Справа № 712/7665/14-а
Провадження № 2-а/712/288/14
04 липня 2014 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого/судді - Євтушенка П.М.
при секретарі - Шевченко О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВС України в Київській області про скасування постанови АІ № 117586 від 18.05.2009 року, -
Позивач 29. 05. 2009 року звернувся до суду з позовом до УДАІ ГУМВС України в Київській області про скасування постанови АІ № 117586 від 18.05.2009 року, посилаючись на те, що 18.05.2009 року о 20-20 год в м. Бориспіль по вул. Київській шлях № 2 він керував автомобілем, на якому було нанесено на передні державні номери (орг.. скло), чим допустив порушення п. 30.2 ПДР України.
Зазначив, що фактично номерний знак на автомобілі «Шкода Супер В» д.н.з. НОМЕР_1 був закритий прозорим органічним склом з метою захисту від можливих пошкоджень під час експлуатації вказаного транспортного засобу, що дозволяло чітко визначити їх символи на відстані двадцяти метрів.
Просить суд скасувати постанову серії АІ № 117586 від 18.05.2009 року.
В судовому засіданні позивач позов підтримав та просив його задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступного.
З протоколу по справі про адміністративне правопорушення Серії АГ № 745100 від 18.05.2009 року встановлено, що ОСОБА_1, 18.05.2009 року о 20-20 год. в м. Бориспіль по вул.. Київській шлях № 2 керував автомобілем, на якому передній державний номерний знак був закритий органічним склом прозорого походження, чим допустив порушення п. 30.2 ПДР України, за яке передбачено відповідальність згідно з ч.5 ст. 121 КУпАП.
На підставі даних фактів інспектор Ільєнко ІДПС виніс постанову, якою притягнув позивача за вчинене адміністративне правопорушення до відповідальності у вигляді штрафу в сумі 170 грн.
Згідно ч.5 ст. 121 КУпАП керування водіями транспортними засобами з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 30.2. ПДР України забороняється змінювати розміру, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.
На підставі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами у адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адмінправопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, що притягується до адмінвідповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення правил дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, іншими документами.
Вимоги даної статті інспектором ДПС були проігноровані.
У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні безперечні докази того, що закриття номерного знаку перешкоджало чітко визначити його символи з відстані 20 метрів, крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що знак був закритий органічним склом саме прозорого походження.
Відповідач не надав такі докази в судове засідання при розгляді справи по суті, тоді як саме на нього законом покладено обов'язок доказування вини позивача у скоєні правопорушення.
Зважаючи на відсутність пояснень свідків та інших доказів, на підставі яких можна було зробити однозначний висновок щодо вчинення позивачем зазначеного правопорушення, неможливо було прийняти законне та обґрунтоване рішення посадовою особою при розгляді адміністративної справи через неповне дослідження всіх обставин по справі і відсутність достатніх та незаперечних доказів винуватості правопорушника в скоєному правопорушенні.
За таких обставин постанова про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не може бути визнана законною та обґрунтованою, тому підлягає скасуванню, а позовні вимоги позивача підлягають до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 121, 245, 251, 268, 287-289, 293 КУпАП, ст.ст. 6-14, 69, 71, 128, 158-163, 166, 167, 185,186 КАС України, суд -
Позов ОСОБА_1 до УДАІ ГУМВС України в Київській області про скасування постанови АІ № 117586 від 18.05.2009 року - задоволити.
Постанову серії АІ № 117586 від 18. 05. 2009 року інспектора ДПС роти ДПС при УДАІ ГУМВС України в Київській області мол. сержанта міліції Ільєнка Р.В. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 грн. - скасувати.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуючий: підпис Євтушенко П.М.