПОУ 35291194, вул. Колекторна, 1, м. Київ, 02660
Предмет спору: про стягнення 444509,09 грн.
Позивачем: Вакерт ЕУ с.р.о. подано позов про:
1. стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 4992,00грн.;
2. стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" 2439517,09грн. страхового відшкодування;
3. зобов"язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Порше Україна" передати Відкритому акціонерному товариству "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" залишків автомобілів Volksvagen "POLO Sedan" НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4 в загаліній кількості трьох одиниць.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви справляється судовий збір.
В силу ст. 4 вказаного Закону:
- позовні заяви майнового характеру оплачуються судовим збором в розмірі 2% ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат;
- позовні заяви немайнового характеру - один розмір мінімальної заробітної плати (з 1 грудня 2013 року мінімальний розмір заробітної плати становить 1218грн.).
Крім того, відповідно до пунктів 2.10, 2.11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду №7 від 21 лютого 2013 року у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з пунктом 3 статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру; якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Позивачем відповідно до квитанції від 08 липня 2014 року сплачено судовий збір в розмірі 8890,21грн., тобто, тільки за вимоги майнового характеру, що протирічить вищевикладеному.
Також, у поданій позовній заяві позивача зазначено, як Вакерт ЕУ с.р.о., тобто не зазначено повного найменування позивача, а саме, не вказано його організаційно-правової форми.
Відповідно до ст.54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування сторін.
В силу ст.90 Цивільного кодексу України повне найменування юридичної особи містить інформацію про її організаційно-правову форму.
Відповідно до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Пунктом 2 ч.1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За змістом положень Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05 березня 2009 року, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв'язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, а опис вкладення, є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.
Позивачем до позовної заяви додано фіскальні чеки від 07 липня 2014 року та описи вкладення в цінний лист про направлення позовної заяви з додатками відповідачам. Згідно даних описів вкладення не вбачається які саме додатки та чи всі вони направлені на ім"я відповідача 2 та відповідача 3.
Отже, враховуючи вищевикладене, позивачем не надано суду належних доказів надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.
За таких обставин, позовна заява підлягає поверненню без розгляду згідно пунктів 2, 4, 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись п. п. 2, 4, 6 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -
Позовні матеріали повернути позивачу.
Додаток на 161 арк., в тому числі квитанція про сплату судового збору від 08 липня 2014 року.
Суддя Моцьор В.В.