Ухвала від 01.04.2014 по справі 815/6180/13-а

Справа № 815/6180/13-а

УХВАЛА

01 квітня 2014 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання неправомірними дій, скасування податкового повідомлення-рішення, визнання нечинним акту перевірки, -

встановив:

20 серпня 2013 року фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 здано на пошту та 29 серпня 2013 року отримано Одеським окружним адміністративним судом позовну заяву до державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про:

- визнання неправомірними дій відповідача, якими є:

- одностороннє складання акта перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1;

- незаконне складання податкового повідомлення-рішення керівника державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області від 06.06.2013 року № 0001051700 за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 10540 грн. по акту перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1;

- скасування повністю податкового повідомлення-рішення керівника державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області від 06.06.2013 року № 0001051700 по акту перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1 за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 10540 грн.;

- визнання нечинним повністю акта перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2013 року позовну заяву ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Одеської області про визнання неправомірними дій, скасування податкового повідомлення-рішення, визнання нечинним акту перевірки - повернуто позивачеві.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 4 лютого 2014 року: апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволено; ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2013 року (про повернення позовної заяви) - скасовано, постановлено нову ухвалу з направленням матеріалів до Одеського окружного адміністративного суду для вирішення питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі.

З Одеського апеляційного адміністративного суду до Одеського окружного адміністративного суду справа надійшла 31.03.2014 року.

Одержавши справу, суд з'ясував, що зазначений позов в частині позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання нечинним повністю акта перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1, - не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 1 статті 6 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Нормативно-правовий акт - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування.

Правовий акт індивідуальної дії - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому він адресований.

Обов'язковою ознакою як нормативно-правового так і акту індивідуальної дії є юридичних характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта (суб'єктів), дотримання якої забезпечується правовими механізмами.

Акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, який би породжував певні правові наслідки, був спрямований на регулювання тих чи інших відносин і мав обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, та, відповідно, міг бути предметом розгляду судами за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарженню підлягає саме податкове повідомлення-рішення, прийняте на підставі такого акта.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.

Враховуючи та на підставі наведеного, суд вважає, що у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання нечинним повністю акта перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1, - слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 17, 109, 160, 165, 186 КАС України, суд -

ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання неправомірними дій, скасування податкового повідомлення-рішення, визнання нечинним акту перевірки в частині позовних вимог про визнання нечинним повністю акта перевірки від 27 травня 2013 року № 436/17-НОМЕР_1.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Суддя М.Г. Цховребова