Постанова від 08.04.2014 по справі 807/753/14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2014 рокум. Ужгород№ 807/753/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Іванчулинець Д.В.

при секретарі

за участю:

представника позивача: не з'явився ,

представника відповідача: не з'явився ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" про стягнення заборгованості по мировій угоді в сумі 194304, 12 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 24.12.2010 року було затверджено мирову угоду, відповідно до якої, згідно списку кредиторів заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду в Тячівському районі ГДСЛАП «Закарпатагроліс» в особі філії «Тячівдержспецлісгосп» складала 237839,12 грн.

З моменту затвердження мирової угоди боржником внесено в рахунок погашення боргу по розстроченим сумам 43535,00 грн. Несплачений залишок складає 194304,12 грн. Вказана сума боргу є безспірною, адже була визнана у відповідності до закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Відтак, просить суд позовні вимоги задовольнити.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак надав суду клопотання, яким просив суд розглядати справу без його участі за наявними матеріалами справи

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою вказаною в позовній заяві, відтак, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

У відповідності до ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Головне державне спеціалізоване Лісогосподарське агропромислове підприємство "Закарпатагроліс" в особі філії "Тячівдержспецлісгоспу" (далі ГДСЛАП "Закарпатагроліс") відповідно до п. 3 ст. 15 Закону України "Про загальнообов¦'язкове пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058, набув статусу платника страхових внесків.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 10.06.2009 року за заявою управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі порушено провадження у справі №16/80 про банкрутство Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства «Закарпатагроліс». 31.05.2010 року ухвалою Господарського суду Закарпатської області було затверджено мирову угоду, відповідно до якої, згідно списку кредиторів заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду в Тячівському районі ГДСЛАП «Закарпатагроліс» в особі філії «Тячівдержспецлісгосп» складала 237839,12 грн.

Відповідно, до довідки Управління статистики у Тячівському районі у складі Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" утворено відокремлений підрозділ - філію "Тячівдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс".яка не є юридичною особою, а а отже підприємство несе відповідальність за зобов'язаннями Філії.

Як встановлено в ході судового розгляду, з моменту затвердження мирової угоди боржником внесено в рахунок погашення боргу по розстроченим сумам 43535,00 грн. Несплачений залишок складає 194304,12 грн. в т.ч..

Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних міркувань:

Управління Пенсійного фонду України в тячівському районі Закарпатської області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року 2001 № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями .

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01 березня 2001 року 2001 № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14 травня 1992 року № 2343-ХІІ (далі - Закон № 2343-ХІІ) мирова угода - домовленість між боржником та кредитором (групою кредиторів) про відстрочку та (або) розстрочку платежів або припинення зобов'язання за угодою сторін (далі - прощення боргів).

Згідно із ч. 8 ст. 39 Закону № 2343-ХІІ передбачено, що у разі невиконання мирової угоди кредитори можуть пред'явити свої вимоги до боржника в обсязі, передбаченому цією мировою угодою. У разі порушення провадження у справі про банкрутство цього ж боржника обсяг вимог кредиторів, щодо яких було укладено мирову угоду, визначається в межах, передбачених зазначеною мировою угодою.

Отже, Державне спеціалізоване Лісогосподарське агропромислове підприємство "Закарпатагроліс" в особі філії "Тячівдержспецлісгоспу" не погасило заборгованість із сплати розстрочених сум страхових внесків, згідно мирової угоди в загальній сумі 194304,12 грн. до управління ПФУ у Тячівському районі Закарпатської області.

Отже, оскільки Відповідачем невиконані зобов'язання перед Пенсійним фондом за мировою угодою у розмірі 194304,12 грн., мирова угода недійсною не визнавалась, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України у тячівському районі Закарпатської області до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства «Закарпатагроліс " про стягнення заборгованості у сумі 194304,12, грн.

Враховуючи положення ст. 94 КАС України, передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємство "Закарпатагроліс" про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс " (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька,буд.150, код ЄДРПОУ - 32434750) на користь управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області (90500, Закарпатська область, м. Тячів, вул.. Робітнича, 18, код ЄДРПОУ - 20449713) заборгованість по мировій угоді в сумі 194304,12 грн.(сто дев'яносто чотири тисячі триста чотири гривні 12 коп).

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяД.В. Іванчулинець