Ухвала від 20.06.2014 по справі 621/2448/13-к

н.с.621/2448/13-к

н.п.1-в/621/136/14

УХВАЛА

20.06.2014 року суддя Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_2 про застосування Закону України «Про амністію у 2014 році»,

ВСТАНОВИВ:

До Зміївського районного суду Харківської області 19 червня 2014 року надійшло клопотання ОСОБА_2 , засудженого вироком Зміївського районного суду Харківської області від 15.08..2013 р. за ч.1 ст.309, 75, 78 КК України до 3-х років позбавлення волі, про застосування до нього ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році» та звільнення на цій підставі від відбування покарання.

Вивчивши клопотання, суд приходить до висновку про необхідність його повернення засудженому, виходячи з наступного.

Так, відповідно до матеріалів клопотання ОСОБА_2 засуджений вироком Зміївського районного суду Харківської області від 15.08..2013 р. за ч.1 ст.309, 75, 78 КК України до 3-х років позбавлення волі Вказаний вирок набув законної сили. Згідно з повідомленням Темнівської виправної колонії ДПСУ в Харківській області № 100 ( адреса колонії вул. Харківська,3 с. Темнівка Харківського району Харківської області) засуджений ОСОБА_2 утримується на дільниці слідчого ізолятора при вказаній колонії.

Згідно вимог п. «в» ч.1 ст.9 Закону України «Про амністію у 2014 році», застосування цього Закону здійснюється щодо засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, - за поданням начальника установи, погодженим з відповідною спостережною комісією або службою у справах дітей, або за клопотанням самого засудженого, його захисника чи законного представника. До подання додаються довідка про заохочення і стягнення, особова справа засудженого та інші документи, необхідні для вирішення питання про застосування амністії. Згідно з положеннями ч. 1, ч. 6 ст.9 КПК України під час кримінального провадження суд, зобов'язаний неухильно додержуватись вимог Конституції України, цього Кодексу, вимог інших актів законодавства. У випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою ст.7 цього кодексу.

Таким чином, зі змісту Закону України «Про амністію у 2014 році», враховуючи положення ч.6 ст.9 КПК України, вбачається, що питання застосування амністії під час виконання вироку має вирішуватись у порядку, передбаченому ст.9 Закону України «Про амністію у 2014 році», місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок відповідно до положень п.2 ч.2 ст.539 КПК України.

Враховуючи наведене, виходячи з загальних засад кримінального провадження, оскільки вирок відносно ОСОБА_2 ухвалений Зміївським районним судом Харківської області набрав законної сили та звернений до виконання, в зв'язку з чим засуджений направлений для відбування покарання до Темнівської виправної колонії ДПСУ в Харківській області № 100 ( адреса колонії вул. Харківська,3 с. Темнівка Харківського району Харківської області), суд вважає за необхідне повернути клопотання засудженому ОСОБА_2 та одночасно роз'яснює останньому право на звернення з вказаним клопотанням до відповідного суду за місцем відбування покарання.

Керуючись ст. 86 КК України, ч.6 ст.9, ст.ст.537, 539 КПК України, ст.ст.1, 9 Закону України «Про амністію у 2014 році», Законом України «Про застосування амністії в Україні», суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання засудженого ОСОБА_2 про застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» та його звільнення від відбування покарання - повернути засудженому ОСОБА_2 , та роз'яснити право на звернення з клопотанням про застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» до суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
39379678
Наступний документ
39379680
Інформація про рішення:
№ рішення: 39379679
№ справи: 621/2448/13-к
Дата рішення: 20.06.2014
Дата публікації: 09.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Зміївський районний суд Харківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (усього), з них; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту