Справа №256/3495/14а
2а/256/167/2014
25.06.2014 року Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:
Головуючий - суддя Сватіков А.В.,
при секретарі - Клименко Д. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання дії протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
Позивачка звернулася до суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання дії протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.
Позивачка в адміністративному позові зазначила, що вона з 30 квітня 2014 року перебуває на обліку та отримую пенсію в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, як державний службовець. 30.04.2014 року вона подала до відповідача заяву про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, як державний службовець з урахуванням інших виплат (індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за непереривну працю). Рішенням відповідача № 86 від 08.05.2014 року їй було відмовлено в призначенні пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю. Підставою такої відмови в призначенні їй пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю послугувало те, що Законом України «Про державну службу» та постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 № 865 не передбачені індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення до щорічної відпустки та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за неперервну працю як складові заробітної плати державного службовця, які враховуються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», а також те, що відповідно до Інструкції по статистиці заробітної плати матеріальна допомога та індексація заробітної плати належать до заохочувальних та компенсаційних виплат. Позивачка вважає, що такі дії відповідача є протиправними, а рішення таким, що підлягає скасуванню. В період з 25.11.1991 року по 08.01.2004 року вона працювала в управлінні екології й радіаційного природокористування Донецького міськвиконкому, з 09.01.2004 року по 10.02.2005 року в головному економічному управлінні Донецької міськради, з 11.02.2005 року по 31.03.2008 року в управлінні екологічної безпеки Донецької міськради, з 01.04.2008 року по 29.04.2014 року в головному управлінні благоустрою й комунального обслуговування Донецької міськради на різних посадах державного службовця. До заяви про призначення пенсії від 29.04.2014 року нею були додані довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 29.04.2014 № 05/824 та 05/825 виданих головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради. Згідно стовбцю 9 вказаних довідок позивачці здійснювалися інші виплати за період з квітня 2009 року по березень 2013 року на загальну суму 47 610,55 грн. (індексація, матеріальна допомога на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за неперервну працю) на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» - заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Відповідно до ч. 6 ст. 33 Закону України «Про державну службу» - державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» - заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Відповідно п. 2.3.3 розділу II Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року за № 114/8713, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом) входить до складу фонду оплати праці. Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця. Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачені види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсії. Відповідно до частини першої вказаної статті, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу). Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Аналогічної позиції дотримується й Верховний Суд України в постановах від 20.02.2012 по справі № 21-430а11, від 14.05.2013 по справі № 21-125а13, від 28.05.2013 по справі № 21-97а13. З цих підстав позивачка просила суд визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька щодо відмови в призначенні їй пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю відповідно до довідок про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 29.04.2014 року № 05/824 та 05/825 виданих головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради, скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька від 08.05.2014 № 86 та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька призначити пенсію їй з моменту її звернення - 30.04.2014 року з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю.
Позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3, який діє на підставі договору про надання допомоги адвокатом, в судове засідання не прибули, але звернулася до суду із письмовою заявою в якій просили суд розглядати справу у її відсутність, позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання дії протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії вони підтримують у повному обсязі.
Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька Тарасова О. М., яка діє на підставі довіреності, в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання дії протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії не визнала, та посилаючись на Закон України «Про державну службу» та постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 № 865 зазначила, що перерахунок пенсії було проведено позивачці вірно, вважає , що дії УПФУ в Калінінському районі м. Донецька є законними, у зв'язку з чим просила суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи і надані докази, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання дії протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка ОСОБА_1 з 30 квітня 2014 року перебуває на обліку та отримує пенсію в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, як державний службовець.
Також, судом встановлено, що з 30.04.2014 року вона подала до відповідача заяву про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, як державний службовець з урахуванням інших виплат (індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за непереривну працю).
Рішенням відповідача № 86 від 08.05.2014 року позивачці було відмовлено в призначенні пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю. Підставою такої відмови в призначенні їй пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю послугувало те, що Законом України «Про державну службу» та постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 № 865 не передбачені індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення до щорічної відпустки та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за неперервну працю як складові заробітної плати державного службовця, які враховуються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», а також те, що відповідно до Інструкції по статистиці заробітної плати матеріальна допомога та індексація заробітної плати належать до заохочувальних та компенсаційних виплат.
Крім того, судом встановлено, що в період з 25.11.1991 року по 08.01.2004 року вона працювала в управлінні екології й радіаційного природокористування Донецького міськвиконкому, з 09.01.2004 року по 10.02.2005 року в головному економічному управлінні Донецької міськради, з 11.02.2005 року по 31.03.2008 року в управлінні екологічної безпеки Донецької міськради, з 01.04.2008 року по 29.04.2014 року в головному управлінні благоустрою й комунального обслуговування Донецької міськради на різних посадах державного службовця.
До заяви про призначення пенсії від 29.04.2014 року нею були додані довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 29.04.2014 № 05/824 та 05/825 виданих головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради.
Згідно стовбцю 9 вказаних довідок позивачці здійснювалися інші виплати за період з квітня 2009 року по березень 2013 року на загальну суму 47 610,55 грн. (індексація, матеріальна допомога на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за неперервну працю) на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 8 Конституції України, в Україні визнається та діє принцип верховенства права. Конституція має вищу юридичну силу, Закони та інші правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції є нормами прямої дії.
Відповідно до ч. 2 ст.11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Частиною третьою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суду перевіряють, серед іншого, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» - заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці», структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, встановлені Законом України «Про державну службу».
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Доплата за ранг провадиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Статтею 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Відповідно до ст.371 Закону України «Про державну службу» перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не містить визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсій. Із змісту ст.40 вказаного Закону вбачається, що з середньої заробітної плати (доходу) повинні бути сплачені страхові внески.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Чинне законодавство як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.
Постановою правління Пенсійного фонду України «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» №19-11 від 30 жовтня 2008 року передбачені форми довідок про заробітну плату, на підставі яких провадиться призначення (перерахунок) пенсії, в яких не враховано складові заробітної плати, запроваджені нормативно-правовими актами, які фактично виплачувались державним службовцям під час проходження ними державної служби.
Постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 13.08.2010 року по справі № 2а-4753/09/2670, яка набрала законної сили, постанова правління Пенсійного фонду України "Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 30 жовтня 2008 року № 19-11 визнана такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили щодо не включення до складових заробітної плати складових, які передбачені чинним законодавством. У зв'язку з чим, до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії були внесені зміни постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 та в цій довідці передбачено надання також довідки про розмір інших виплат, які враховуються при обчисленні пенсій відповідно до Закону України "Про державну службу" та з яких сплачено страхові внески, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Ухвалою від 21.11.2012 року по справі К-39768/10 Вищий адміністративний суд України визнав постанову Правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008 року №19-11 незаконною та такою, що не відповідає Постанові КМУ від 31.05.2000 року №865.
Згідно ст. 66 Закону України від 5 листопада 1991 року №1788- ХІІ «Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які, відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-1У «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Винагорода за вислугу років, встановлена посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання, є частиною заробітної плати зазначених посадових осіб, виплачується за рахунок та в межах фонду оплати праці, передбачено органами податкової служби в державному бюджеті України, враховується при обчисленні середнього заробітку, що зберігається за посадовою особою відповідно до законодавства, на неї нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому повинна враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця у розмірах, що виплачується на день звільнення посадової особи з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії, у даному випадку пенсії державного службовця.
В статті 33 Закону України «Про державну службу», на яку посилається Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, йдеться про умови оплати праці державних службовців, а не умови їх пенсійного забезпечення.
Згідно статті 35 Закону України «Про державну службу» щорічна відпустка державним службовцям надається з виплатою допомоги на оздоровлення. Зазначена матеріальна допомога має систематичний характер, оскільки виплачується щорічно і являється об'єктом для нарахування і утримання страхових внесків до пенсійного фонду.
Відповідно п.2.3.3 ст.2 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 1/8713, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом) входить до складу фонду оплати праці.
Отже, чинне законодавство як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.
Види оплати праці та інших виплат, які враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для перерахунку пенсії не повинні виходити із складової заробітної плати, яку отримував державний службовець на час виходу на пенсію, оскільки таке звуження суперечить ст. 37-1 Закону України «Про державну службу».
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.
Отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, висновок відповідача про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-ХІІ та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону № 1058-ІУ та стаття 66 Закону №1788-ХІІ.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо визнання протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю відповідно до довідок про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 29.04.2014 року № 05/824 та 05/825 виданих головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради, скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька від 08.05.2014 № 86 та зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька призначити пенсію ОСОБА_1 з моменту її звернення - 30.04.2014 з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст. ст. 33, 37 ЗУ «Про державну службу» та керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 160, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання дії протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю відповідно до довідок про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 29.04.2014 року № 05/824 та 05/825 виданих головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради.
Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька від 08.05.2014 року № 86.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька призначити пенсію ОСОБА_1 з моменту її звернення - 30.04.2014 року з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення до щорічної відпустки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової винагороди за неперервну працю.
Постанову виготовлено у повному обсязі 26.06.2014 року.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Калінінський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду. Якщо постанову суду було постановлено у письмовому провадженні, чи без виклику особи, яка її оскаржує, або в порядку ч.3 ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду.
Суддя Сватіков А.В.
26.06.2014