Окрема ухвала від 02.08.2011 по справі 2а-3156/2010

ОКРЕМА УХВАЛА

"02" серпня 2011 р.справа № 2а-3156/2010

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Мартиненка О.В.

суддів: Поплавського В.Ю., Сафронової С.В.

при секретарі судового засідання: Хімушкіній О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області на постанову Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 23 листопада 2010 року у справі № 2а-3156/2010 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла справа з апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області на постанову Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 23 листопада 2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи № 2а-3156/2010, у даній справі відсутні будь-які процесуальні документи, які передують прийняттю остаточного рішення у справі. Так, згідно опису матеріалів справи та наявних документів, матеріали справи №2а-3156/2010 містять позовну заяву ОСОБА_1 з додатками, за якою слідує постанова, прийнята Іменем України.

Вказане свідчить про допущення суддею порушень норм чинного законодавства та неналежне виконання своїх обов'язків.

Нормами ст. 158 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким суд зупиняє чи закриває провадження у справі, залишає позовну заяву без розгляду або приймає рішення щодо інших процесуальних дій, клопотань, викладається у формі ухвали.

Відповідно до загальних правил документообігу та пунктів 6.1, 6.4, 6.25 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 5 грудня 2006 р. N 155 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 15 грудня 2008 р. N 134), діяльність суду забезпечується системою процесуальних, управлінських та інших документів, що складають його документообіг. Документ має юридичну силу за наявності обов'язкових реквізитів: із зазначенням назви суду, місцезнаходження, посади особи, яка підписала документ, дати, підпису. Підпис складається з найменування посади особи, яка підписує документ, особистого підпису, ініціалів і прізвища.

Таким чином, при оформленні матеріалів справи № 2а-3156/2010 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області про зобов'язання вчинити певні дії було допущено порушення норм процесуального права, які неприпустимо допускати в майбутньому.

Разом з тим, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на те, що суд при вирішенні питання про можливість поновлення строку звернення до суду, має обґрунтувати своє рішення, виклавши свою позицію з цього питання в окремому процесуальному документі -ухвалі або ж у мотивувальній частині постанови.

Керуючись ст. 166 КАС України суддя,-

УХВАЛИВ:

Довести до відома голови Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя про допущенні судом порушення оформлення процесуальних документів у справі.

Про вжиті заходи повідомити Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий суддя О.В. Мартиненко

суддя В.Ю.Поплавський

суддя С.В.Сафронова