Ухвала від 27.06.2014 по справі 2-а-3513/11/2221

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-3513/11/2221

Головуючий у 1-й інстанції: Кульбаба А.В.

Суддя-доповідач: Граб Л.С.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючий суддя: Граб Л.С.

судді: Біла Л.М. Боровицький О. А.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Ярмолинецької районної державної адміністрації на постанову Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 12 вересня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Ярмолинецької районної державної адміністрації про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до управління праці та соціального захисту населення Ярмолинецької районної державної адміністрації, в якому просив визнати неправомірними дії відповідача, зобов'язати відповідача вчинити дії по перерахунку та виплаті щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня за 2011 рік, виходячи з п'яти розмірів мінімальної пенсії за віком за 2010, 2011 роки.

Постановою Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 12 вересня 2011 року позов задоволено. Визнано неправомірними дії відповідача щодо не вчинення дій з донарахування і виплати позивачу одноразової допомоги до 5 травня у 2011 році, як учаснику бойових дій. Зобов'язано відповідача зробити позивачу перерахунок щорічної допомоги до 5 травня за 2011 рік ,відповідно до вимог відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, визначеної ст.. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням раніше виплаченої суми.

управління праці та соціального захисту населення Ярмолинецької районної державної адміністрації, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу , в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Дана адміністративна справа розглянута апеляційним судом відповідно до ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач є учасником бойових дій.

У 2011 році позивачу сплачено 460,00 грн. щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 341 від 04.04.2011 року «Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2011 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань"».

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про протиправність таких дій відповідача.

На момент виплати позивачеві грошової допомоги у 2011 році розміри виплат щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій встановлені ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»в редакції, відновленій згідно Рішенню Конституційного Суду України № 10рп/2008 від 22.05.2008, а саме: щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

На час розгляду цієї справи розмір мінімальної пенсії за віком визначається за правилами, встановленими ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

На 2011 рік дія статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема, Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» не зупинялася та не змінювалася.

Таким чином, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, у даних правовідносинах застосуванню підлягає саме Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а не постанова Кабінету Міністрів України № 341 від 04.04.2011 року, у зв'язку з чим суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позову про виплату грошової допомоги до 5 травня в розмірі, який встановлений ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відсутність грошових коштів на здійснення вказаних вище виплат не позбавляє позивача, як особу, що має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни -учасників бойових дій, права на їх отримання. Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»не обмежує таке право наявністю фінансування.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог за 2011 рік, наведені відповідачем доводи не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України , суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Ярмолинецької районної державної адміністрації, -залишити без задоволення, а постанову Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 12 вересня 2011 року, -без змін.

Відповідно до ч. 10 ст. 183-2 КАС України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції є остаточним та оскарженню не підлягає.

Головуючий Граб Л.С.

Судді Біла Л.М.

Боровицький О. А.