Справа № 569/1998/14-а
про відмову у відкритті провадження
06 червня 2014 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Ореховська К.Е. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Рівненського державного гуманітарного університету, управління освіти в м. Рівне про бездіяльність , -
встановив:
До Рівненського міського суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Рівненського державного гуманітарного університету, управління освіти в м. Рівне про бездіяльність .
В своєму позові позивач просить суд захистити її трудові права, відшкодувати моральну шкоду посилаючись на право працевлаштування та забезпечення додаткових гарантій у сприянні працевлаштування, як такої, що віднесена до певної соціальної категорії громадян .
Як вбачається зі змісту позову ОСОБА_1 , вона звернулася із позовом на захист порушених трудових прав .
Однак, дослідивши матеріали адміністративного позову , суд прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження з наступних підстав.
У відповідності до ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до ч.2 ст. 2 КАС України о адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім
випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно вимог ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Аналізуючи правову природу заявленого позову, вбачається, що спір між сторонами у даному випадку не є публічно-правовим в розумінні ст.3 КАС України, який підлягає розгляду за нормами КАС України, а є цивільним (трудовим) спором, який може бути розглянутий за нормами цивільного судочинства
Згідно п.1 ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01 березня 2014 року " вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12), Кримінальним процесуальним кодексом України або Кодексом України про адміністративні правопорушення віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення.
Згідно п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи, що ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, який не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.
Керуючись п.1 ч.1 ст 109 КАС України, суд, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Рівненського державного гуманітарного університету, управління освіти в м. Рівне про бездіяльність .
Роз'яснити позивачеві, що розгляд поданого нею позову віднесено до цивільної юрисдикції.
Відмова у відкритті провадження не допускає повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такою самою заявою.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд з поданням в п'яти денний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Рівненського міського суду Ореховська К.Е.