Постанова від 16.06.2014 по справі 372/2820/14-а

Справа № 372/2820/14-а

2-а-103/14

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 червня 2014 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Потабенко Л.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

02 червня 2014 року позивач звернувся з даним позовом до суду, мотивуючи свої вимоги тим, що 14.03.1997 року обласною спеціалізованою МСЕК її чоловік був визнаний інвалідом 2 групи профзахворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 17.07.1997 року йому була призначена пенсія по інвалідності у розмірі фактичних збитків відповідно до ст.. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та була обчислена із заробітної плати, яка була виплачена чоловіку за роботу у зоні відчуження 27.04.1986 року. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік. Відповідно до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України № 3807 від 05.03.2014 року його захворювання, яке призвело до смерті, пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 20.03.2014 року Київською обласною державною адміністрацією відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року № 1105 їй було видано посвідчення дружини померлого громадянина категорії 1, смерть якого пов»язана з Чорнобильською катастрофою № НОМЕР_2 с. 24.04.2014 року вона звернулася до УПФУ в м. Обухові та Обухівському районі з заявою про переведення її із пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника. Рішенням від 05.05.2014 року їй було відмовлено у призначенні пенсії, оскільки вона не надала первинних документів про час та місце перебування її чоловіка на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тому просив суд визнати дії відповідача протиправними, та зобов'язати відповідача призначити та доплатити пенсію у зв»язку із втратою годувальника із заробітку, одержавного її чоловіком ОСОБА_2, за роботу в зоні відчуження 27 квітня 1986 року, у розмірі відшкодування фактичних збитків, відповідно до довідки ПАТ «Обухівське автотранспортне підприємство 13238» № 45 від 24.04.2014 року з 24.04.2014 року, та забов»язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення відповідно до ст.. 267 КАСУ.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження без судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Відповідач подав свої заперечення в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог в зв"язку з їх безпідставністю та необґрунтованістю.

Керуючись принципами верховенства права та законності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні повідомлених сторонами обставин, вбачається, що наявні достатні підстави для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення в порядку скороченого провадження.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та працював у зоні відчуження.

27 квітня 1986 року від впливу іонізуючого випромінювання ОСОБА_2, втратив здоров'я, внаслідок чого став інвалідом.

14 березня 1997 року ОСОБА_2, визнано інвалідом 2 групи внаслідок роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2,що підтверджується свідоцтвом про смерть від 10.01.2014 року серії НОМЕР_1.

20.03.2014 року Київською обласною державною адміністрацією відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року № 1105 їй було видано посвідчення дружини померлого громадянина категорії 1, смерть якого пов»язана з Чорнобильською катастрофою № НОМЕР_2 с, що підтверджується копією посвідчення № НОМЕР_2 с від 20.03.2014 року.

Позивач звернувся до відповідача з заявою про переведення її з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника призначену її чоловіку по інвалідності у розмірі фактичних збитків виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження 27 квітня 1986 року, відповідно до вимог постанови КМУ № 1210 від 23.11.2011 р. "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням від 05.05.2014 р. відповідач відмовив позивачу у переведенні на пенсії по втраті годувальника у зв'язку з відсутністю первинних документів які стверджували б періоди роботи в зоні відчуження.

Право на отримання пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи регулюються законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема ст. 54 цього закону. З 01.01.2012 року розмір пенсії вказаним громадянам розраховується відповідно до постанови КМУ № 1210 від 23.11.2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Цією постановою затверджений порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який визначає механізм обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок захворювання під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Надана позивачем довідка для переведення на пенсію по втраті годувальника на підставі ст. ст.. 52, 54 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд вважає достатніми доказами, які підтверджують факт роботи позивача по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 27 квітня 1986 року.

Згідно вимог статті 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

В даному випадку відповідач, на думку суду, діяв всупереч вимогам ч.2 ст.19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Цей критерій вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації, тим самим відповідач повинен був ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають значення для правильного вирішення конкретного питання, але він цього не вчинив, а тому суд вважає за необхідне визнати дії відповідача щодо формального розгляду заяви позивача неправомірними.

Визнаючи дії відповідача неправомірними суд вважає за необхідне задовольнити наступну вимогу позивача про зобов'язання відповідача вчинити відповідні дії, так як дані вимоги є похідними від визнання дій відповідача неправомірними.

Відповідно до ст.267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, тому дана вимога позивача підлягає до задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 184-186, 254 КАС України, ст. 54 ЗУ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Постанови КМУ № 1210 від 23.11.2011 р. "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у місті Обухові та Обухівському районі Київської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії по втраті годувальника, із заробітку одержаного ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження 27 квітня1986 року, у розмірі відшкодування фактичних збитків відповідно до довідки ПАТ "Обухівське автотранспортне підприємство 13238 " від 24.04.2014 року № 45.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у місті Обухові та Обухівському районі Київської призначити та доплатити ОСОБА_1 пенсію у зв'язку з втратою годувальника, одержаного ОСОБА_2 за роботу в зоні відчуження 27 квітня1986 року, у розмірі відшкодування фактичних збитків відповідно до довідки ПАТ "Обухівське автотранспортне підприємство 13238 " від 24.04.2014 року № 45 починаючи з 24.04.2014 року.

Зобов'язати відповідача - Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі Київської області, відповідно до ст. 267 КАС України надати суду до 01 серпня 2014 року звіт про виконання постанови суду.

Постанова підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Обухівський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня оголошення постанови в повному обсязі, а учасниками судового розгляду, які не були присутні у судовому засіданні протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяПотабенко Л. В.