Ухвала від 26.06.2014 по справі 2270/5887/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" червня 2014 р. м. Київ К/9991/76967/12

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

Бутенка В.І (доповідач), Білуги С.В., Лиски Т.О.,

розглянувши в порядку письмового касаційного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до голови Віньковецької районної державної адміністрації Хмельницької області Панасевича Анатолія Володимировича про визнання протиправним рішення та зобов'язання надати запитувану інформацію,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2012 року ОСОБА_4 звернувся до суду із вказаним позовом.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 18 вересня 2012 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність голови Віньковецької районної державної адміністрації Панасевича А.В. щодо ненадання інформації за запитом ОСОБА_4 №30-08/2012 від 26 липня 2012 року. Зобов'язано відповідача надати позивачу інформацію на запит № 30-08/2012 від 26 липня 2012 року відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації". В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2012 року рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

В касаційній скарзі ОСОБА_4 просить скасувати вказане рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення норм матеріального і процесуального права та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В частині 2 статті 34 Конституції України передбачено, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Судами встановлено, що 23 липня 2012 року ОСОБА_4 звернувся до голови Віньковецької районної державної адміністрації Панасевича А. В. із запитом щодо надання інформації про використання бюджетних коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин, їх використання та списання в розрізі транспортних засобів районної державної адміністрації за період з 2011 року по час звернення та належним чином завірених копій підтверджуючих документів.

Листом за №30-8/2012 від 26 липня 2012 року відповідач на підставі п.2 ст.21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» ( далі - Закон № 2939-VI) запропонував позивачеві у зв'язку з великим обсягом виготовлення копій і відсутністю бюджетних коштів на вказані цілі прибути для ознайомлення з документами в приміщення Віньковецької райдержадміністрації.

Відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації регулюються Законом України "Про інформацію" (далі - Закон №2657-ХІІ).

У статті 5 Закону №2657-ХІІ передбачено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

У відповідності до статті 7 Закону №2657-ХІІ право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України "Про доступ до публічної інформації".

Згідно із статтею 1 Закону № 2939-VІ від 13 січня 2011 року публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до статті 5 Закону № 2939-VІ доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.

Право звернення до розпорядника інформації (ст. 13 Закону № 2939-VІ) із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту передбачено частиною 2 статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Згідно частини першої статті 20 Закону № 2939-VІ розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, інформаційний запит позивача стосувався надання відомостей щодо використання бюджетних коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин, їх використання та списання в розрізі транспортних засобів районної державної адміністрації за період з 2011 року по час звернення та належним чином завірених копій підтверджуючих документів.

В свою чергу, 26 липня 2012 року відповідачем надано відповідь на такий запит і запропоновано позивачеві у зв'язку з великим обсягом виготовлення копій і відсутністю бюджетних коштів на вказані цілі прибути для ознайомлення з документами в приміщення Віньковецької райдержадміністрації.

Враховуючи те, що при розгляді інформаційного запиту права та інтереси заявника порушено не було, оскільки дотримано обов'язок щодо надання відповіді на запит, суд касаційної інстанції погоджується з висновками суду апеляційної інстанції, який з дотриманням чинного законодавства України та вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" прийняв правильне рішення про відсутність правових підстав для задоволення даного позову.

Колегія суддів зазначає, що суд апеляційної інстанції правильно врахував наведені обставини і його висновок про відсутність підстав для прийняття рішення на користь позивача ґрунтується на повно і всебічно встановлених обставинах справи, які підтверджені належним чином перевіреними наявними у справі доказами.

Доводи касаційної скарги зроблених цим судом висновків не спростовують.

Керуючись статями 220, 222, 223, 224, 230, 231 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та оскарженню не підлягає.

С у д д і : В.І. Бутенко

С.В. Білуга

Т.О. Лиска