Ухвала від 26.06.2014 по справі 643/9277/14-а

643/9277/14-а

Провадження: 2-а/643/272/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2014 суддя Московського районного суду м. Харкова Скотар А.Ю., розглянувши адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова до ОСОБА_1 про стягнення суми переплаченої пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (далі Управління) звернулось до суду з позовом в якому зазначило, що відповідач перебуває на обліку та одержує пенсію за віком. 20.02.2013 ОСОБА_1 звернувся до управління з заявою про перерахунок пенсії, який було здійснено згідно даних персоніфікованого обліку від 26.02.2013 та 17.07.2013.

Відділом персоніфікованого обліку Управління Пенсійного фонду України у Комінтернівському районі м. Харкова до Управління надано довідку про підтвердження сплати внесків страхувальника ХКП «Міськелектротранс», де зазначено що страхові внески страхувальником не сплачено за періоди з 01.11.2009 по 31.12.2009, з 01.01.2010 по 31.12.2010, з 01.03.2011 по 31.12.2011,з 01.01.2012 по 31.12.2012, з 01.01.2013 по 31.05.2013. На підставі розпорядження від 23.07.2013 пенсійну справу ОСОБА_1 приведено у відповідність та виявлено переплату пенсії в сумі 252,55 грн.

10.12.2013 ОСОБА_1 звернувся до Управління з заявою не утримувати з нього виявлену переплату, що змусило позивача звернутись до суду з вказаним позовом.

Суд, розглянувши позовну заяву, вважає що вона повинна бути залишена без розгляду так як подана після закінчення строків, встановлених законом.

До такого висновку суд прийшов через наступне: як вбачається з позову право на звернення до суду виникло у позивача після здійснення перерахунку пенсії відповідача та виявлення факту її переплати, що знайшло своє відображення в розпорядженні № 129927 від 23.07.2013.

Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Другим абзацом ч. 2 зазначеної статті передбачено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Отже, останнім днем звернення до суду з відповідним позовом мало стати 23.01.2014, тоді як Управління звернулось до суду лише 25.06.2014.

Навіть якщо днем, коли позивач дізнався про порушення своїх прав вважати 10.12.2013 - дату подання ОСОБА_1 заяви про відмову від утримання переплати з пенсії, то останнім днем звернення позивача до суду мало стати 10.06.2014.

Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними суд не вбачає, отже, позовна заява повинна бути залишена без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позов залишити без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. В разі постановлення ухвали без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом того ж строку з дня отримання копії ухвали.

Суддя А.Ю. Скотар