Постанова від 16.06.2014 по справі 808/3167/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2014 року о 12 год. 15 хв.Справа № 808/3167/14 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Мінаєвої К.В.,

за участю секретаря судового засідання Федорук І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом виконуючого обов'язки прокурора Приазовського району Запорізької області

до Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області

треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області, товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Квін», ОСОБА_1

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

19 травня 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом звернувся виконуючий обов'язки прокурора Приазовського району Запорізької області (далі - позивач) до Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області (далі - відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області, товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Квін», ОСОБА_1, в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік».

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем неправомірно передано в оренду ТОВ «Агро-Квін» та ОСОБА_1 земельні ділянки, які знаходяться за межами сіл сільської ради, чим порушено вимоги Земельного кодексу України. Крім того, зазначає, що в порушення вимог чинного законодавства відповідачем договори з ТОВ «Агро-Квін» та ОСОБА_1 зареєстровано в книзі запису договорів на право тимчасового користування землею Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області, а не в реєстраційній службі Приазовського РУЮ Запорізької області. Просить задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, 12.06.2014 р. подав письмові заперечення проти позову. В обґрунтування заперечень зазначив, що позивач просить повністю скасувати оскаржуване рішення, разом з тим, вказаним рішенням передавались в оренду земельні ділянки, які знаходяться як в межах так і поза межами населеного пункту, а тому скасування рішення в повному обсязі буде незаконним. Просить розглядати справу без його участі.

Третя особа - Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області, в судове засідання не з'явилась, 28.05.2014 подала письмові пояснення, в яких підтримала заявлені позовні вимоги та просила розглядати справу без участі представника Державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області.

Інші треті особи в судове засідання не з'явились, письмові пояснення по суті позовних вимог до суду не надали, про причини неявки суду не повідомили, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, зазначає наступне.

З матеріалів справи встановлено, що сесією Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області прийнято рішення №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік», яким:

- пунктом 1 якого продовжено тимчасово, на один рік, договори оренди з жителями сільської ради, які користуються земельними ділянками, які розташовані за межами сіл сільської ради (додаток № 1);

- пунктом 2 рішення продовжено на один рік термін користування на умовах оренди земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства в межах села, на землях запасу, жителям сільської ради (додаток № 2);

- пунктом 3 рішення зобов'язано вказаних громадян в додатках № 1- 2 звернутися в районний відділ земельних ресурсів щодо оформлення договорів на виділення земельних ділянок в оренду;

- пунктом 4 рішення землевпоряднику сільської ради Мельниковій О.М. оформити відповідні договори оренди. Під час оформлення довести до відома користувачів земельних ділянок п. З даного рішення;

- пунктом 5 рішення зобов'язано голову Новоспаської сільської ради Янчева М.І. підписати тимчасові договори оренди з наступними громадянами.

Згідно додатків №1-2 до рішення за межами населених пунктів продовжено тимчасово, на один рік, договори оренди з ОСОБА_1 (Фермерське господарство «Альона») на земельну ділянку площею 6,40 га та товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Квін» на земельну ділянку площею 9,96 га, а також в межах населеного пункту продовжено тимчасово, на один рік, договір оренди з ТОВ «Агро-Квін» на земельну ділянку площею 45903 м2.

04.04.2014 прокуратурою Приазовського району внесено подання №63-867вих-14 на рішення сесії Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік», яке направлено до Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області.

06.05.2014 до прокуратури Приазовського району надійшов лист Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області від 29.04.2014 №48 про те, що 25.04.2014 на позачерговій сесії Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області було розглянуто подання прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 № 63-867вих-14 про скасування рішення сесії Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області від 20.12.2013 № 15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» та, враховуючи заяви орендарів ТОВ «Агро-Квін» та Фермерського господарства «Альона», які заперечили щодо припинення правовідносин по оренді землі та те, що у пункті 5 рішення №7-рп/2009 Конституційний суд України зазначив, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення, те що ненормативні правові акти місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання, сесія відхилила подання та прийняла рішення №02 «Про розгляд подання прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 № 63-867вих-14».

Рішенням Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14», внесено зміни в рішення сесії Новоспаської сільської ради №15-31/13 від 20.12.2013 р. «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» до пунктів:

- перший викладено в такій редакції: «Продовжити тимчасово, терміном до закінчення збору врожаю - 2014 року, договори оренди з жителями сільської ради, які користуються земельними ділянками, що розташовані за межами сіл сільської ради (додаток №1)»;

- другий викладено в такій редакції «Продовжити тимчасово жителям сіл сільської ради, терміном до 1 червня 2014 року, користування на умовах оренди земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства в межах села, та під будівлями (додаток №2)»;

- третій викладено в такій редакції: «Зобов'язати вказаних громадян в додатках №1-2 звернутися до 1 червня 2014 року в відділ Держкомзему Приазовського району щодо оформлення документів на виділення та користування земельними ділянками».

У зв'язку з невиконанням вимог подання прокурор звернувся до суду.

Суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Згідно ч.1 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Згідно ч.2 ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Відповідно ч.1 ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно ч.1 ст.83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. Відповідно до ч.2 ст.83 Земельного кодексу України у комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що сільські, селищні, міські ради у встановленому законодавством порядку мають право передавати земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Разом з тим, при розгляді справи судом встановлено, що відповідно додатку №1 до оскаржуваного рішення, відповідачем продовжено тимчасово, терміном до закінчення збору врожаю - 2014 року, договори оренди з жителями сільської ради, які користуються земельними ділянками, що розташовані за межами сіл сільської ради, а саме договори оренди з ОСОБА_1 (Фермерське господарство «Альона») на земельну ділянку площею 6,40 га та товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Квін» на земельну ділянку площею 9,96 га.

Згідно пп. «а», пп.1 п.4 «Положення про Державну інспекцію сільського господарства України» Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань: 1) організовує та здійснює державний нагляд (контроль): а) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за: дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; дотриманням вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань передачі земель у власність та надання у користування, у тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення, викупу, продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах.

При розгляді справи встановлено, що відповідно до вимоги прокуратури Приазовського району Запорізької області від 09.12.2013 р. №79-2569 вих-13, Державною інспекцією сільського господарства в Запорізькій області проводилась перевірка відповідача щодо додержання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення без правовстановлюючих документів на право користування, якою встановлено, що:

- земельна ділянка НОМЕР_1, площею 6,40 га, надана для ведення товарного сільськогосподарського призначення, ріллі, розташована на території Новоспаської сільської ради, за межами населеного пункту, та знаходиться у користуванні гр. ОСОБА_4 згідно договору оренди земельної ділянки від 23.01.2014 р., який було укладено між ОСОБА_1 та Новоспаською сільською радою на підставі рішення Новоспаської сільради від 20.12.2013 р. «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік»;

- земельна ділянка ¹2, площею 9,96 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земель сільськогосподарського призначення, ріллі розташована на території Новоспаської сільської ради, за межами населеного пункту, знаходиться в користуванні ТОВ «Агро-Квін». Згідно договору оренди від 23.01.2014 р., який укладено між ТОВ «Агро-Квін» та Новоспаською сільрадою на підставі рішення Новоспаської сільради від 20.12.2013 р. «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік».

Також Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області зазначила, що рішення Новоспаської сільської ради від 20.12.2013 р. «Про продовження терміну тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» не відповідає вимогам п.1 ст.122 Земельного кодексу України, якою визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб, вказані вище земельні ділянки розташовані за межами населеного пункту і є землями державної власності.

Крім того, прокурором до матеріалів справи надано відповідь відділу Держземагенства у Приазовському районі Запорізької області №646/02-08 від 11.06.2014 р., відповідно до якої земельна ділянка площею 6,4000 га (надана гр. ОСОБА_4) розташована за межами населеного пункту Новоспаської сільської ради, належить до земель державної власності (землі запасу).

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем п.1 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14»), передано в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення, державної власності, розташовані за межами сіл сільської ради.

Пунктом «а» ч.2 ст.22 Земельного кодексу України передбачено, що до земель сільськогосподарського призначення належать, зокрема, сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).

Відповідно до ч.4 ст.122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Пунктом 1 «Положення про Державне агентство земельних ресурсів України», затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 №445 Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Відповідно до пп.6-1 п.4. «Положення про Державне агентство земельних ресурсів України», Держземагентство України відповідно до покладених на нього завдань: передає відповідно до закону безпосередньо або через визначені в установленому порядку територіальні органи земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що земельні ділянки, зазначені у додатку №1 до оскаржуваного рішення, відносяться до земель сільськогосподарського призначення державної власності, а відтак органом, який відповідно до чинного законодавства має право передати вищевказану земельну ділянку в оренду є Державне агентство земельних ресурсів України та його територіальні органи.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті пункту 1 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14») вийшов за межі повноважень, передбачених чинним законодавством, а отже наявні підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.

Стосовно скасування пункту 2 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14»), суд зазначає наступне.

При розгляді справи судом встановлено, що п.2 оскаржуваного рішення продовжено тимчасово жителям сіл сільської ради, терміном до 1 червня 2014 року, користування на умовах оренди земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства в межах села, та під будівлями (додаток №2), а саме в межах населеного пункту продовжено тимчасовий договір оренди з ТОВ «Агро-Квін» на земельну ділянку площею 45903 м2.

Згідно відповіді відділу Держземагенства у Приазовському районі Запорізької області №646/02-08 від 11.06.2014 р. земельна ділянка площею 45903м2 під складами розташована в межах населеного пункту Новоспаської сільської ради, належить до земель комунальної власності.

Відповідно ч.1 ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що земельні ділянки зазначені у додатку №2 до оскаржуваного рішення, відносяться до земель комунальної власності, а тому відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в України» та Земельного кодексу України можуть передаватися в оренду за рішенням сільської ради.

Суд не приймає посилання представника позивача, як на підставу протиправності п.2 оскаржуваного рішення, на те, що вказаний у пункті 2 рішення договір оренди не був зареєстрований в реєстраційній службі Приазовського РУЮ Запорізької області, з огляду на наступне.

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Згідно ст.126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Указом Президента України від 06.04.2011 №401/2011 затверджено положення про Державну реєстраційну службу України, яким передбачено, що Державна реєстраційна служба України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади міста Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.

Суд зазначає, що законодавець пов'язує виникнення права користування земельною ділянкою з моментом державної реєстрації такого права у встановленому законодавством порядку.

Пунктом 2.1 договору оренди земельної ділянки від 23.01.2014 р. укладеного між ТОВ «Агро-Квін» та Новоспаською сільською радою Приазовського району Запорізької області (на підставі рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік») передбачено, що договір набуває чинності з дати його державної реєстрації.

Разом з тим, суд зазначає, що не реєстрація у встановленому законодавством порядку договору оренди земельної ділянки не впливає на правомірність рішення сільської, селищної, міської ради про виділення у користування земельної ділянки. Не реєстрація у встановленому законодавством порядку договору оренди може свідчити про неналежне виконання сторонами умов договору оренди, а також може свідчити про відсутність виникнення права користування земельною ділянкою, оскільки відповідно до приписів ст.125 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права.

Щодо визнання протиправним та скасування п.3 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14»), суд зазначає наступне.

Пунктом п.3 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14») зобов'язано вказаних громадян в додатках №1-2 звернутися до 1 червня 2014 року в відділ Держкомзему Приазовського району щодо оформлення документів на виділення та користування земельними ділянками.

Разом з тим, у зв'язку із скасуванням п.1 оскаржуваного рішення, суд приходить до висновку про необхідність скасування п.3 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14»), в частини зобов'язання громадян, вказаних в додатку №1 звернутися до 1 червня 2014 року в відділ Держкомзему Приазовського району щодо оформлення документів на виділення та користування земельними ділянками.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

При розгляді справи встановлено, що відповідач при прийнятті пункту 1 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14») вийшов за межі повноважень, передбачених чинним законодавством.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог виконуючого обов'язки прокурора Приазовського району Запорізької області.

На підставі приписів ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов виконуючого обов'язки прокурора Приазовського району Запорізької області до Новоспаської сільської ради Приазовського району Запорізької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Державна інспекція сільського господарства в Запорізькій області, товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Квін», ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати п.1 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14»).

Визнати протиправним та скасувати п.3 рішення від 20.12.2013 р. №15-31/13 «Про продовження терміну дії тимчасових договорів оренди на земельні ділянки на 2014 рік» (зі змінами внесеними рішенням №02 від 25.04.2014 р. «Про розгляд подання Прокуратури Приазовського району від 04.04.2014 №63-867вих-14»), в частини зобов'язання громадян, вказаних в додатку №1 звернутися до 1 червня 2014 року в відділ Держкомзему Приазовського району щодо оформлення документів на виділення та користування земельними ділянками.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя К.В. Мінаєва