Постанова від 01.06.2009 по справі 2а-2201/09/0670

справа № 2а-2201/09/0670

категорія 2.19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Семенюк М.М. ,

при секретарі - Корольової О.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Волосівське"

до Управління Пенсійного фонду України в Андрушівському районі

про скасування рішення,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом, в якому просить визнати неправомірними та скасувати рішення управління пенсійного фонду в Андрушівському районі №№ 92, 93, 94 Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду від 18.03.2009 року, мотивуючи це тим, що відпвідачем при прийнятті рішень були порушені вимоги ст. 106, п.1 розділу 15 Закону України "Про загальнообов"язкове державне страхування" (далі Закон), розділами 8, 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду Ураїни від 19.12.2003 року № 21-1 (далі Інструкція).

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнав, надавши суду письмові запереченя на позовну заяву.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Рішеннями начальника управління пенсійного фонду в Андрушівському районі від 18.03.2009 року до позивача були застосовані фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду,:

- рішення № 92 - у вигляді штрафу в розмірі 50% несвоєчасно сплачених страхових внесків за період з 30.05.2002 року по 26.12.2008 року за затримку їх сплати понад 90 днів у сумі 29311,58 грн. та нарахована пеня в розмірі 27729,74 грн.;

- рішення № 94 - у вигляді штрафу в розмірі 20% несвоєчасно сплачених страхових внесків за період з 23.03.2007 року по 26.12.2008 року за затримку їх сплати у строк до 90 днів включно у сумі 1975,50 грн. та нарахована пеня в розмірі 635,83 грн.;

- рішенням № 93 - у вигляді штрафу в розмірі 10% несвоєчасно сплачених страхових внесків за період з 23.03.2007 року по 26.12.2008 року за затримку їх сплати у строк до 90 днів включно у сумі 510,05 грн. та нарахована пеня в розмірі 75,35 грн.

Відповідно до п.13 ст. 106 Закону, рішення про нарахування пені та накладення штрафів за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду, виноситься посадовими особами виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду.

Зазначений порядок встановлений інструкцією, згідно підпункту 9.3.2 пункту 9.3 якої рішення про застосування штрафів складається в залежності від терміну затримки (погашення) страхових внесків:

1) при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 днів рішення про застосування штрафу вноситься у розмірі 10% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки;

2) при затримці сплати страхових внесків до 90 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 днів рішення про застосування штрафу вноситься у розмірі 20% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки;

3) при затримці сплати страхових внесків, що є більшою 90 календарних днів рішення вноситься у розмірі 50% від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Як вбачається з п. 10.5 Інструкції, рішення про нарахування пені посадові особи органів Пенсійного фонду виносять одночасно з прийняттям рішення про застосування фінансових санкцій, зазначених у підпункті 9.3.2 пункту 9.3 цієї Інструкції.

Тобто рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені при затримці сплати страхових внесків до 30 або 90 календарних днів включно повинно виноситись на наступний день після закінчення, відповідно, 30 або 90 днів. Що стосується затримки сплати страхових внесків понад 90 календарних днів, то такої вимоги в Інструкції немає.

Таким чином суд вважає, що рішення № 93 та № 94 прийняті відповідачем з порушенням вимог п.13 ст.106 Закону, підпункту 9.3.2 пункту 9.3, пункту 10.5 Інструкції, а тому є неправомірними та підлягають скасуванню.

Що стосується посилання позивача на те, що відповідач в порушення вимог п.1 розділу 15 Закону в рішенні № 92 додав до суми штрафу, що виникла за вказаний в ньому період в зв"язку з затримкою строків оплати понад 90 днів, суму розрахунку штрафної санкції до 1 січня 2004 року, то, суд вважає його необгрунтованим, оскільки відповідно до п.15 розділу 15 Закону, погашення заборгованості зі сплати збору на обов"язкове державне пенсійне страхування, що виникла до 1 січня 2004 року і не погашена в установленому законом порядку, здійснюється відповідно до ст. 106 цього Закону, і крім того, згідно розрахунку фінансової санкції та пені по особовому рахунку позивача (а.с. 14), сума розрахунку штрафної санкції до 01.01.2004 року дорівнює 0,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 158-163 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними та скасувати рішення Управління пенсійного фонду в Андрушівському районі № 93 та № 94 Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду від 18.03.2009 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 5 червня 2009 року.

Головуючий суддя: М.М. Семенюк