про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі
02 липня 2014 рокум. ПолтаваСправа № 816/2569/14
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Костенко Г.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Криворізького гірничопромислового територіального управління Держгірпромнагляду до Відкритого акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду, -
01 липня 2014 року позивач Криворізьке гірничопромислове територіальне управління Держгірпромнагляду звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду, а саме зупинити експлуатацію великовантажного кар'єрного самоскиду САТ-777D, реєстр.№Т2268ПЛ, госп.№430, до усунення встановлених порушень.
До позовної заяви долучено клопотання, відповідно до якого позивач просив, на підставі статті 8 Закону України "Про судовий збір", відстрочити сплату судового збору, оскільки останнє є державною установою, а залишок невикористаних відкритих асигнувань недостатньо для сплати судового збору у повному обсязі.
Оцінюючи обґрунтованість даного клопотання, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1) пункту 3 частини 2 статті 4 вказаного Закону України розмір судового збору за подання позовних заяв немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 73,08 грн.
Статтею 5 вказаного Закону передбачено пільги щодо сплати судового збору.
Вказаний у зазначеній статті перелік є вичерпним і Криворізьке гірничопромислове територіальне управління Держгірпромнагляду не звільнено від сплати судового збору.
За приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою: 1) відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі; 2) зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
В заяві позивач зазначив, що він не звільнений від сплати судового збору і витрати по їх сплаті унеможливлені недостатніми обсягами відкритих асигнувань, що не дозволяє сплатити судовий збір у повному розмірі при звернення до суду з позовною заявою. Водночас позивачем судовий збір не сплачувався.
З огляду на викладене вище, суд вважає за можливе відстрочити позивачу сплату судового збору у розмірі 73,08 грн за подання адміністративного позову до Відкритого акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду до 10 липня 2014 року.
При цьому, суд враховує, що відповідно до статті 9 Закону України "Про судовий збір" кошти судового збору, який сплачується до спеціального фонду Державного бюджету України, спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.
Адміністративний позов відповідає вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України та поданий у строк, встановлений законом.
Відповідно до частин 1, 2 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 107, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі № 816/2569/14 за позовом Криворізького гірничопромислового територіального управління Держгірпромнагляду до Відкритого акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду.
Запропонувати відповідачу у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду (за адресою : 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26.).
Роз'яснити відповідачу, що справа буде розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку, якщо до суду не буде подано заперечення відповідача.
Справа розглядатиметься суддею одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя Г.В. Костенко