Сколівський районний суд Львівської області
Справа № 453/932/13-а
№ провадження 2-а/453/45/13
про залишення адміністративного позову без розгляду
20.06.2013 року м. Сколе
Суддя Сколівського районного суду Львівської області Микитин В.Я., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Сколівському районі Львівської області про поновлення пропущеного строку звернення до суду із адміністративним позовом, визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії із подальшою виплатою щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни», -
Позивачка ОСОБА_1 18.06.2013 року звернулась в суд із адміністративною позовною заявою, в якій просить поновити їй пропущений строк звернення до суду із позовом про захист своїх прав і інтересів, визнати дії неправомірними та зобов'язати Управління пенсійного фонду України у Сколівському районі Львівської області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням соціальних виплатах як Дитині війни і виплатити за період з 01.01.2006 року до моменту звернення до суду, з урахуванням також ст. 6 ЗУ «Про статус гірських населених пунктів в Україні».
З матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позовні вимоги стосуються нарахування та виплати щомісячної надбавки до пенсії як «дитині війни» Управлінням пенсійного фонду України у Сколівському районі за період з 01.01.2006 року до моменту звернення до суду.
З'ясувавши всі питання, визначені ч. 1 ст. 107 КАС України, мною встановлено, що позивачкою подано адміністративний позов з пропуском строку звернення до суду. Так, позивачка у поданій заяві про поновлення строку звернення до суду із адміністративним позовом зазначає, що дізналась про порушення своїх справ як особи із статусом «дитина війни» лише тепер, до цього зміст Законів України та рішень Конституційного Суду України з вказаного приводу їй відомі не були, а дізнавшись про такі, вона звернувся до суду з адміністративним позовом. Однак, з такими доводами позивачки не можна погодитись з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Таким чином, всі нормативно-правові акти в Україні оприлюднюються і є загальнодоступними. Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішення Конституційного суду України також оприлюднюються у встановленому порядку. Це ж стосується і рішень № 6-рп/2007 від 09.07.2007 року та № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року. Тому, позивачка мала можливість ознайомитися з нормативно-правовими актами, знати про порушення своїх прав та своєчасно звернутися до суду за їх захистом.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів, не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
Оскільки суддя на підставі поданої адміністративної позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з позовними вимогами за період з 01.01.2006 року по 17.12.2012 року, адміністративний позов у цій частині слід залишити без розгляду.
На підставі вказаного вище та керуючись ст. ст. 99, 100, п. 5 ч. 1 ст. 107, 160 та 165 КАС України, суддя, -
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до суду із адміністративним позовом з позовними вимогами за період з 01.01.2006 року по 17.12.2012 року.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Сколівському районі Львівської області про поновлення пропущеного строку звернення до суду із адміністративним позовом, визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії із подальшою виплатою щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» за період з 01.01.2006 року по 17.12.2012 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сколівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги у п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя В.Я. Микитин