П О С Т А Н О В А № 384/329/14-п
№пр. 3/384/191/2014
29 травня 2014 року смт. Вільшанка
Суддя Вільшанського районного суду Кіровоградської області Галицький В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Голованівської міжрайонної державної фінансової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Вільшанка, Вільшанського району, Кіровоградської області, громадянина України, працюючого начальником відділу освіти Вільшанської райдержадміністрації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 5 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
При проведенні Голованівською МДФІ ревізії з 17.02.2014 року по 08.04.2014 року фінансово-господарської діяльності відділу освіти Вільшанської райдержадміністрації за адресою: смт. Вільшанка, вул. Леніна, 15, виявлено у відділі освіти Вільшанської райдержадміністрації нецільове використання бюджетних коштів внаслідок використання коштів не у відповідності з кодами функціональної класифікації видатків. Так, протягом 2011-2013 років за рахунок асигнувань, передбачених по КФКВ 070802 «Методична робота, інші заходи у сфері народної освіти», КЕКВ 1140 та 2250 «Видатки на відрядження», здійснювались видатки з оплати відрядження працівників установ, що утримуються за рахунок асигнувань по КФКВ 070201 «Загальноосвітні школи», по КФКВ 070805 «Групи централізованого господарського обслуговування», по КФКВ070401 «Позашкільні заклади освіти, заходи з позашкільної роботи з дітьми», по КФКВ 070804 «Централізовані бухгалтерії обласних, міських, районних відділів освіти», по КФКВ 070806 «Інші заклади освіти» на загальну суму 91530,53 грн. (у т.ч.: 2011 рік - 41122,41грн., 2012 рік - 33164,32грн., 2013 рік - 17243.80грн.). Дане порушення допущене начальником відділу освіти Вільшанської райдержадміністрації ОСОБА_1, який видавав накази на відрядження зі змістом того, що витрати на відрядження необхідно відносити за рахунок коштів методичного кабінету відділу освіти Вільшанської РДА. Крім того відповідні операції призвели до недостовірності форми №2-м «Звіт про надходження та використання коштів загального фонду»:
- за 2011 рік, зокрема: заниження касових та фактичних видатків за КФКВ 070201 «Загальноосвітні школи» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 37440,72 грн., за КФКВ070805 «Групи централізованого господарського обслуговування» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 491,73грн., за КФКВ 070401 «Позашкільні заклади освіти, заходи з позашкільної роботи з дітьми» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 1865,47грн., за КФКВ 070804 «Централізовані бухгалтерії обласних, міських, районних відділів освіти» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 232,00грн., за КФКВ 070806 «Інші заклади освіти» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 1092,49грн.;
- за 2012 рік, зокрема: заниження касових та фактичних видатків за КТКВК 070201
«Загальноосвітні школи» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 31099,40грн., за КФКВ 070805 «Групи централізованого господарського обслуговування» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 120,64грн., за КФКВ 070401 «Позашкільні заклади освіти, заходи з позашкільної роботи з дітьми» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 1769,28грн., за КФКВ 070806 «Інші заклади освіти» КЕКВ 1140 «Видатки на відрядження» на суму 175,00 грн.;
- за 2013 рік, зокрема: заниження касових та фактичних видатків за КТКВК 070201 «Загальноосвітні школи» КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» на суму 13697,08грн., за КФКВ 070805 «Групи централізованого господарського обслуговування» КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» на суму 270,00грн., за КФКВ 070401 «Позашкільні заклади освіти, заходи з позашкільної роботи з дітьми» КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» на суму 1766,72грн., за КФКВ 070806 «Інші заклади освіти» КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» на суму 1390,00грн., за КФКВ 070804 «Централізовані бухгалтерії обласних, міських, районних відділів освіти» КЕКВ 2250 «Видатки на відрядження» на суму 120,00грн.. Порушення тривало на початок ревізії. На момент закінчення ревізії порушення не усунуто. Дане порушення відображено в акті ревізії від 15.04.2014 року №04-10/45 на (а.с. 13-14) та відповідно до п. 24 ст. 116 Бюджетного кодексу України, є порушенням бюджетного законодавства, чим порушено п.8 ст.7, п.24 ч.1 ст.116, ст. 119 Бюджетного кодексу України, п.5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ від 28.02.2002 року №228.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Із матеріалів справи в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Приймаючи до уваги обставини справи, ступінь скоєного правопорушення та особу порушника, суд прийшов до висновку, що стягнення повинно бути у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 40-1, ч. 5 ст. 164-12, ст.ст. 276-280, ч. 5 ст. 283 КУпАП, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП і застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. в дохід держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: