Ухвала від 04.06.2014 по справі 194/2261/13-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

04 червня 2014 р. справа № 194/2261/13-а (2-ар/194/2/14)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Дурасова Ю.В.

перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Тернівської міської ради Дніпропетровської області

на ухвалу Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 05 травня 2013 року у справі № 194/2261/13-а

за позовом: ОСОБА_1

до: Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської міської ради Дніпропетровської області

про: визнання дії неправомірними та зобов'язання перерахування, нарахування і виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 05 травня 2013 року в роз'ясненні постанови Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 19.11.2013 року - відмовлено.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, 26.05.2014 р. подано апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Тернівської міської ради Дніпропетровської області.

Згідно ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.

Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. Станом на 29 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік" становить 1218 грн.

Згідно п. 20 ч. 1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів держаної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством. В даному випадку апелянтом подано апеляційну скаргу на ухвалу про відмову в роз'ясненні рішення, що не кореспондується з пільгою по сплаті судового збору, визначеного п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", а тому апелянт не може бути звільнений від сплати судового збору.

Як свідчать матеріали справи, позивачем подано позов про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити певні дії. Таким чином, в позові заявлено вимогу немайнового характеру.

На момент подачі апеляційної скарги, 28 жовтня 2013 року набув чинності Закон України № 590-VII від 19.09.2013 року "Про внесення змін до частини 5 Закону України "Про судовий збір". Так відповідно до п. 1 ч.3 ст. 4 Закону № 3674-VI ставки судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру складають 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. З огляду на викладене, при поданні апеляційної скарги, особі, якою подається апеляційна скарга, необхідно сплатити судовий збір в розмірі 60,90 грн. ставки судового збору за наступними реквізити для сплати судового збору:

Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області;

рахунок отримувача: 31217206781004;

КБКД 22030001;

Код з ЄРДПОУ: 37989274;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська;

Код банку отримувача (МФО): 805012

Згідно ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

За таких обставин вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, оскільки не сплачена ставка судового збору за подання апеляційної скарги.

На підставі викладеного, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та надати особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Тернівської міської ради Дніпропетровської області на ухвалу Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 05 травня 2013 року у справі № 194/2261/13-а - залишити без руху.

Позивач протягом пяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати до суду:

належним чином оформлений документ про сплату судового збору в належному розмірі.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.

Суддя Ю.В.Дурасова