Ухвала від 27.06.2014 по справі 2-а-3647/11/2208

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-3647/11/2208

Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк В.В.

Суддя-доповідач: Граб Л.С.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючий суддя: Граб Л.С.

судді: Біла Л.М. Боровицький О. А.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації на постанову Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 18 липня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації про стягнення допомоги,

ВСТАНОВИВ:

В червні 2011 року позивачка звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату позивачу, щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику війни відповідно до ст.14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за 2011 рік в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.

Постановою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 18 липня 2011 року позов задоволено.Визнано протиправними дії відповідача. Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплатити позивачу недоплачену в квітні 2011 року разову грошову допомогу за 2011 рік, що виплачується учасникам війни до 5 травня, врахувавши проведені виплати.

Відповідач, не погодившись з вищезазначеним рішенням суду, подав апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати, в позові відмовити.

Дана адміністративна справа розглянута судом апеляційної інстанції відповідно до ст. 197 КАС України, в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач має статус учасника війни і користується пільгами, встановленими Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

У 2011 році позивачу сплачено 120 грн. щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 341 від 04.04.2011р. "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2011 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".

Колегія суддів вважає за можливе погодитись з судом першої інстанції про протиправність таких дій відповідача.

Так, на момент виплати позивачу грошової допомоги, розміри виплат щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учаснику війни встановлено ст.14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлено в редакції Закону, відновленої згідно Рішення Конституційного Суду України № 10рп/2008 від 22.05.2008р., а саме: щорічно до 5 травня учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю та бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, виплачується разова грошова допомога у розмірі чотирьох мінімальних пенсій за віком, іншим учасникам війни - у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.

На час розгляду цієї справи розмір мінімальної пенсії за віком визначається за правилами, встановленими ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

На 2011 рік (станом на час отримання допомоги) дія відповідної статті Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", зокрема, Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" не зупинялася та не змінювалася.

Таким чином, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, у даних правовідносинах застосуванню підлягає саме Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а не постанова Кабінету Міністрів України № 341 від 04.04.2011р. року, у зв'язку з чим суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позову про виплату грошової допомоги до 5 травня в розмірі, який встановлений ст.14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Відсутність грошових коштів на здійснення вказаних вище виплат не позбавляє позивача, як особу, що має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників війни, права на їх отримання. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не обмежує таке право наявністю фінансування.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог за 2011 рік, наведені відповідачем доводи не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України , суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації, -залишити без задоволення, а постанову Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 18 липня 2011 року, -без змін.

Відповідно до ч. 10 ст. 183-2 КАС України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції є остаточним та оскарженню не підлягає.

Головуючий Граб Л.С.

Судді Біла Л.М.

Боровицький О. А.