Ухвала від 21.01.2014 по справі 316/2350/13-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

"21" січня 2014 р.справа № 316/2350/13-а(2а/316/66/13)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Дурасова Ю.В., перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу ОСОБА_1

на ухвалу Енергодарського міського суду Запорізької області від 23 грудня 2013 р. у справі № 316/2350/13-а(2а/316/66/13)

за позовом: ОСОБА_1

до: Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради Запорізької області

про: визнання протиправними дій,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалами Енергодарського міського суду Запорізької області від 23 грудня 2013 р. в задоволенні заяви ОСОБА_1 про розяснення рішення було та виправлення помилок відмовлено.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, 30.12.13р. подано апеляційну скаргу ОСОБА_1 .

Також, апелянт просить звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, але не надає підтверджуючих документів (копій посвідчень, тощо) та доказів матеріального становища, яке б давало право на звільнення від сплати судового збору. А отже, апелянт не може бути звільнеою від сплати державного мита відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Згідно ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.

Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. Станом на 30 грудня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2013 рік" становить 1147 грн.

Як свідчать матеріали справи, позивачем подано позов про зобовязання вчинити певні дії. Таким чином, в позові заявлено вимогу немайнового характеру.

На момент подачі апеляційної скарги, 28 жовтня 2013 року набув чинності Закон України № 590-VII від 19.09.2013 року "Про внесення змін до частини 5 Закону України "Про судовий збір". Так відповідно до п. 1 ч.3 ст. 4 Закону № 3674-VI ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру складають 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

З огляду на викладене, при поданні апеляційної скарги, особі, якою подається апеляційна скарга, необхідно сплатити судовий збір в розмірі 34,41 грн.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області;

Рахунок отримувача: 31217206781004;

КБКД 22030001; Код з ЄРДПОУ: 37989274;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська;

Код банку отримувача (МФО): 805012

До того ж, відповідно до вимог ч.3 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.

В апеляційній скарзі скаржником не зазначено, чи особа бажає взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.

Згідно ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

За таких обставин вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, оскільки не сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги та не зазначено чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.

На підставі викладеного, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та надати особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Енергодарського міського суду Запорізької області від 23 грудня 2013 р. у справі № 316/2350/13-а(2а/316/66/13) - залишити без руху.

Запропонувати заявнику протягом пяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду належним чином оформлену апеляційну скаргу в якій зазначити чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності, а також належним чином оформлений документ про сплату судового збору в належному розмірі.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.

Суддя Ю.В. Дурасова