м. Вінниця
12 червня 2014 р. Справа № 802/1730/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі (далі - УПФ України у Тростянецькому районі) з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що внаслідок несплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідачем рахується заборгованість перед управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі в сумі 2978,31 грн.
Оскільки сума стягнення ґрунтується на рішенні позивача, щодо якого завершився встановлений строк оскарження, судом, в порядку ст. 183-2 КАС України, при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.
На виконання вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, який було отримано відповідачем 30.05.2014 року. Одночасно, йому було запропоновано у 10-денний строк з дня одержання ухвали подати заперечення проти позову, але він їх не подав, хоча і заяви про визнання позову не надав.
З огляду на викладене, суд вважає можливим розглянути дану справу у скороченому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини та надані докази, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення про задоволення позову, з огляду на наступне.
ФОП ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року N 2464-VI, який набрав чинності з 01 січня 2011 року ( далі - Закон N 2464-VI ).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Частина 3 статті 9 Закону №2464-VІ передбачає, що обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до частини 8 статті 9 вказаного Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частиною 13 статті 9 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 13 Закону №2464-VІ, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 2978,31 грн., що підтверджується повідомленням-розрахунком за 2011 рік (а.с. 5), що міститься в матеріалах справи.
Згідно з частиною 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Судом встановлено, що УПФ України у Тростянецькому районі вживались заходи для погашення відповідачем заборгованості зі сплати єдиного внеску, а саме: направлялась вимога про сплату боргу №Ф 142 від 20 грудня 2012 року на загальну суму 2978,31 грн. (а.с. 4), яка була отримана відповідачем 25 грудня 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 6). Однак, протягом 10-ти робочих днів після отримання відповідачем вимоги зазначена сума коштів не була сплачена, в той же час вимога відповідачем не оскаржена.
Таким чином, на момент звернення позивачем до суду, заборгованість за 2011 рік, що підлягає стягненню з відповідача на користь управлінням Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі, становить 2978,31 грн.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Беручи до уваги те, що заявлена до стягнення сума заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
Вирішуючи питання щодо судових витрат суд керується вимогами ст. 94 КАС України та зазначає про відсутність понесених сторонами судових витрат.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, Тростянецький район, Вінницька область, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі (р/р 37197046000236 ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО 802015, код отримувача 24898460) кошти в сумі 2978,31 грн. (дві тисячі дев'ятсот сімдесят вісім гривень 31 коп.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна