Ухвала від 29.04.2014 по справі 825/2451/13-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 825/2451/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Клопот С.Л. Суддя-доповідач: Шостак О.О.

УХВАЛА

Іменем України

29 квітня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Шостака О.О.,

суддів: Горяйнова А.М., Мамчура Я.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві, без фіксування технічними засобами, в порядку ст. 41 КАС України, апеляційну скаргу Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від "12" серпня 2013 року у справі за адміністративним позовом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Горизонт" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Горизонт" у якому просив стягнути з відповідача 20121, 70 грн. адміністративно-господарських санкцій та 3129, 96 грн. пені.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від "12" серпня 2013 року в задоволені позову було відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятими судовими рішеннями, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду від 12.08.2013 року та прийняте нове рішення, яким задовольнити позов. Свої вимоги обґрунтовує тим, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області - залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від "12" серпня 2013 року - залишити без змін, виходячи із наступного. Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Як було встановлено судом першої інстанції, зі звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік поданого сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Горизонт" до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області за формою №10-ПІ, вбачається, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу - 116 осіб, з них: середньооблікова кількість працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 5 осіб; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"- 5 осіб. Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік поданого відповідачем до позивача за формою №10-ПІ, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу - 110 осіб, з них: середньооблікова кількість працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 5 осіб; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"- 4 осіб. При поданні звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів та списку працюючих інвалідів, які були зайняті на їх підприємстві у 2008-2009 роках до Фонду соціального захисту інвалідів відповідач надавав завірені належним чином копії документів, підтверджуючих працевлаштування ОСОБА_2 в СТОВ "Агрофірмі "Горизонт", в тому числі завірену копію трудової книжки. Відповідно до статті 17 Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом. Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда. Відповідно до статті 17 Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в їх, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, заборонена законом. Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі [ості, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда. Стаття 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" всановлює, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох сів середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо г від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських ацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно організовують працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог 8 цього Закону. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним. З матеріалів справи вбачається, що відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік поданого відповідачем до позивача за формою №10-ПІ, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу - 116 осіб, з них: середньооблікова ь працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 5 осіб, кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності в Україні" - 5 осіб. Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік поданого господарським товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Горизонт" до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області за формою №10-ПІ, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового -110 осіб, з них: середньооблікова кількість працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 5 осіб; кількість інвалідів - штатних працівників, які і працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України " Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" - 4 осіб. Як вбачається з листа прокуратури Бахмацького району Чернігівської області від 14.01.2011 року, прокуратурою проведено перевірку в ході якої встановлено, що ОСОБА_2 з 01.07.2007 року прийнятий на роботу єгерем Талалаївського відділення МРП «Бахмацьке» ЧОО УТМР на двогодинний робочий день та працює там по теперішній час. У АФ "Горизонт" ОСОБА_2 рахується на роботі на посаді сторожа. Згідно норм чинного трудового законодавства при прийнятті особи на роботу, саме особа та роботодавець встановлюють умови праці, в тому числі і те, чи є це місце роботи основним, ч за сумісництвом. Факт прийняття ОСОБА_2 на роботу до відповідача підтверджується наказом про його прийняття, відповідним записом в його трудовій книжці, відомостями про видачу заробітної плати, табелями обліку робочого часу. З тексту наказу про прийняття ОСОБА_2 на роботу до відповідача, та запису в трудовій книжці про його прийняття на роботу вбачається, що вказана особа була прийнята на роботу до відповідача за основним місцем роботи. Те, що в подальшому ОСОБА_2 також працевлаштувався на роботу до іншого роботодавця, ніяким чином не припиняє та не змінює його правовідносини з відповідачем як роботодавцем. З матеріалів справи вбачається, що у період 2008 - 2009 років ОСОБА_2 працював на підприємстві відповідача за основним місцем роботи. З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач належним чином виконав норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008-2009 роках. Враховуючи викладене, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, викладені в постанові від 12 серпня 2013 року, та не можуть бути підставами для її скасування. З огляду на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було вірно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам та прийнято законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права. В зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області - залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від "12" серпня 2013 року - без змін. Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

В задоволені апеляційної скарги Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області - відмовити.

Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від "12" серпня 2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ч. 2 ст. 212 КАС України та може бути оскаржена в двадцятиденний термін шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя О.О. Шостак

Судді А.М. Горяйнов

Я.С. Мамчур

.

Головуючий суддя Шостак О.О.

Судді: Горяйнов А.М.

Мамчур Я.С