Постанова від 12.06.2014 по справі 629/2489/14-п

Справа № 629/2489/14-п

Номер провадження 3/629/424/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.06.2014 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Горчакова О.І., розглянувши матеріал, який надійшов із Лозівського МВ ГУМС України в Харківській області відносно громадянина

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженого м. Харків, пенсіонера, не працюючого, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1

відповідно до ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, який має право: ст. 268 КУпАП -особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: ознайомлюватися з матеріалами справи; давати пояснення; подавати докази; заявляти прохання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги, особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою, на якій ведеться справа, і користуватися послугами перекладача, якщо він володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржувати постанову за справою; та ст. 63 Конституції України - особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом,

про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

10 червня 2014 року за вхідним номером 15839 до канцелярії Лозівського міськрайонного суду надійшов матеріал щодо громадянина ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП (а.с. 17).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ХА № 001118 від 01.06.2014 року, вбачається, що 01.06.2014 року близько 10 години 30 хвилин гр. ОСОБА_1 по вул. Карла Лібкнехта в м. Лозова поряд з ТОВК «Лозівський ринок», здійснював роздрібну реалізацію цигарок, які не марковані марками акцизного збору України, без наявності ліцензії на даний вид діяльності.

До матеріалу додані: протокол про адміністративне правопорушення ХА № 001118 від 01.06.2014 року (а.с. 1); постанова у справі про адміністративне правопорушення від 01.06.2014 року (а.с. 2); протокол виявлення та вилучення (а.с. 3); розписка ОСОБА_1 (а.с. 4); письмові пояснення ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (а.с. 5, 6, 7); довідка Лозівської ОДПВ ГУ Міндоходів України (а.с. 8); довідка АРМОР (а.с. 9); документи, що характеризують особу ОСОБА_1 (а.с. 10-15); квитанція № 1956 (а.с. 16).

Вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що їх необхідно повернути для належного оформлення, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.

Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) згідно з вимогами ст. 280 КУпАП зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення визначені статтею 256 КУпАП, згідно якої у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від підписання.

Згідно з приписами ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Установлено, що протокол про адміністративне правопорушення ХА № 001118 від 01.06.2014 року, постанова у справі про адміністративне правопорушення від 01.06.2014 року, протокол виявлення та вилучення, квитанція № 1956 - містять виправлення, у номері статті та даті складання.

У протоколі про адміністративне правопорушення ХА № 001118 від 01.06.2014 року у графі «Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення отримав» зазначена дата « 01.02.2014 року», тоді як протокол складено 01 червня 2014 року.

Також, в порушення Порядку зберігання вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення речей і документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2012 р. № 17, - предмети вчинення правопорушення не передані до суду разом з адміністративним матеріалом.

Вказані невідповідності у адміністративному матеріалі, позбавляють суд можливості повно, всебічно, об'єктивно з'ясувати обставини справи та прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі та встановити обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст.280 КпАП України.

Тому, матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КпАП України слід повернути до Лозівського МВ ГУМВС України в Харківській області для виконання вимог чинного законодавства.

Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 (із змінами) визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Адміністративний матеріал підлягає направленню для належного оформлення.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 33-35, 251, 254, 256, 268, 277, 278 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Лозівського МВ ГУМВС України в Харківській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.І.Горчакова