Україна
Донецький окружний адміністративний суд
03 липня 2014 р. Справа № 805/5716/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бойко М.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Приватного підприємства «Варадеро-2012» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 16 305,00 грн., -
Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Приватного підприємства «Варадеро-2012» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 16 305,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Приватне підприємство «Варадеро-2012» зареєстроване як суб'єкт господарювання 09.04.2012 року, про що зроблений запис Краснолиманською міською радою зроблено запис № 1 272 102 0000 000613. Відповідача взято на облік у Слов'янської ОДПІ Донецької області ДПІ ( Краснолиманське відділення ) за № 1 1862 від 11.04.2012.
22.07.2013 року представниками позивача було проведено фактичну перевірку відповідача за результатами якої складено акт № 0010/05/99/22/38068259 від 23.07.2013 року.
На підставі даного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000182202 від 05.09.2013 року на суму 11451,00 грн. та рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) № 0000192202 від 05.09.2013 року на суму 4854,00 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 16 305,00 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. Від відповідача повернувся конверт з відміткою пошти - повертається за закінченням строку зберігання.
Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Суд прийшов до висновку про розгляд справи за відсутності представників позивача та відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
За приписами частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.
Відповідач - Приватне підприємство «Варадеро-2012» зареєстроване як суб'єкт господарювання 09.04.2012 року, про що зроблений запис Краснолиманською міською радою № 1 272 102 0000 000613. Відповідача взято на облік у Слов'янської ОДПІ Донецької області ДПІ ( Краснолиманське відділення ) за № 1 1862 від 11.04.2012 р.
22.07.2013 року представниками позивача було проведено фактичну перевірку відповідача за результатами якої складено акт № 0010/05/99/22/38068259 від 23.07.2013 року.
Як вбачається з акту перевірки представника позивача були встановлені наступні порушення:
не проведення розрахункової операції на повну суму покупки у вигляді однієї пляшки горілки «Україна» 0,5 л. за ціною 50.0 грн., однієї пачки сигарет «Маrlbого» за ціною 25,0 грн. та соку «Садочок» за ціною 30 гри. через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій та без роздрукування відповідних розрахункових документів на повну суму покупки у зв'язку відсутністю РРО за місцем здійснення розрахунків чим порушено п.1.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері громадського харчування та послуг».
На підставі п.1 ст. 17 Закону України № 265/95-ВР, згідно до якого у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту проведення розрахункових операції з користуванням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній у денному звіті, а разі використання розрахункової книжки - загальній сум продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, не роздрукування відповідного розрахункового документа підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті до такого суб'єкту господарювання застосовано штрафну санкцію у сумі 1 грн.;
- не ведення в установленому порядку обліку товарних запасів алкогольних напоїв та тютюнових виробів на складах або за місцем їх реалізації на загальну суму 5725,00 грн., чим порушені вимоги п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР та на підставі ст. 20 застосовано штрафну санкцію на суму 11450,00 грн.;
- здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін встановлених виробником чим порушені вимоги ст. 11 Закону України № 481/95 ВР «Про державне врегулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». У відповідності до абз. 14 ст. 17 Закону України № 481/95 ВР передбачена відповідальність у розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менш ніж 10000 грн.;
- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями чим порушено вимоги ст. 15 Закону України № 481/95ВР, на підставі ст. 17 зазначеного Закону передбачена відповідальність у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
- здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами чим порушено вимоги ст. 15 Закону України № 481/95ВР та на підставі ст. 17 зазначеного Закону передбачена відповідальність у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
На підставі даного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000182202 від 05.09.2013 року на суму 11451,00 грн. та рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) № 0000192202 від 05.09.2013 року на суму 4854,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення - рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) були направлені листом на адресу відповідача з повідомленням про отримання 11.09.2013 року. Зазначені рішення відповідачем не оскаржувались, заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 16305,00 грн. не сплачена. Враховуючи наявність податкового боргу у відповідачу у попередні роки, позивачем відповідачу направлялась податкова вимога від 06.09.2012 р. на суму податкового боргу в розмірі 6639,00 грн., борг за якою відповідачем не був сплачений.
24.09.2012 року до Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено запис про податкову заставу майна боржника.
Відповідно до п.п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею ст. 17 передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг); за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Відповідно до п.12 ст. 3 Закону передбачено вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). За порушення п.12 ст. 3 Закону передбачена фінансова санкція відповідно до ст. 20 Закону до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон 481/95-ВР) передбачає, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр та перрі (без додання спирту) без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі цими алкогольними напоями.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.
Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, та 2000 гривень на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
За порушення вимог ст. 15 Закону 481/95-ВР передбачена фінансова санкція відповідно до ч.2 ст. 17 Закону 481/95-ВР, а саме, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Статтею 15 Закону України №265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи доходів і зборів шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.
Суми фінансових санкцій, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до бюджету у десятиденний термін з дня прийняття органами доходів і зборів України рішення про застосування таких фінансових санкцій згідно ст.25 вказаного Закону.
Згідно п. 41.2. ст.. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 36.5 статті 36, ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митої справи.
За приписами п. 95.1 ст.95 ПКУ орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів у рахунок погашення боргу з рахунків платника податків та за рахунок готівки згідно п. 95.3 та п.95.4 с т. 95 ПКУ здійснюється за рішенням суду.
Відповідно до пункту 3 статті 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.
Враховуючи встановлені у справі обставини позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Приватного підприємства «Варадеро-2012» про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 16 305,00 грн., - задовольнити.
Стягнути на користь Державного бюджету з розрахункових рахунків Приватного підприємства «Варадеро-2012» заборгованість у розмірі 16 305 (шістнадцять тисяч триста пять) грн. 00 коп., в тому числі: в сумі 11451 грн. на бюджетний рахунок № 31119104700063 Краснолиманське УК/ м. Красний Лиман/21080900, код ЄДРПОУ 37894853 в установі банку ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016 та у сумі 4854,00 грн. на бюджетний рахунок № 31117106700063 Краснолиманське УК/ м. Красний Лиман/21080900, код ЄДРПОУ 37894853 в установі банку ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 834016.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бойко М.І.