Постанова від 26.06.2014 по справі 818/1507/14

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2014 р. Справа №818/1507/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелета С.М.

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,

прокурора - Шапошнік М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Суми звернувся до суду в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" (далі - позивач, ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні") з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1.), в якій просив стягнути з відповідача штраф в розмірі 5100,00 грн., застосований постановою від 18.02.2014 року № 07/31-43-ОПн 13/14.

Свої вимоги мотивує тим, що ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії ФОП ОСОБА_1, за результатами якого складено акт перевірки від 20.09.2013 року № 07/31-43-143. За результатами обстеження відповідачу видано обов'язковий до виконання припис від 20.09.2013 року № 07/31-43-143. За невиконання вказаного припису позивачем прийнято постанову від 18.02.2014 року № 07/31-43-ОПн 13/14 про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн. На момент звернення до суду постанова відповідачем не виконана, штрафні санкції не сплачено.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд їх задовольнити.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду подав заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просив розглядати без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, доказів сплати боргу чи аргументованого заперечення суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.54).

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що з 17.09.2013 року по 20.09.2013 року позивачем проведено обстеження на об'єкті, що належить ФОП ОСОБА_1, з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії споживачів, у власності яких є системи автономного електропостачання незалежно від категорії з надійності електропостачання, за результатами якого складено акт від 20.09.2013 року № 07/31-43-143 (а.с.18-32).

20.09.2013 року на підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", для усунення виявлених під час вказаної перевірки порушень, уповноваженою особою позивача винесено припис № 07/31-43-143, яким зобов'язано ФОП ОСОБА_1 усунути виявлені в ході перевірки порушення (а.с.43-50).

07.02.2014 року державним інспектором з енергетичного нагляду проведено позапланову перевірку ФОП ОСОБА_1 на предмет виконання припису від 20.09.2013 року № 07/31-43-143, за наслідками якої складено акт перевірки (протокол) № 07/31-43-0030 (а.с.33-42).

В ході перевірки встановлено невиконання відповідачем пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 припису від 20.09.2013 року № 07/31-43-143.

18.02.2014 року, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Сумській області, відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", винесено постанову № 07/31-43-ОПн 13/14 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, якою до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафну санкцію в розмірі 5100,00 грн. (а.с.41).

Вказана постанова отримана відповідачем 22.02.2014 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.42), в установлений законом строк не оскаржена та не скасована, сума штрафної санкції не сплачена.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики. Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею, розподілом та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж. Способом здійснення державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є проведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування щодо енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії у порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"

Згідно п. 1 "Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії" (далі - Положення) державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Відповідно до п. 13 Положення Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду, його заступники, старші державні інспектори з енергетичного нагляду та державні інспектори з енергетичного нагляду під час виконання своїх функцій мають право видавати в межах своєї компетенції суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених Держенергонаглядом порушень нормативно-правових і нормативно-технічних актів в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання і здійснювати контроль за їх виконанням та вимагати в межах своєї компетенції від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії усунення виявлених Держенергонаглядом порушень.

Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи те, що постанова від 18.02.2014 року № 07/31-43-ОПн 13/14 про накладення штрафу відповідачем не оскаржена та не скасована в установленому законом порядку, сума штрафної санкції в розмірі 5100,00 грн. відповідачем не сплачена, суд вважає позовні вимоги щодо її стягнення обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (Путивльський район, АДРЕСА_1 і.к. НОМЕР_1) в доход бюджету суму штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто грн.) (на рах. 31114106700278, отримувач - УК Путивльський район 21081100, код 37135451, МФО 837013, назва території Путивльський район).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено та підписано 01.07.2014 року.

Суддя С.М. Гелета