Рішення від 18.06.2014 по справі 638/7152/14-ц

Справа № 638/7152/14-ц

Провадження № 2/638/3708/14

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2014р. Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Лазюка С.В.,

при секретарі - Гребінник А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОНКОРД-1», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Харківська міська санітарно - епідеміологічна станція, Виконавчий комітет Харківської міської Ради про визнання недійсним нарахувань щодо оплати послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, здійснення перерахунку та стягнення надлишково сплачених коштів,

ВСТАНОВИВ:

04.05.2014р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання недійсним нарахувань щодо оплати послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, здійснення перерахунку та стягнення надлишково сплачених коштів.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно договору купівлі-продажу /р.3245/21.12.2006/ ОСОБА_1 належить нежитлове приміщення №6-10 в літ. «А-10» 1-го поверху за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно статуту, ОСББ «Конкорд-1» створено власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, та метою його створення є забезпечення захисту прав його членів та дотримання ним обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. 24.10.2011 року ОСОБА_1 був підписаний договір №ОФ-2 між ОСББ «Конкорд-1» та ОСОБА_1 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, який був датований 01. 02.2011 р.

До серпня 2011 року ОСББ «КОНКОРД-1» надавало ОСОБА_1 відповідні калькуляції та рахунки на оплату послуг з утримання будинку та прибудинкової території з розрахунку 3 грн. 49 коп. за 1 кв. метр площі, що перебуває у власності споживача послуг, а з серпня 2011 року тариф за ті ж самі послуги особисто для ОСОБА_1 безпідставно встановлено вдвічі більший, тобто 6 грн. 98 коп. за 1 кв. метр, але для всіх інших мешканців будинку тариф залишився 3 грн. 49 коп.. Згідно нового тарифу плата за вивіз твердих побутових відходів склала 0 грн. 42 копійки за 1 кв. метр, що в 8 разів перевищує тариф, встановлений рішенням Харківської міської влади; оплата за дератизацію та дезінсекцію склала 0 грн. 02 коп. за 1 кв. метр за умови, що ця послуга фактично не виконувалась; плата за поточний ремонт склала 0 грн. 56 коп. за 1 кв. метр, яка не погоджувалась з ОСОБА_1 ніякою додатковою угодою у відповідності до п. 2.5. Договору №ОФ 2 між ОСББ «Конкорд-1» та ОСОБА_1 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території; нарахування витрат з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води перевищує в десятки разів більше фактичних витрат; нарахування витрат ОСОБА_1 з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах визначалися за тарифами, що перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1; нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування котельної, ГРП становить 2 грн. 80 коп. за 1 кв. метр, що в декілька разів перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1; нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування вентиляційних мереж становить 0 грн. 32 коп. за 1 кв. метр, що в декілька разів перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1; нарахування витрат ОСОБА_1 з прибирання прибудинкової території склав 0,76 грн. за 1 кв. метр, що втричі більше, ніж сплачують мешканці будинку; нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування внутрішніх мереж електропостачання складає 0,32 грн., що взагалі не передбачено законодавством; нарахування витрат ОСОБА_1 з прибирання технічного поверху, підвалів, даху встановлено 0,48 грн. за 1 кв. метр, що в 6 разів більше, ніж сплачують мешканці будинку. Загальна сума надлишково сплачених коштів складає 30649 грн. 88 коп., яку позивач, просив стягнути з відповідача. На підтвердження своїх позовних вимог позивач посилається на рішення апеляційного суду Харківської області від 28.05.2014 року, у відповідності до якого визнанно недійсним рішення загальних зборів членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Конкорд-1» від 30 червня 2011 року в частині збільшення та затвердження нових тарифів комунальних послуг для офісних приміщень.

В судовому засіданні позивач та його представники позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Представник Відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, але не надав до суду ніяких заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Згідно із ч. 2 ст. 59 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Статтею 60 ЦПК України передбачено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Встановлюючи наявність або відсутність фактів, якими обґрунтовувалися вимоги чи заперечення, визнаючи одні та відхиляючи інші докази, суд має свої дії мотивувати та враховувати, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 4 ст. 60 ЦПК).

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Харківська міська санітарно - епідеміологічна станція в судове засідання не з'явилася з не відомих суду причин, хоча про час і місце розгляду даної цивільної справи була повідомлена своєчасно та належним чином, причини своєї неявки суду не повідомила.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Виконавчий комітет Харківської міської Ради в судове засідання не з'явилася з не відомих суду причин, хоча про час і місце розгляду даної цивільної справи була повідомлена своєчасно та належним чином, причини своєї неявки суду не повідомила.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, його представників, представника відповідача, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів, Згідно договору купівлі-продажу (договір купівлі-продажу /р.3245/21.12.2006/ ОСОБА_4, приватний нотаріус ХМНО) ОСОБА_1 належать нежитлові приміщення №6-10 в літ. «А-10» 1-го поверху за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно Статуту, ОСББ «Конкорд-1» створено власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, і згідно п.1.4. Статуту вказане ОСББ створено виключно для управління, утримання, обслуговування, ремонту та реконструкції житлового будинку та споруд та утримання прибудинкової території, та згідно п.2.1. Статуту метою створення ОСББ є забезпечення захисту прав його членів та дотримання ним обов'язків щодо належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Відповідно до ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду" власники приватизованого житла в багатоквартирних будинках є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і мають сплачувати свою частку витрат у загальних витратах на утримання будинку (житла) та прибудинкової території.

24.10.2011 року між ОСОБА_1 та ОСББ «Конкорд-1» був підписаний договір №ОФ 2 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, який був датований 01. 02.2011 р.

У відповідності до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною. Згідно ч. 3 ст. 639 ЦК України, якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами. Також ст.640 ЦК України регламентує, що договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Тобто, фактично Договір №ОФ 2 між ОСББ «Конкорд-1» та ОСОБА_1 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території набрав законної сили з моменту підписання його ОСОБА_1, тобто з 24.10.2011 р.

До серпня 2011 року ОСББ «КОНКОРД-1» надавало ОСОБА_1 відповідні калькуляції та рахунки на оплату послуг з утримання будинку та прибудинкової території з розрахунку 3 грн. 49 коп. за 1 кв. метр площі, що перебуває у власності споживача послуг, а з серпня 2011 року тариф за ті ж самі послуги особисто для ОСОБА_1 безпідставно встановлено вдвічі більший, тобто 6 грн. 98 коп. за 1 кв. метр, але для всіх інших мешканців будинку тариф залишився 3 грн. 49 коп.. Згідно нового тарифу плата за вивіз твердих побутових відходів склала 0 грн. 42 копійки за 1 кв. метр, що в 8 разів перевищує тариф, встановлений рішенням Харківської міської влади; оплата за дератизацію та дезінсекцію склала 0 грн. 02 коп. за 1 кв. метр за умови, що ця послуга фактично не виконувалась; плата за поточний ремонт склала 0 грн. 56 коп. за 1 кв. метр, яка не погоджувалась з ОСОБА_1 ніякою додатковою угодою у відповідності до п. 2.5. Договору №ОФ 2 між ОСББ «Конкорд-1» та ОСОБА_1 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території; нарахування витрат з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води перевищує в десятки разів більше фактичних витрат; нарахування витрат ОСОБА_1 з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах визначалися за тарифами, що перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1; нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування котельної, ГРП становить 2 грн. 80 коп. за 1 кв. метр, що в декілька разів перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1; нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування вентиляційних мереж становить 0 грн. 32 коп. за 1 кв. метр, що в декілька разів перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1; нарахування витрат ОСОБА_1 з прибирання прибудинкової території склав 0,76 грн. за 1 кв. метр, що втричі більше, ніж сплачують мешканці будинку; нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування внутрішніх мереж електропостачання складає 0,32 грн., що взагалі не передбачено законодавством; нарахування витрат ОСОБА_1 з прибирання технічного поверху, підвалів, даху встановлено 0,48 грн. за 1 кв. метр, що в 6 разів більше, ніж сплачують мешканці будинку.

Так, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» був затверджений ПОРЯДОК формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і поширюється на суб'єктів господарювання всіх форм власності, які надають послуги (далі - виконавці), суб'єктів господарювання всіх форм власності, що спеціалізуються на виконанні окремих послуг, на умовах субпідрядних договорів з виконавцями (далі - субпідрядники), органи місцевого самоврядування, власників, орендарів житлових будинків (гуртожитків), власників (наймачів) квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках). Тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - тариф на послуги) - вартість надання таких послуг, розрахована на основі економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість. Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг згідно з додатком до цього Порядку. З власниками (наймачами) квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та власниками, орендарями нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) укладається договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - договір про надання послуг). Послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід'ємною частиною договору про надання послуг. Інформація про перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, їх вартість, структуру тарифу, його зміну з обґрунтуванням її необхідності доводиться до відома споживачів у порядку, затвердженому Мінрегіоном. Під час установлення тарифу на послуги необхідно забезпечувати прозорість визначення вартості усіх послуг з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).

Судом також встановлено, що з серпня 2011 року ОСББ «Конкорд-1» прийняв рішення про збільшення тарифів на вивезення твердих побутових відходів до ОСОБА_1. Поруч із тарифом на вивезення твердих побутових відходів вказаним рішенням було також встановлено тариф на вивезення відходів з розрахунку за один квадратний метр площі будинку. Таким чином, ОСББ «КОНКОРД-1» був встановлений новий тариф для ОСОБА_1, розрахунок якого було здійснено без врахування кількості зареєстрованих мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1. Згідно п.1 ст.31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», порядок формування тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг другої групи визначає Кабінет Міністрів України. Зважаючи на це, зазначене рішення ОСББ «Конкорд-1» вважаємо незаконним, оскільки воно прийняте всупереч нормам постанови КМ України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». Зазначена Постанова є обов'язковою для застосування у разі, якщо вивезення побутових відходів є складовою послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до постанови КМ України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком. Також Постановою встановлено формулу розрахунку вартості послуг з вивезення твердих відходів: Вфо = (Втв + Ввв + Врв + Врі ) : Пзж, де:

Пзж -сумарна загальна площа (зазначена у технічному паспорті житлового будинку (гуртожитку);

Вфо- вартість вивезення твердих відходів(збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення), що визначається за формулою;

Втв- вартість вивезення твердих побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення);

Ввв - вартість вивезення великогабаритних відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення);

Врв - вартість вивезення ремонтних відходів (збирання,зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення;

Врі - вартість вивезення рідких відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення), що утворюються в будинку за відсутності централізованого водопостачання та каналізації і зберігаються у вигрібних ямах.

Втв=Кфо*Нтв*Ттв, де:

Кфо- кількість фізичних осіб, реєстрація місця проживання яких здійснена за адресою житлового будинку(гуртожитку);

Нтв-норма вивезення твердих відходів у куб. метрах на одну фізичну особу з розрахунку на місяць, що затверджується органом місцевого самоврядування в установленому порядку;

Ттв - тариф на вивезення 1 куб. метра твердих відходів(без урахування податку на додану вартість), встановлений органом місцевого самоврядування.

При застосуванні цієї формули неможливо обчислити розміри тарифу без кількості фізичних осіб, зареєстрованих в будинку і відповідно для кожного будинку вираховується свій розмір тарифу. Тому ОСББ «КОНКОРД-1» не мав права затверджувати окрему складову тарифу для ОСОБА_1 у будинку за адресою: АДРЕСА_1.

Питання формування тарифу на вивезення побутових відходів врегульовано, крім постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 також постановами Кабінету Міністрів України №1010 від 26.07.2006 року та №1070 від 10.12.2008 року.

Відповідно п.27 постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 №1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» одиниця калькулювання собівартості послуги 1 куб. метр або 1 тонна (за наявності вагового обладнання) побутових відходів.

Цей порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів. Тобто, якби ОСББ «КОНКОРД-1» застосовував його під час формування та затвердження тарифу на вказану послугу, то одиниця калькування послуги становила б 1 куб. метр, так як постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 р.№1010 не передбачає можливості формування тарифу у квадратних метрах.

Крім цього, постанова Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р.№1070 «Про затвердження правил надання послуг з вивезення побутових відходів» містить форму типового договору про вивезення побутових відходів.

В п.1 ст.31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» зазначено, що порядок формування тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг другої групи (в тому числі на вивезення ТПВ) визначає Кабінет Міністрів України.

Проте ОСББ «КОНКОРД-1» своїм рішенням затвердив тариф за кв. метр, розрахований за формулою, не передбаченою жодним нормативним актом КМУ: тариф за 1 куб. метр множиться на плановий річний обсяг вивозу відходів і отримана сума ділиться на 12 місяців. Таким чином, отриманий тариф за кв. метр площі множиться на площу конкретного будинку і з порушенням обов'язкових для виконання постанов КМУ №869 від 01.06.2011р., №1010 від 26.07.2006р., №1070 від 10.12.2008 р. рахується вартість послуг для кожного об'єкта, зокрема, а за обсяг приймається площа квартир будинку. Такі порушення під час визначення обсягу та вартості послуг відбуваються через незаконне затвердження рішенням ОСББ «КОНКОРД-1» розміру тарифу за вивезення побутових відходів за кв. метр.

Рішенням ОСББ «КОНКОРД-1» про підвищення тарифу для ОСОБА_1 на послуги по вивезенню та утилізації твердих побутових відходів за 1 кв. метр площі будинку з ПДВ в розмірі 0,42 грн. відбулося з серпня 2011 року. Таким чином, належним способом захисту порушених прав буде його скасування в частині встановлення тарифу на послуги по вивезенню та утилізації твердих побутових відходів за 1 кв. метр площі будинку з ПДВ в розмірі 0,42 грн., що забезпечить відновлення порушених прав та законних інтересів ОСОБА_1.

Окрім того, про незаконність підвищення тарифу для ОСОБА_1 на послуги по вивезенню та утилізації твердих побутових відходів за 1 кв. метр площі будинку з ПДВ в розмірі 0,42 грн. відбулося з серпня 2011 року беззаперечно свідчить порушення процедури його прийняття, оскільки таке рішення прийняте без погодження з Державною інспекцією України з контролю за цінами. Така процедура погодження цін та тарифів є обов'язковою всіма суб'єктами господарювання на підставі постанови КМ України від 27.02.2007 року №297.

Отже, сума надлишково сплачених коштів по вивезенню та утилізації твердих побутових відходів в період з серпня 2011 року по квітень 2013 року складає 1844грн. 26 коп. (серпень 2011 р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011 р., грудень 2011 р., січень 2012 р., лютий 2012 р., березень 2012 р., квітень 2012 р., травень 2012 р., червень 2012 р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012 р., грудень 2012 р., січень 2013 р., лютий 2013 р., березень 2013 р., квітень 2013 р.. Всього 21 місяць).

Також, у відповідності до п. 14. Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій витрати з дератизації (Вдр) визначаються за формулою

де Пп - площа підвалу (першого поверху) житлового будинку (гуртожитку); Тдр - середньомісячний тариф на проведення дератизаційних робіт (на 1 кв. метр площі дератизації); Кс - кількість сміттєприймальних камер будинку; Тк - середньомісячний тариф на проведення дератизаційних робіт в одній сміттєприймальній камері будинку.

Середньомісячний тариф на проведення дератизаційних робіт визначається за калькуляцією відповідної санітарно-епідеміологічної служби.

Витрати з дезінсекції (Вді) визначаються за формулою

де Тді - вартість проведення робіт з дезінсекції, визначена згідно з калькуляцією відповідної санітарно-епідеміологічної служби (на 1 кв. метр площі).

Фактично ніяких робіт по дератизації та дезінсекції не проводились, а грошові кошти стягувалися з ОСОБА_1

Отже, сума надлишково сплачених коштів за дератизацію та дезінсекцію в період з серпня 2011 року по квітень 2013 р. складає 87 грн. 82 коп. із розрахунку 0, 02 грн. х 209,1 кв. м. х 21 міс. (серпень 2011 р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012р., березень 2012р., квітень 2012 р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р.. Всього 21 місяць).

Як вбачається з матеріалів справи відрахування на поточний ремонт у розмірі 0 грн. 56 коп. за 1 кв. метр взагалі не погоджується з умовами Договору №ОФ 2 між ОСББ «Конкорд-1» та ОСОБА_1 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, оскільки у відповідності до п. 2.5. вказаного Договору у разі виникнення необхідності проведення поточного ремонту та виконання інших послуг Управителем, що не передбачені п. 2.4. найменування цих послуг та розмір тарифів узгоджується згідно Статуту на загальних зборах членів об'єднання та оформлюється додатковою угодою до даного Договору, який є невід'ємною його частиною.

Тобто, відрахування на поточний ремонт у розмірі 0,56 грн.. взагалі не є законним. А сума надлишково сплачених коштів складає 2459 грн. 02 коп. із розрахунку: 0,56грн. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012 р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р. Всього 21 місяць).

У відповідності до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій калькуляційною одиницею є 1 кв. метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи. Згідно п. 7 вказаного Порядку витрати з прибирання прибудинкової території (Впт) визначаються за формулою

де Оз - заробітна плата; Вф - відрахування із заробітної плати внесків до Пенсійного фонду України та інших фондів соціального страхування; Н - накладні витрати; М - матеріальні витрати; І - обов'язкові платежі до бюджету; Пз - сумарна загальна площа (зазначена у технічному паспорті житлового будинку (гуртожитку) квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку).

Але нарахування витрат з прибирання прибудинкової території для ОСОБА_1 здійснювалося за тарифом 0 грн. 76 коп., що перевищує в 3 рази вартості для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1. Отже сума надлишково сплачених коштів становить 3 337, 24 коп. з розрахунку 0,76 грн. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р. Всього 21 місяць).

Згідно п. 22 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій витрати з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води (Во) визначаються за формулою

де Озе - заробітна плата електриків; Те - тариф на 1 кВт•г електроенергії; Не - кількість електроенергії, що використовується для освітлення місць загального користування, підвальних приміщень та підкачування води з розрахунку на місяць.

Але нарахування витрат особисто для ОСОБА_1 з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води перевищує в десятки разів вартості, ніж для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1. Отже сума надлишково сплачених коштів становить : 3249 грн. 41 коп. , з розрахунку 0,74 грн. Х 209,1 кв.м. х 21 місяць ( серпень 2011 року, вересень 2011р, жовтень 2011 р., листопад 2011 р., грудень 2011 р., січень 2012 р., лютий 2012 р., березень 2012 р., квітень 2012 р., травень 2012 р., червень 2012 р., липень 2012 р., серпень 2012 р., вересень 2012 р., жовтень 2012 р., листопад 2012 р., грудень 2012 р., січень 2013 р., лютий 2013 р., березень 2013 р., квітень 2013 р. Всього 21 місяць).

У відповідності до п.13 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій витрати з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах визначаються за кожною інженерною системою окремо.

У разі виконання робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем субпідрядним способом витрати визначаються згідно з договорами, укладеними між виконавцем та субпідрядниками.

Внутрішньобудинковою системою гарячого, холодного водопостачання та централізованого опалення є система від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).

Внутрішньобудинковою системою водовідведення є система від місця скидання стоків у перший колодязь на випуску з будинку (колодязь не належить до внутрішньобудинкової системи) до трійника включно на відгалуженні від стояка, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).

Загальна вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових інженерних систем визначається як сума вартості технічного обслуговування наявних у житловому будинку (гуртожитку) внутрішньобудинкових систем.

Вартість обслуговування обладнання для підкачування води відшкодовує суб'єкт господарювання, у власності або на балансі чи в користуванні якого перебуває таке обладнання.

Витрати з промивання внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та вартість виконання робіт з гідравлічного випробування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення з урахуванням вартості води враховується під час визначення витрат з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення.

У разі відхилення водно-хімічних параметрів теплоносія від нормативних витрати з промивання систем централізованого опалення (крім відкритих систем теплопостачання) відшкодовує виробник теплової енергії.

Примірний перелік робіт з технічного обслуговування визначається Мінрегіоном.

Але нарахування витрат ОСОБА_1 з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та з ліквідації аварій у внутрішньоквартирних мережах визначалися за тарифами, що перевищують оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1.

Отже сума надлишково сплачених коштів становить за обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання становить 1141 грн. 69 коп. з розрахунку 0, 26 грн. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011 р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012р., березень 2012 р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р.. Всього 21 місяць).

Сума надлишково сплачених коштів становить за обслуговування внутрішньобудинкових систем водовідведення становить 1317, 33 грн. з розрахунку 0,30 грн. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013 р.. Всього 21 місяць).

У відповідності до п.17 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій вартість робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також за наявності інших внутрішньобудинкових інженерних систем, не зазначених у пунктах 13 і 18 цього Порядку, у разі виконання таких робіт виконавцем визначається за формулою, наведеною в пункті 7 цього Порядку.

У разі виконання зазначених робіт субпідрядниками їх вартість визначається відповідно до договорів, укладених на поточний рік.

Але нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування котельної, ГРП становить 2 грн. 80 коп., що значно перевищує оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1.

Отже сума надлишково сплачених коштів за обслуговування котельної, ГРП становить 12 295 грн. 08 коп. з розрахунку 2грн. 80 коп. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011 р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012 р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р.. Всього 21 місяць).

Нарахування витрат ОСОБА_1 з обслуговування вентиляційних мереж становить 0 грн. 32 коп., що перевищує оплату для інших мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_1.

Сума надлишково сплачених коштів за обслуговування вентиляційних мереж становить 1405 грн. 15 коп. з розрахунку 0грн. 32 коп. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012 р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р. Всього 21 місяць).

Сума надлишково сплачених коштів за обслуговування внутрішніх мереж електропостачання становить 1405 грн. 15 коп. з розрахунку 0грн. 32 коп. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012 р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р. Всього 21 місяць).

Сума надлишково сплачених коштів за прибирання технічного поверху, підвалів, даху становить 2107 грн. 73 коп. з розрахунку 0грн. 48 коп. х 209,1 кв.м. х 21 місяць (серпень 2011р., вересень 2011р., жовтень 2011р., листопад 2011р., грудень 2011р., січень 2012р., лютий 2012 р., березень 2012р., квітень 2012р., травень 2012р., червень 2012р., липень 2012р., серпень 2012р., вересень 2012р., жовтень 2012р., листопад 2012р., грудень 2012р., січень 2013р., лютий 2013р., березень 2013р., квітень 2013р. Всього 21 місяць).

Суд вважає також за доречним посилання позивача та його представників на підтвердження позовних вимог на рішення апеляційного суду Харківської області від 28.05.2014 року, у відповідності до якого визнанно недійсним рішення загальних зборів членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Конкорд-1» від 30 червня 2011 року в частині збільшення та затвердження нових тарифів комунальних послуг для офісних приміщень.

Згідно ч.3 ст. 61 ЦПК України, обставини встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або кримінальній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, а частиною першою цієї статті передбачено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Задовольняючи апеляційну скаргу частково Апеляційний суд Харківської області зазначив, що вирішуючи спір в частині визнання рішення загальних зборів членів ОСББ недійсним, суд першої інстанції на зазначені положення закону уваги не звернув, не врахував, що на підставі оскаржуваного рішення у порушення вимог ст. 20 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» відповідачем було складено калькуляцію до типового договору про надання позивачеві послуг з утримання будинку та прибудинкової території за тарифами, які значно перевищують розмір тарифів для власників інших приміщень та які не були затверджені у встановленому законом порядку рішенням органу місцевого самоврядування, а відтак дійшов помилкового висновку про те, що рішенням загальних зборів ОСББ «Конкорд-1» не порушуються права та законні інтереси позивача та відмовив у задоволенні позову в цій частині.

На підставі вищевикладеного, ст. ст. 638-640 ЦК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», п.1ст.31 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», Постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р.№1070 «Про затвердження правил надання послуг з вивезення побутових відходів», п.27 Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 №1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» , ст.ст.10,11,60,88,212-214, 294 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОНКОРД-1», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Харківська міська санітарно - епідеміологічна станція, Виконавчий комітет Харківської міської Ради про визнання недійсним нарахувань щодо оплати послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, здійснення перерахунку та стягнення надлишково сплачених коштів - задовольнити.

Визнати незаконним нарахування Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОНКОРД-1» ОСОБА_1 надлишково сплачених ним коштів по вивезенню та утилізації твердих побутових відходів; за дератизацію та дезинфекцію; на поточний ремонт; з прибирання прибудинкової території; з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води; за обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання; за обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водовідведення; за обслуговування котельної, ГРП ; за обслуговування вентиляційних мереж; за обслуговування внутрішніх мереж електропостачання; за прибирання технічного поверху, підвалів, даху в період з серпня 2011 року по квітень 2013 року у відповідності до Договору №ОФ 2 на дання послуг по утриманню будинку та прибудинкової території.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОНКОРД-1» (код ЄДРПОУ 36456558, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_2) надлишково сплачені ним кошті у сумі 30649 (тридцять тисяч шістсот сорок дев'ять) гривень 88 копійок.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «КОНКОРД-1» (код ЄДРПОУ 36456558, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_2) судові витрати у сумі 306 (триста шість) гривень 50 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, яки брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення ухвалено і надруковано власноруч суддею Лазюк С.В. у нарадчій кімнаті.

Головуючий: суддя С.В. Лазюк